серии

(ВИДЕО+ФОТО) Од 18.декември стартува новата сезона на најгледаната македонска ТВ серија: „Преспав“ ја најавува четвртата сезона!

Еден од најпопуларните и најгледани тв ситкоми, „Преспав“ наскоро ќе не забавува со четвртата сезона… Јунаците од „Преспав“ оставија голема трага кај македонските тв гледачи кои со нетрпение ги очекуваат новите авантури… По завршувањето на третата сезона на популарната македонска хумористична серија „Преспав“, гледачите со нетрпение го очекуваа новото продолжение …

Повеќе »

Денес започнува со емитување новата сезона на 5+ Фамилија

Денес, во 19:00 часот на првиот канал на Македонската Радио Телевизија започнува со емитување новата сезона од детската играна ТВ серија – 5+ Фамилија. Во новата сезона, дечињата повторно ќе другаруваат со нивните омилени ликови: Петко, Лина,Комшо, Комшито, Ана и Марија, кои се наоѓаат пред нови ситуации. Во новите 20 …

Повеќе »

(ФОТО) Момент кој сите го чекале: Шестмината од „Пријатели“ ќе се појават во нова ТВ авантура

Иако со години негираа и одбиваа да снимаат нови авантури, Рејчел Грин, Рос и Моника Гелер, Чендлер Бинг и Џои Трибијани наскоро би можеле да го доживеат враќањето на малите екрани. Странските медиуми ексклузивно носат вести дека целата актерска екипа се согласила на повторно обединување, а со идејата наводно се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од вечерва на Канал 5 стартува втората сезона на популарната серија „Фамилијата Марковски“: Нови авантури од секојдневието!

„Со втората сезона одиме уште подалеку, обработувајќи теми како семејното насилство, зависноста од коцкање и онаа можеби најболна тема за македонското општество – иселувањето на младите. Дејствието и овој пат е инспирирано од вистинити приказни од животот на граѓаните“ Долгоочекуваната втора сезона од популарната македонска серија „Фамилијата Марковски“ ќе почне …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од сабота на „Канал 5“ се враќа „Фамилијата Марковски“

Долгоочекуваната втора сезона од популарната македонска серија „Фамилијата Марковски“ ќе почне со премиерно прикажување оваа сабота (09.11.2019) во 19.20 часот на телевизијата „Канал 5“. Серијата минатата сезона ги освои симпатиите на публиката прикажувајќи го секојдневието на членовите на фамилијата Марковски и предизвиците што ги носи живеењето во едно дисфункционално општество. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од денеска на „ТВ24“ почнува да се емитува првата тинејџерска ситком-серија „Гласна куќа“

„Не само што сметаме дека ќе ја гледаат, туку како родител сметам дека оваа серија е задолжителна и за родителите, бидејќи содржината на проектот е многу искрена и реална…“   Вечерва, 28 октомври, во 19 часот и 15 минути, на „ТВ 24“ почнува да се емитува „Гласна куќа“, првата тинејџерска …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од понеделник на Сител вториот дел од „Далеку од дома“

Актерите кои се прославија со легендарните улоги од “1001 ноќ” овојпат повторно заедно во нова приказна исполнета со љубов, војни и заговори. Капетан Џевдет е храбар војник, гордост на својата татковина. Тој е истовремено сопруг, бескрајно вљубен во својата сопруга, убавицата Азизе, но и грижлив татко на своите деца и …

Повеќе »

(ФОТО) ТОТАЛНО ЛУДИ ГРЕШКИ во ТВ сериите кои веќе нема да ги заборавите!

ПОПУЛАРНИТЕ ТВ серии се полни со нелогичности кои ретки можат да ги забележите  и откако неброено пати ги гледале сите епизоди.  „Пријатели“, „Банг банг теорија“, „Игри на престолите“…Тоа се серии кои ги гледале милиони луѓе но на авторите сеедно умееле да им се поткрадне по  некоја грешка за која ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Црна комедија со холивудски „фаци“: Се појави, трејлер од најочекуваната серија оваа есен!

Познатиот американски режисер Рајан Марфи, кој се прославил со сериите како „Glee” и „American Horror Story”, наводно за неверојатно 300. милиони долари преминал од „20th Century Fox“ во Netflix,а неговата прва серија ќе биде достапна од 27. септември и веќе е најспоменуван проект на тој стриминг сервис. Станува збор за …

Повеќе »