серии

(ВИДЕО+ФОТО) Серијата на Нетфликс ја нападнале поради „непотребните сцени на секс“: До втората епизода сите голи

Новата серија на Нетфликс „Tiny Pretty Things“ (Ситни убави работи) е критикувана од многу гледачи за „безобразно непотребни сцени со секс“. Тинејџерската драма ја следи Невех, елитна балерина на која и се нуди посакувана позиција во Балетската академија во Чикаго – откако главната sвезда била убиена со туркање од покривот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новата серија на „БиБиСи“ има ужасно многу нецензурирани сцени на секс

BBC има нова шокантна серија „Industry“ (Индустрија), која ги изненади гледачите со количината на експлицитни сцени. Во серијата, многу млади и амбициозни луѓе желни за успешна кариера во областа на финансиите, поминуваат повеќе време целосно голи отколку во одела. Ликовите од серијата испраќаат голи фотографии до колегите, имаат секс во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новата серија на Кајли Куоко, „Стрјуардеса“, простигнала на HBO GO

Веројатно ја познавате Кејли Куоко од серијата „Бенг, бенг теорија“, каде што таа ја играше малку неодговорната, но симпатична Пени. Сепак, нејзината нова улога е сосема поинаква – и едвај чекаме да ја видиме. Серијата „Стјуардеси“ пристигнува на HBO GO, мрачен трилер во кој Куоко ја игра главната улога. Ова …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шокантен почеток на новата сезона на хит серијата „Вовед во анатомија“

Пред два дена, телевизиската компанија ABC премиерно емитувала двочасовен почеток на новата, седумнаесетта сезона на серијата „Вовед во анатомија“. Сапунската опера, од која подолго траат само Симпсонови, имаше шокантен почеток што многу фанови на Мередит Греј, доведе, буквално до лудило. Ако сте љубител на серијата, и не сте ги гледале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во новата серија на Нетфликс сплетки и скандали на високата класа

Нетфликс не го запрела ниту пандемијата на коронавируси, што ја зафати целата филмска индустрија, па најави нова серија базирана на популарните книги на Џулија Квин. Станува збор за историска драма „Бридгертон“, за која е објавен трејлер, а според сцените, се чини дека гледачите ќе уживаат во приказната полна со скандали …

Повеќе »

Наскоро 30. нови продолженија на популарниот детски серијал „Дајте музика”

Во студиото 2 на националниот сервис МРТВ, во текот на месеците август и септември се одвиваше мисијата навидум невозможна: снимање на нови 30 продолженија од детското музичко-забавно шоу ,,Дајте музика”. ијата и домовите да се исполнат со позитивна енергија и добра македонска музика! Многу македонска музика, сопствен бенд, битка за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова серија на Нетфликс: Трагедија на пејачката која ја играла Џеј Ло

Нетфликс го објави датумот на излегување на серијата „Selena: The Series“. Главната улога и припадна на Кристијана Сератос, ѕвездата на серијата „The Walking Dead“. Таа ќе биде втората актерка која ја игра славната, покојна пејачка од Тексас, која ја играше Џнифер Лопез во неверојатна изведба во филмот „Селена“ од 1997. …

Повеќе »

(ФОТО) Продолжуваат успесите на „Преспав“: Втора година по ред ќе ја освојува и’ Бугарија!

Домашниот феномен „Преспав“ продолжува да ја освојува регионалната публика. Со вкупно 102 емитувани епизоди во рамките на 4 сезони, оваа ТВ серија во продукција на ОХО Продукција руши рекорди на гледаност веќе 5 години по ред кај нас, а втора година по ред и во соседната Република Бугарија. По ланскиот „бум“ кој го …

Повеќе »