фитнес

(ФОТО) ТАЈНА НА ДОБРИОТ ИЗГЛЕД – ВЕЌЕ ПОЛОВИНА ВЕК СЕКОЕ УТРО ГО ПОЧНУВА НА ОВОЈ НАЧИН: Поради тоа во 78. година има тело на топ модел!

Нејзината тајна е прилично едноставна. Секој може да изгледа добро без оглед на возраста, вели таа Дури и многу помлади девојки не можат да се пофалат со телото што го има Барбара Кури а таа вели дека со малку труд секој може да има совршено дефинирани мускули. До 30-годишна возраст, …

Повеќе »

Град Скопје обезбеди спортување од дома со тим на познати инструктори

Градот Скопје во соработка со тим еминентни и добро познати инструктори во различни домени на спортот од утре за граѓаните ќе понудат онлајн видеа со вежби за одржување на телесната форма за време на вонредните услови што ги налага пандемијата. –    Како што направивме со програмата „Култура во време …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џесика Алба споделила идеја за убиствен тренинг со еластична лента

Актерката Џесика Алба е позната по извронредната форма, а во током на изолације своето слободно време го користела да ги размени своите искуства и знања со целиот свет. Таа на Јутјуб објави објава во кое одработила кружен тренинг со Арон Хајнс во друштво на нејзината пријателка Лизи Матис. Како што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ќерката на Ван Дам покажала што може: Со јога во дворот предизвикала лавина од коментари

Жан-Клод Ван Дам е добро познат по физичката подготвеност, но неговата ќерка Бјанка Бри докажала дека таа е негова вистинска наследничка. View this post on Instagram PMS is real which makes it harder to focus on yoga 🧘🏻‍♀️ Sciatica trying to ruin my day but Watts got my back, I …

Повеќе »

(ФОТО) Стојанче Ангелов и’ во карантин без паузи од вежбање: „И’ домашниот корона тренинг дава резултати!“

За Стојанче Ангелов, иако живееме во време на корона и движењата ни се лимитирани, а фитнес центрите затворени, нема паузи во вежбањето. Тој продолжува со редовните вежбања а погледнете за што жали… Екран.мк

Повеќе »

(ВИДЕО) Јапонски метод со пешкир за потенок струк: Потребни се само 5. минути дневно

Овој јапонски метод го освои интернетот, а се сведува на лежење на завиткан пешкир, што гарантира намалување на маснотиите на половината и подобро држење на телото со само 5. минути на ден. Овој хит метод го создал јапонскиот лекар Тошики Фукутсуџи, а оваа едноставна вежба вклучува лежење на грб со …

Повеќе »

(ФОТО) Ослабнала 70. килограми па нашла љубов :„Не спои ‘топењето килограми…’“

Во најдебелата фаза од нејзиниот живот, Канаѓанката, Десире Хант, тежела скоро 130. килограми. Не можејќи да го прицврсти безбедносниот каиш во авионот, таа се чувствувала депресивно и се држела во себе. Таа одлучила да го промени животот… „Бев депресивна, не се чувствував добро и сето тоа го држев во себе. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Две минутни вежби кои би требало да ги правите секој ден ако вежбате дома

АКТИВНОСТА е клучна за да останете здрави за време на изолацијата. Телото мора да се движи за да ја задржи силата и флексибилноста, особено ако работите од дома. Тогаш е многу важно да вежбате затоа што може да ги поправите ефектите од лошата позиција на телото после часови на работа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Една од најсекси жените на светот тренира во својот двор: „Треба да се подмачкаат зглобовите!“

66-годишната не дозволува годините да ја забават. Поранешната манекенка и актерка Кристин Бринкли со причина се смета за една од најсексапилните жени во светот. Таа последниве години го покажа своето тело во бикини неколку пати и тешко е да се најде личност која не е импресионирана од нејзиното мускулесто тело. …

Повеќе »