серии

(ФОТО) ТРЕБАЛО ДА ЈА ГЛУМИ ПРОРОЧИЦАТА ПА ГИ ИСКРШИЛА РАЦЕТЕ: На снимањето на серијата за БАБА ВАНГА се случиле морничави работи и се запрело…

Бугарската пророчица Вангелија Димитрова, попозната како Баба Ванга, со својата животна приказна и пророштва претставува неисцрпен извор на бројни интересни факти и новости во модерното време. Посебен интерес за необична пророчица се зголемил по руската серија „Ванга“ која се снимаше во 2013. година. За време на работата на серијата, се …

Повеќе »

ТВ Серијата „Нормални луѓе“ повторно ја вознемирила јавноста: 22. минути секс објавен на „Pornhub“

Серијата која се емитува на „BBC“, минатата недела се најде во центарот на вниманието на медиумите, поради 41-минутниот експлицитен секс, а гледачите тврдат дека е навистина реален. Продуцентите на серијата „Normal People“ морале да побараат од Pornhub да ги отстранат сцените од серијата. После нивната интервенција ‘сочното’ видео е отстрането. …

Повеќе »

ОХО Продукција предупредува за лажните профили со ликовите на ТВ серијата „Преспав“!

Популарноста на ТВ серијата „Преспав“ се чини се гледа и во лажните профили кои „одредени лциа“ ги прават со ликовите од серијалот. Поради тоа ОХО Продукција се обрфати со соопштение кон јавноста: „Изминатиов период на социјалните медиуми се појавија лажни профили од ликовите на ТВ серијата Преспав. ОXО Продукција, како единствен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Првата сезона на фалената СФ серија „Humans“ стартува од вечерва на каналот Cinestar TV Fantasy

Каналот Cinestar TV Fantasy ја донесува првата сезона на признатиот хит „Humans“ (Луѓе) во мај. Тоа е фасцинантна серија за нова генерација на луѓе, роботи чиј изглед и однесување неверојатно потсетува на луѓето и не се разликуваат од остатокот на човечката раса. Создадени по познатата шведска серија „Real Humans“, „Humans“ …

Повеќе »

ТВ СЕРИЈА КАКО „ПОРНО ФИЛМ“: Дури 41. минута секс и голотија во новата ТВ драма

Драмата на БиБиСи „Normal People“ (Нормални луѓе) станало најсмешно шоу на телевизијата благодарение на секс сцените. Иако серијата на БиБиСи, „Версај и Вандерлуст“ досега го држела рекордот по бројот на секси сцени, новата серија успеала да ги надмине. Серијата се емитува на каналот BBC Three, а во 12 епизоди биле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стив Фарел во нов трејлер од „Вселенски сили“ – нова хумористична срија на „Нетфликс“

Прикажувањето на серијата треба да почне на 29. мај на „Нетфликс“ По цело десетлетие откако заврши светскиот хит „Канцеларија“, Стив Карел се враќа во нова хумористична серија. Станува збор за „Space force“ (Вселенски сили), на Нетфликс. По објавувањето на новиот трејлер, обожавателите на комичарот коментираат дека смислата за хумор е …

Повеќе »

(ВИДЕО + ФОТО) Од вечерва на МРТ стартува ТВ-серијата „Зоки Поки“ работена според најпознатата книга на Оливера Николова

Телевизиската серијата „Зоки Поки“ започнува со емитување денеска, понеделник, 4 мај, на Македонската радио-телевизија (МРТ). Серијата е работена според најпознатата лектира и книга на македонската писателка Оливера Николова. Вкупно ќе се емитуваат десет епизоди од ТВ-серијата, секој понеделник и четврток во 20: 15 часот, а по емитувањето на МРТ, наредниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во понеделник стартува „Зоки Поки“ – серијата која сите ја чекаат!

Пристигна трејлерот за телевизиската серија „Зоки Поки“, модерна екранизација на лектирата од писателката Оливера Николова, објавена во 1963. година. Десетте епизоди од „Зоки Поки“ ќе се емитуваат од 4. мај, секој понеделник и четврток во 20:15 часот на првата програма, со репризи наредниот ден и во сабота и недела. По …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА КРАЈ НА КАРАНТИНОТ ВО НЕДЕЛА: „Преспав“ со специјална, вонредна, епизода!

Крајот на овој викенд карантин ќе биде посебно интересен и хумористичен за љубителите на една од најдобрите македонски тв серии „Преспав“… Во недела, во редовниот термин, ќе биде емитувана специјална вонредна епизода „КОВИД еден без дваесет”. „Целиот тим работеше на епизодата волонтерски и доброволно, а средствата собрани од маркетинг пораките …

Повеќе »