уредување на домот

(ФОТО) Стан од 23. квадрати во кој секој метар е преубаво искористен

Иако можеби ви се чини дека со 23 квадратни метри простор за живеење, не може да се стори многу, освен некако да се стиснат основите што ви се потребни, Естонката Лиза Вали покажува дека со малку креативност и снаодливост, толку многу може да се постигне на толку мала квадратура.   …

Повеќе »

(ФОТО) Најубави микро станови: За среќа се доволни 30. квадрати

Малите простори можат да се уредат така имагинативно, така што никогаш не би посакале да живеете во поголем стан или куќа. Донесуваме примери за најубаво дизајнирани микро станови. Рита Мелконијан е дизајнер на ентериер која има страст да украсува мали простори, а нејзиниот стил е мешавина од индустриски, модерни и …

Повеќе »

(ФОТО) ЕКСТЕРИЕРОТ ОДЗЕМА ЗДИВ – Дефинција на раскошен минимализам: Во оваа куќа живеел Шон Конери!

Сега се продава за неверојатни 34 милиони долари Прекрасната вила во Ница, Франција, која му припаѓаше на неодамна починатиот актер Шон Конери, сега е на продажба, а потенцијалните купувачи имаат можност да видат во каков луксуз уживал легендарниот актер во текот на животот. Луксузна куќа на југот на Франција, оддалечена …

Повеќе »

(ФОТО) Како МАЛЕЧКИОТ СТАН да изгледа пространо и поголемо? Применете ги овие 6.ЕДНОСТАВНИ совети!

Посебен акцент ставаме на уметничките дела, бидејќи и покрај тоа што можеме да живееме во мал стан, сепак постои начин да се збогати со уметнички дела ,на вистински начин. Идејата била да се обезбеди што е можно повеќе слободен простор во малите станови, а основачот на онлајн галеријата и уметнички …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – Од стар контејнер направиле оаза за уживање: Со добра организација се потребно за живот „собрале“ на 12. квадрати!

Во светот се’ попопуларни се малечките куќи а изгледот на оваа сигурно ќе ве воодушеви. Брачна двојка од Нов Зеланд направи вистински мал рај на земјата на неверојатна локација. За да бидат работите уште поинтересни, тие ставиле се што им е потребно за живот и уживање во стар контејнер од …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕирнете во луксузната вила на Кејти Пери и Орландо Блум

Поп-sвездата Кејти Пери и нејзиниот свршеник Орландо Блум купија нова луксузна вила во Калифорнија. Според Дејли Меил, тие и платиле нешто помалку од петнаесет милиони долари. Луксузната вила со поглед на океанот се наоѓа во близина на вилата во која моментално престојуваат Меган Маркл и принцот Хари. Самата вила има …

Повеќе »

(ФОТО) Куќата на Опра Винфри вреди 90. милиони долари: Ѕирнете во неа!

Опра Винфри е телевизиски титан чија нето вредност изнесува 3,1 милијарда долари. И’ покрај континуираното медиско изложување нејзината куќа во Калифорнија се држела во тајност. Па, да ѕирнеме како изгледа нејзиниот дом: Вилата на Опра се наоѓа во Монтесито, една од најлуксузните заедници во Америка. Опкружени со планините Санта Инез …

Повеќе »

(Рецепт) ЕФИКАСНО И НАВИСТИНА ДЕЛУВА: Испрскајте ги вратите и прозорците со ОВАА МЕШАВИНА и заштитете го домот од „смрдулките“

Со првите есенски зраци, смрдулките повторно почнаа да влегуваат во домовите, барајќи место за зима. Еве 7. начини трајно да ги истерате овие бубачки од вашата куќа или стан: 1. Ставете мрежи на прозорците што ќе спречат да влезат во вашиот дом. 2. Ако видите смрдулка во вашиот дом, фатете …

Повеќе »

(ФОТО) КАКО ВО РАЈ – Црква со седум спални соби, теретана, сауна и базен се продава за „боговска цена“

Поранешната црква во Лондон е претворена во луксузен дом, а сега се продава за дури 58. милиони евра. Зградата од 19. век има и паркинг за три автомобили Се наоѓа во лондонскиот Најтсбриџ, а поранешната црква има уникатен изглед. Но, колку и да изгледа необично за „обичен“ дом, уште поголемо …

Повеќе »