серии

(ФОТО) НОВА ОРИГИНАЛНА СЕРИЈА – „ФАТАЛНА ПРИВЛЕЧНОСТ“ (FATAL ATTRACTION): ОВАА ПРОЛЕТ СЕ ЕМИТУВА САМО НА SKYSHOWTIME

Со Џошуа Џексон и Лизи Каплан во главните улоги, осумте епизоди на серијата Фатална привлечност ќе биде достапна за емитување само на SkyShowtime оваа пролет Во продукција на Paramount Television Studios и Amblin Television,Фатална привлечност ќе можете да ја гледате на SkyShowtime оваа пролет. Фатална привлечност е длабинско преосмислување на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шварценегер се враќа

Актерот Арнолд Шварценегер ќе глуми во филмот „Fubar“, а ова ќе биде негова прва телевизиска улога. 75-годишниот актер глуми во серијата на Нетфликс базирана на неговиот хит филм „Вистински лаги“, акционата комедија од 1994 година во која глуми заедно со актерката Џејми Ли Кертис. „Каде и да одам, луѓето ме …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наскоро „Бистра вода“ – нова серија во македонска продукција

„Бистра вода“ – новата серија во македонска продукција наскоро на тв екраните. Продуцент, сценарист и режисер на серијата е Јани Бојаџи. Ова е првата серија по подолго време во земјава во жанрот трилер со сериозни драмски елементи на крими-драма. Актерската екипа вклучува плејада на македонски актери од сите генерации меѓу …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПО 19 СЕЗОНИ – Објавен е нов клип од серијата „Вовед во анатомија“ во кој Елен Помпео ја напушта серијата

Серијата „Вовед во анатомија“ вчера во нов трејлер откри повеќе детали за заминувањето на улогата на Мередит Греј, која 19 сезони ја толкуваше Елен Помпео. Како што е веќе познато, серијата со оригинално име „Grey’s Anatomy“, која се емитува со години, во новите делови ќе се врати без главниот и …

Повеќе »

(ФОТО) Пет улоги во една серија: Роберт Дауни Џуниор непрепознатлив

Се појавија фотографии од сетот на новата серија на HBO, чија главна ѕвезда изгледа речиси непрепознатливо. 57-годишниот актер целосно се трансформирал за својата нова улога со помош на протетика, а ни фановите не успеале да го препознаат. View this post on Instagram A post shared by ¡Cinéfilo-Man! (@cinefilo.man) Роберт Дауни …

Повеќе »

Чагатај Улусој и Киванч Татлитуѓ во конфликт со контроверзна продуцентка

Обожавателите на Чагатај Улусој и Киванч Татлитуѓ со нетрпение го очекуваат враќањето на нивните омилени ѕвезди во ТВ сериите. Сепак, изгледа дека актерите имаат сосема поинакви планови и нема да се вратат на телевизија. Според турските медиуми, Чагатај Улусој одбил нова ТВ серија базирана на приказна на Ѓулсерен Будајчиоглу, која …

Повеќе »

(ФОТО) По филмот доаѓа серијата „Тома“, наскоро снимање на нови сцени!

По филмот кој никого не остави рамнодушен, следува серијал за легендарниот пејач Томи Здравковиќ. Неделава започна снимањето на серијата „Том“ за животот и делото на познатиот фолк пејач Том Здравковиќ, а главната улога, како и во филмот, ќе ја толкува Милан Мариќ, додека Силвана Арменулиќ ќе ја толкува Тамара Драгичевиќ. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОБЈАВЕН ТРЕЈЛЕР – НИКОЈ НЕ ГЛЕДА ШТО СЕ СЛУЧУВА ЗАД ЗАТВОРЕНИ ВРАТИ: Конечно знаеме што ќе има во ДОКУМЕНТАРЕЦОТ на Меган и Хари! Шок зборови на славниот пар!

Експлозивниот трејлер за документарната серија, вредна 107 милиони долари, на Нетфликс во која главните улоги ги толкуваат принцот Хари и Меган Маркл, беше емитуван денеска, во кој славната двојка споделува исклучително интимни фотографии, меѓу кои и една од војвотката од Сасекс како плаче. Во позадина се слуша и гласот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРВЕН ТРЕЈЛЕР – Дали кралското семејство ви оди на нерви? Овој трејлер би можел да ве заинтригира

Објавен долгоочекуваниот трејлер за петтата сезона на серијата „The Crown“ на Нетфликс. Дејствието е сместено во турбулентните 90-ти и го следи почетокот на крајот на бракот на принцот Чарлс и принцезата Дијана, но нема да ја покаже нејзината смрт. Продолжението на текстот содржи спојлери. Што се однесува до приватниот живот …

Повеќе »