серии

(ВИДЕО+ФОТО) Серијата снимена во Хрватска доби дури 25. номинации за Еми наградите

Драмската серија „Succession“ која се емитува на стриминг платформата HBO доби дури 25. номинации за Еми наградите кои се доделуваат за телевизиски остварувања. Оваа серија ќе се натпреварува со јужнокорејската серија „Squid Game“, глобалниот успех на Нетфликс, кој влезе во историјата како прва продукција на јазик различен од англискиот, кој …

Повеќе »

„Нетфликс“ ја откажал анимираната серија осмислена од Меган Маркл

„Нетфликс“ ја откажал анимираната серија Pearl, чиј креатор е Меган Маркл, пишува Page Six.Серијата долго време е во почетна фаза на создавање, а требало да ја прикаже фантазијата и историјата низ авантурите на 12-годишно девојче во секојдневните животни предизвици. Се вели дека „Нетфликс“ ја откажал серијата поради кратење на буџетот …

Повеќе »

Починала актерката од „Ургентен центар“

Џосара Џинаро, актерка позната на јавноста по улогата во серијата „Ургентен центар“ (ЕР), починала на 48-годишна возраст по долга и тешка битка со ракот. Овие наводи ги потврди и нејзиниот сопруг на нејзината официјална страница на Фејсбук. View this post on Instagram A post shared by Jossara Jinaro (@jossarajinaro) „Со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Напната британска драма за политичар обвинет за кривично дело пристигнува на Нетфликс

NETFLIX има ново задоволство за љубителите на драма и напнат трилери. Од утре на Нетфликс ќе биде достапна британската серија Anatomy of a Scandal, во која главните улоги ги толкуваат Сиена Милер и Руперт Френд. „Привилегираниот живот на Софи на сопругата на моќниот политичар Џејмс се распаѓа откако се откриваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Корисниците на Нетфликс ширум светот не можат да се заситат од оваа возбудлива историска серија

Новата историска серија на Нетфликс, „Викинзи: Валхала“ за кратко време стана најгледаната серија на популарната платформа за стриминг. View this post on Instagram A post shared by Vikings Valhalla (@netflixvalhalla) Тоа е спин-оф на популарната серија Викинзи, сместена на почетокот на 11 век и ги следи авантурите на некои од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен трејлерот за серијата за првите дами на САД: Неверојатни трансформации на три познати актерки

Во срцето на историската драма „Првата дама“ се трите највлијателни први дами на Америка – Мишел Обама, Бети Форд и Елинор Рузвелт. Објавен е трејлерот за првата сезона од серијата, во режија на Сузан Бир, а за еден ден имаше повеќе од 400.000 прегледи. Серијата зборува за американското лидерство низ …

Повеќе »

(ФОТО) Нетфликс ја објавил првата фотографија на Софија Вергара во улогата на кралицата на дрога Гризелда Бланко

Нетфликс вчера ја објави првата фотографија на Софија Вергара од снимањето на новата серија „Гризелда“ во која таа ја толкува улогата на колумбиската нарко-кралица Гризелда Бланко. Серијата од шест епизоди, во режија на Андрес Баиз, беше инспирирана од паметната и амбициозна колумбиска бизнисменка Гризелда Бланко, која го создала еден од …

Повеќе »

Денес почнува сезона шест од ТВ серијата Преспав

Денес, со почеток во 20:15 часот на МРТВ1 ќе започне со емитување првата епизода од новата, шеста сезона од ТВ серијата Преспав, реализирана во копродукција на ОХО и МРТ. Преспав бележи најголем успех во историјата на македонската ТВ продукција, со продуцирани 6 сезони, 140 епизоди, илјадници фанови и интернационална дистрибуција. …

Повеќе »

(ФОТО) Гери Кол го презема тимот на Гибс во NCIS, фановите не се задоволни од одлуката

Американскиот актер Гери Кол повторно се враќа во серијата „Navy CIS“, но во нова и поважна улога. Кол во серијата го игра агентот Паркер кој го презема водството над тимот откако Гибс ќе се пензионира. Во интервју за TV Insider, Кол открил некои карактеристики на неговиот лик, но истакнал и …

Повеќе »