серии

(ФОТО) Нов тинејџерски ТВ серијал “Тин камп”

На 15-ти Октомври, на Националниот сервис МРТ 1, ќе започне со емитување новиот тинејџерски серијал „Тин камп” (Тинејџерски камп) од продукцијата „Рифенштал” која веќе три сезони го реализира музичко- забавниот детски серијал “Дајте Музика”. Поради големиот успех на детскиот серијал, дојде и идејата е да се направи тинејџерскиот серијал „Тин …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа серија, според магазинот Rolling Stone, е прогласена за најдобра на сите времиња

Магазинот „Rolling Stone“ ја ажурираше својата листа на најдобри серии на сите времиња, а култната драма „Сопранови“ повторно го зазеде првото место. Сегашната ера на ТВ продукција ни носи повеќе од 500. серии годишно, од кои многу ги поместуваат границите на тоа како се раскажуваат приказни и кој ги раскажува. …

Повеќе »

(ФОТО) ОД ОДМОР ОТИШЛА ВО СМРТ – ПРИНЕЗАТА ДАЈАНА ЕДЕН МЕСЕЦ ПРЕД СМРТТА УЖИВАЛА СО ДЕЦАТА И ЉУБОВНИКОТ НА ОДМОР: Фотографии од јахтата „кршат“ срца

Фотографиите од снимањето на серијата за принцезата Дијана покажале како таа ужива на одмор со своите деца и љубовникот еден месец пред нејзината смрт. Започна снимањето на шестата сезона на популарната серија на Нетфликс „The Crown“, а по тој повод се појавија фотографии од актерите од сетот. Имено, Елизабет Дебицки …

Повеќе »

(ФОТО) „Срцето ми остана во Егејот“ – нова турска серија премиерно од 10-ти октомври на Dizi

„Срцето ми остана во Егејот“ е турска романтична комедија од 2015-та година произведена од компанијата Limon Film. Алпер Салдиран, Оја Унусташи и Ерен Хаџисалиоглу се тројцата извонредни актери кои ги толкуваат главните ликови, Мустафа, Зелис и Јаман. Приказната започнува откако баба Ираз ќе испрати писмо до Зелис и Мустафа, кои …

Повеќе »

(ФОТО) Серија која ги урна рекордите на гледаност во Турција – „Животот е убав“ – нова приказна на Dizi!

Конечно можете да ја гледате серијата која ги урна рекордите на гледаност во Турција. Серијата со мегапопуларните турски ѕвезди АлгиЕке, ЕкинМертДајмаз, БуракЧелик и ОјкуЧеликдонесува навидум едноставна приказна. Двајца браќа од градот се заљубуваат во иста жена кога ќе пристигнат во село на брегот на Егејското Море. Саваш и Бариш, бегаат …

Повеќе »

ДЕНЕС ПОЧНУВА „КУЌЕН ПРИТВОР“, ПРВАТА СПИН ОФФ СЕРИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

Новата играна серија „КУЌЕН ПРИТВОР“, која е првата спин-офф серија во македонската ТВпродукција, конечно ќе ја доживее својата премиера, и тоа вечерва во 20:15 часот на Првиотпрограмски сервис при МРТ, а публиката ќе има можност да ги погледне првите четири епизодипредпремиерно на стриминг платформата GLEY. По исклучителниот успех на „Преспав“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „THE CROWN“ – Гледаноста на серијата која го следи животот на кралицата Елизабета, по нејзината смрт, се зголемила за 800 отсто

По смртта на кралицата, гледаноста на историската драма „Круна“ се зголемила за 800 отсто само во Велика Британија, додека серијата се искачи на седмото место на глобалната топ 10 листа на Нетфликс. Variety објави дека серијата на Нетфликс, која го следи владеењето на Елизабета Втора, забележала астрономски скок во гледаноста …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен првиот трејлер за новата серија на Нетфликс: Кетрин Зета Џонс како Мортиша Адамс

Нетфликс ги објави првите фотографии од новата серија за семејството Адамс „Среда“, а веќе е познато дека Мортиша Адамс ќе ја игра актерката Кетрин Зета Џонс, а ликот на нејзиниот сопруг Гомез Адамс ќе го игра Луис Гузман. Серијата „Среда“ ќе има осум епизоди, а заплетот се фокусира на времето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛУЃЕТО СЕ ВООДУШЕВЕНИ – Серијата која е полна со геј секс сцени, моментално е една од најпопуларните на Нетфликс

За само десет дена, серијата „Uncoupled“ стана една од најпопуларните на Нетфликс. Главната улога ја има Нил Патрик Харис, ѕвездата од серијата „Како ја запознав мајка ти“. Во серијата, Харис го игра Мајкл, хомосексуалец во неговите 40-ти години, кој почнува да живее како самец во Њујорк, откако бил отфрлен од …

Повеќе »