занимливости

(ВИДЕО) Фудбалер (17) колабирал по натпреварот и починал во соблекувалната

Далас повеќе би сакал да продолжат да играат фудбал наместо да не играат… Младиот фудбалер Далас Кио-Френклин (17) починал во соблекувалната по натпреварот на неговиот тим Каслмејн против Кинетон Тајгерс. Далас играл австралиски фудбал, фути, паднал и починал, оставајќи ја лигата во Бендиго трагично без тинејџер. Неговиот татко Марк Френклин …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА МОМЧЕ МУ СЕ СЛОШИЛО НА ТРИБИНИТЕ, НОВАК ГО НОСЕЛ ВО РАЦЕ! Гест за кој зборува планетата: Ѓоковиќ го ПРЕКИНАЛ ТРЕНИНГОТ поради детето!

Новак Ѓоковиќ по којзнае кој пат покажа каква човечка грамада е… Сцената од тренингот на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на стадионот Сузан Ленглен ја обиколи цела планета. Новак имаше отворен тренинг со Карен Хачанов пред почетокот на Ролан Гарос и трибините на стадионот беа исполнети речиси до последното столче. Од …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ се забавувал со дами во Париз, следбениците го прашале: Што ќе каже Јелена на ова?

Новак Ѓоковиќ слободното време го искористил за да ужива во вечерата со дами во луксузниот ресторан Matignon во Париз. Тој бил во друштво на инструкторката по танц Шир Мелер и нејзината пријателка Роми Цехановски. Тимот очигледно добро се забавувал, а дел од следбениците го прашале тенисерот каде е неговата сопруга …

Повеќе »

(ВИДЕО) УЖАСНИ СЦЕНИ – Бразил и упати протест на Шпанија поради расистичките навреди кон фудбалерот Винисиус

Бразил официјално испрати протестна нота до шпанскиот амбасадор и најави дека ќе поднесе официјална жалба до властите во Мадрид поради новото расистичко злоставување упатено кон бразилскиот фудбалер Винисиус Јуниор. Винисиус беше мета на расисти за време на натпреварот на Реал против Валенсија во неделата. Владата на Бразил соопшти дека министерката …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМОТА – Браќата Јокиќ го провоцирале и пцуеле Џек Николсон (86). Погледнете ја сцената од салата

ДЕНВЕР НАГЕТС ги совладаа Лејкерс со 119:108 во Лос Анџелес и поведоа со 3:0 во финалната серија од Западната конференција на НБА. Џамал ​​Мареј постигна 37 поени за Денвер и додаде шест асистенции и седум скока, додека Никола Јокиќ постигна 24 поени, осум асистенции и шест скока.По некое време натпреварот …

Повеќе »

(ФОТО) Здружението ПРВ ДО ВРВ ја организираше најмасовната спортска манифестација на Водно – Со над 3000 учесници!

Градот Скопје по 11ти пат се придружи на здружението ПРВ ДО ВРВ во организацијата на најмасовната спортска манифестација на Водно. Со над 3000 учесници, професионални спортисти, рекреативци, планинари, велосипедисти, оваа година забележан е рекорден број на учесници. Со стартот на велосипедистите од пред Музејот на Град Скопје, повеќе од 1000 …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЛ ЅВЕЗДА ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА, НА 37 ГОДИНИ НАПРАВИ ПОТЕГ НА КАРИЕРАТА: Не ни знаевте дека уште игра, а погодува од ЦЕНТАР!

Францускиот фудбалер кој пред 20 години излезе на големата сцена сега воодушеви со гол, ама каков… Некогаш ѕвезда на Премиер лигата, член на првиот тим на Арсенал и Манчестер Сити со кој освојуваше титули, а денес ветеран кој го шокираше целиот свет со својот потег во швајцарскиот шампионат. Малку заборавениот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стравична смрт на поранешен фудбалер. Со 220 км/ч удрил во ѕид и загинал

НА АВТОПАТ кон Минск се случила страшна сообраќајна несреќа во која животот го загуби Александар Карјакин, 32-годишен фудбалер и поранешен играч на Динамо и Спартак од Москва. Несреќата се случила околу 1:30 часот утринава, а според руските медиуми, фудбалерот со автомобилот удрил во ограда, а потоа неколку пати се превртел. …

Повеќе »

(ФОТО) Средба на Посебниот и бројот 1

Само еден ден по полуфиналниот натпревар од Лигата на Европа помеѓу Рома и Баер Леверкузен, тренерот на Волчицата, Жозе Мурињо, слободното време го искористи да намине до „Форо Италико“. Тој го следел дуелот меѓу Новак Ѓоковиќ и Томаш Ечевери. Португалецот уживал во одличниот тенис што го играа двајцата тенисери. По …

Повеќе »