уредување на домот

Дали имате КРАСУЛА во вашиот дом: Кога ќе слушнете ШТО ПРИВЛЕКУВА веднаш ќе ја набавите!

Се верува дека одредени растенија шират особено позитивна енергија во домот, ја освежуваат со светло зелени лисја и згора на сето тоа – привлекуваат богатство во куќата! Красула е една од најпознатите растенија за кои се смета дека се исцелители на негативната енергија, а експертите за фенг шуи сметаат дека …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете го болничкиот апартман на Доналд Трамп: Кристален лустер, маси, софи…ЛУКСУЗ!

Сега кога пристигна во болницата „Волтер Рид“ откако се здоби со треска, за американскиот претседател Доналд Трамп, кој е заразен со коронавирус, ќе се грижат 7.000 членови на медицинскиот персонал, вклучувајќи ги и најдобрите лекари во земјата. Трамп ќе престојува во Претседателскиот апартман, луксузен оддел во една од 88-те згради …

Повеќе »

(ФОТО) ЦЕНА 86 ИЛЈАДИ ЕВРА – Ѕирнете во необичниот ентериер на куќа на Флорида чии ѕидови се обложени со лименки пиво

Необична куќа на Флорида која однадвор личи на која било друга, а чиј ентериер ќе ве остави без здив, се продава за 86. илјади евра. Имено, оваа куќа е посебна бидејќи сите ѕидови во неа се наредени со конзерви од пиво. Само кога ќе влезете низ влезната врата, станува јасно …

Повеќе »

(ФОТО) Пар со пет деца ја продал куќата и започнале живот во приколка: Патуваат по светот и никогаш не биле посреќни!

Тие отсекогаш сакале да патуваат и едноставно не сакале да се откажат од своите соништа Бритни Проха и нејзиниот сопруг со своите пет деца живеат целосно необичен живот. Имено, овој пар ја продал својата куќа пред пет години и започнал патувачки живот во приколка. Тие ја продале куќата, се преселиле …

Повеќе »

(Рецепт) Плочки, душеци, шпорет: 10. трикови за чистење на куќата

Добро е познато дека производите наменети за чистење на куќата обично се повеќе штетни отколку корисни, но скоро е невозможно целосно да се ослободиме од нив. Затоа, секогаш можеме да користиме одлични идеи и трикови за чистење. Плочки во бањата Потребни состојки: – ¼ чаши водород пероксид – 1 лажица …

Повеќе »

(Рецепти) ОДЛИЧНИ РЕШЕНИЈА – 10. ефикасни начини засекогаш да се ослободите од мравките во домот: Не ви се потребни никакви хемикалии

За некои од овие средства сигурно знаете, но за останатите ќе бидете изненадени! 1. Леплива лента Дали војска од мравки маршира кон теглата со колачи на вашата работна маса или некоја слатка награда во вашата остава? Еве како да се ослободите од мравките користејќи само леплива лента: Направете „ров” околу …

Повеќе »

(Рецепт) Никогаш полесно чистење на туш кабината: Овој трик ја брише и најголемата нечистотија

Откријте како можете лесно и брзо да ја исчистите туш кабината Многу модерни бањи имаат тушеви, но варовникот, влагата и мувлата се задржуваат и ни создаваат проблеми при чистење. Отстранувањето на тврдоглави дамки од елегантните туш кабини може да биде незгодно, затоа ви донесуваме неколку трикови кои сигурно ќе ви …

Повеќе »

ЦИМЕТОТ може многу да ПОМОГНЕ: Еве како да го користите во СВОЈОТ ДОМ!

Не,  не е погоден само за вкусно варено вино. Еве шест интересни начини да користите цимет за кои дефинитивно не сте знаеле! Зачинете ја кујната Пред посета на пријател,во лонче сварете портокало, четири стапчиња цимет и една шака брусници и варете на тивок оган 15 минути. Смирува каснувања од комарци …

Повеќе »

(ВИДЕО) На ТикТок се шири генијален трик кој гарантира експресно чистење на душеците и теписите

Теписите и душеците се некои од најчесто користените предмети. Затоа, не е изненадување што е можно, дури и ако изгледаат чисти, со текот на времето да почнат да имаат непријатен мирис. За жал, нивното чистење не е лесно. Не е можно да ги ставите во машината за перење и со …

Повеќе »