занимливости

(ВИДЕО) Федерер во килт, Мареј со перика и капа…

Енди Мареј се вратил на теренот и со Роџер Федерер на љубителите на тенисот им приредил вистински спектакл. Енди Мареј и Роџер Федерер одиграле егзибиционен хуманитарен меч во Глазгов. Славел Швајцарецот, но тоа на навивачите но и на самите играчи им било помалку важно од самата цел на одигрување на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кој си па ти: Обезбедувањето не го препознало Рафаел Надал и сакале да го „исфрлат“…

Моментално првиот тенисер на светот, Рафаел Надал, нема по добро да го памти годинешниот Мастерс во Париз. Поради повреда на коленото во четирифиналето го предал мечот на Филип Крајиновиќ, а во текот на подготовките за тој дуел имал проблеми да го докаже својот идентитет. Надал минувал низ тенискиот комплекс каде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакате брзо возење: Погледнете кој го возел Новак Ѓоковиќ во автомобил вреден повеќе од милион долари

Најдобриот балкански тенисер, Новак Ѓоковиќ, во Монте Карло се сретнал со легендарниот возач на Формула 1, Мика Хакинем и не пропуштил возење во Мекларен, автомобил вреден повеќе од милион долари. Ѓоковиќ со соседот од Монако, кој два пати ја освојувал титулата на Формула 1, минал еден круг по Монте Карло. …

Повеќе »

(ФОТО) Кристиано Роналдо трофејот за изборот за најдобар играч го прославувал до 2. наутро

Наводно Португалецот од клубот си заминал во 2. часот наутро, кога бил фотографиран како го носи својот видно уморен син кон автомобилот. Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, заедно со неговата девојка Георгина Родригез и синот до два часот наутро славел за титулата најдобар играч во лондонскиот клуб „Паладиум“. Соиграчот …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Кој има право да знае? Семејството објавило стари фотки од Михаел Шумахер: Огорчени пораки од фановите!

Фановите на Михаел Шумахер повеќе не го кријат своето огорчување поради постапките на неговото семејство кое не сака да открие каква е здравствената состојба на седумкратниот првак На службената Фејсбук страница на великанот на Формула 1 се објавени фотографии од Михаел со каубојски шешир и кожна јакна кои се снимени …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ со уникатен подарок му го честитал роденденот на својот син

Синот на најпознатиот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, Стефан денеска полни три години, а изминатиот месец тој доби сестрата Тара. Тој минатата година по стапките на својот татко заигра тенис. Тоа било за време на Мастерсот во Рим,кога Новак го донел на теренот после тренингот со Томаж Бердих. „Стефан, ајде малку …

Повеќе »

(ФОТО) Новак и Јелена размениле нежности и споделиле на Инстаграм

Во почетокот на септември Новак и Јелена Ѓоковиќ станаа родители по втор пат.Ќерката Тара како да ги разреши сите дилеми во семејните односи на Ѓоковиќ. До враќањето на тениските терени тој вредно тренира и се посвети на семејниот живот, а често споделува и фотографии со неговата љубов – сопругата Јелена… …

Повеќе »

Вили Вебер: Кажете ја вистината за Михаел Шумахер!

Поранешниот, долгогодишен, менаџер на Михаел Шумахер, Вили Вебер, повторно го критикуваше семејството на седумкратниот светски шампион обвинувајќи го дека ја кријат вистината за состојбата на Германецот. Вебер, кој го предводеше Шумахер до врвот во Формула 1, во меѓувреме го направи еден од најбогатите европски спортисти, вели дека фановите заслужуваат повеќе. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете како се забавува Новак Ѓоковиќ – но и тренира!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ од пред неколку месеци паузира од спортот и одлучи максимално да се посвети на семејството, Јелена, синот Стефан и ќерката Тара. За професионалните спортисти, моментите со семејството, кои можеби некогаш би морало да ги жртвуваат, се непроценливи. Затоа Новак слободното време го користи, со синот, но …

Повеќе »