фитнес

(ВИДЕО) Три вежби за три минути прават чудо од телото: За еден месец ќе ги видите првите резултати

Одвојте три минути дневно за да се подготвите за летото. Можете да постигнете тенки и затегнати нозе со вежбање по три минути на дневна основа. Вежбите кои се насочени кон салото на бутовите и околу колената се малку потешки за отстранување, но фитнес инструкторката Трејси Андерсон успеала да формира група …

Повеќе »

(ФОТО) Вежби како професионалец, многумина не веруваат дека ова е Никол Кидман

Никол Кидман ја одржува фигурата и здравиот дух вежбајќи редовно, но очигледно, многу интензивно. Актерката неодамна беше фотографирана во парк во Сиднеј како вежба со професионален тренер и врз основа на фотографиите можеме да кажеме дека тоа беше многу интензивен тренинг. „Јас навистина не сум толку строга за храната. Јадам …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Антонија од Земун е во деветтата деценија, двојно помлади и завидуваат на силата и енергијата!

Дека годините не се пречка или оправдување за физичка неактивност потврдува и Антонија Ѓапа (82), која во деветтата деценија од животот редовно вежба и се труди да не ги прескокнува закажаните тренинзи. Оваа прекрасна баба има лични тренинзи двапати неделно и со помош на инструкторот се труди да ги прави …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената Блејк Лајвли насмеала со фотографијата со тренерот: „Вежбаме, но не помага“

АМЕРИКАНСКАТА актерка Блејк Лајвли и нејзиниот партнер Рајан Рејнолдс често ги смеат следбениците со своите објави на социјалните мрежи, а парот честопати јавно признава колку си даваат поддршка еден на друг. Со оглед на тоа дека моментално го очекуваат четвртото дете, големиот труднички стомак станал извор на инспирација за новата …

Повеќе »

ВЕЖБАЈТЕ СЕКОЈ ДЕН – Јапонска метода за отстранување на маснотиите од стомакот за пет минути, резултатите се одлични

Да се ​​остане активен е клучот за здрав начин на живот и токму поради тоа се појави методот B-Life, особено популарен и успешен во Јапонија. Доволно е да најдете пет минути дневно за овој метод. Пет минути вежбање во кои типични вежби се комбинираат со јога или пилатес. Така работиме …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВО ПРЕСРЕТ НА 50. РОДЕНДЕН – Гвинет Палтроу покажала завидна фигура во бикини, со години е верна на истата фитнес рутина!

Познатата холивудска актерка Гвинет Палтроу наскоро ќе го прослави својот 50-ти роденден, а во оваа прилика споделила фотографија во бикини на која ја покажува својата завидна фигура. Покрај Инстаграм, каде се појави нејзината фотографија, Гвинет напишала и емотивен текст на својата страница goop.com. Таму се присетила на 50-тиот роденден на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИМА 65 ГОДИНИ – Фитнес ѕвездата воодушевила со својот изглед во седмата деценија: Сакам да инспирирам жени од сите возрасти!

Американската фитнес ѕвезда Дениз Остин неодамна воодушевила со својот седумдецениски изглед со тоа што прошетала на модната писта во бикини и покажала завидна фигура. Во јули таа учествувала во шоуто Sports Illustrated во Мајами со нејзината ќерка Кејти Остин. Таа зборувала за New York Post за ова искуство. View this …

Повеќе »

ПОЗНАТИОТ АКТЕР ИМА 82. ГОДИНИ И ИЗГЛЕДА КАКО ДЕЧКО: Се колне само во едно, ова му го ПРОМЕНИЛО ЖИВОТОТ!

Актерот Џејмс Бролин, иако има 82 години, сепак изгледа фит и младешки Заслугата ја должи на вежбањето во вода и на сатегите. Сурферот Лерд Хамилтон го научил на овој начин на тренирање. „Бев незадоволен од својот изглед, сакав да ја сменам исхраната и фитнес рутината. Лерд ме покани да дојдам …

Повеќе »

Вежбањето не мора да биде казна: Пет начини да согорите калории без да трчате

Откриваме начини како да согорите калории без да трчате. Многу експерти од светот на фитнесот советуваат трчањето како најдобра форма на физичка активност доколку вашата цел е да согорувате калории. Сепак, не секој ужива во трчањето. Доколку трчањето ве оптоварува повеќе отколку што треба, не му угодува на вашето тело …

Повеќе »