серии

(ВИДЕО+ФОТО) Нема од што да се срами: Славниот глумец и миленик на жените за ликот на „Новиот папа“ покажал вајано тело

Џад Лоу моментално снима нови епизоди од серијата „Новиот папа“, продолжување на „Младиот папа“ на ХБО…Но, едно мора да се признае, 46. годишниот глумец секако внимава на својот изглед… Глумецот Џад Лоу се вратил на улогата на Лени Белард (фиктивниот папа Пио XIII) кого го глумел во серијата „Младиот папа“. …

Повеќе »

Сепак не е крај на „Игри на престолите“

Серијата „Игри на пресотлите нема така лесно да доживее крај. Имено, веќе е најавен документарецот „Игри на престолите“ кој ќе претставува двочасовен филм за тоа како е снимана последната сезона но и со многу интервјуа. Документарецот ќе се појави после емитувањето на последната, осма сезона на серијата. Со оглед на …

Повеќе »

(ФОТО) Се враќаат омилените членови на Фамилија Марковски: Од есен нови епизоди од нивното секојдневие!

Серијата „Фамилијата Марковски” чие дејствие е инспирирано од вистинити настани од секојдневието на македонските граѓани, со првата сезона ги освои македонските тв гледачи на кои оние осум епизоди од првата сезона им беа малку… Продуцентите поттикнати од одличниот прием на серијата веќе ја работата втората сезона која на програмата терба …

Повеќе »

(ВИДЕО) Култната серија „Deadwood“ добива свое филмско продолжение

НВО објави официјален тизер за продолжение на серијата „Deadwood“, која имаше три сезони, во период од 2004. до 2006. година. Легендарната серија на Дејвид Милч, се враќа на 31. мај во форма на долгометражен филм. Според авторите на серијата и филмот, ова воедно ќе биде и завршно поглавје за главните …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Една фотографија од „Игри на престолот“ ги шокирала фановите и открила кого нема да го гледаме во продолжувањето

Нетрпението на фановите на „Игри на престолите“ пред излегувањето на првата епизода од последната сезона секој ден се’ повеќе расте, а посебно внимание привлекла една фотографија на социјалната мрежа Инстаграм кој ја споделил Питер Динклиџ. Динклиџ кој ја толкува улогата на Тирион, со фановите споделил фотографија поради кои многумина се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Американците направиле мини серија за Чернобил – премиерата во мај!

Новата историска драма „Чернобил“ на 6. мај ќе има своја премиера на американската ТВ мрежа НВО. Мини серијата содржи шест епизоди посветени на катастрофата која се случила во нуклеарната електрана во Чернобил на 26. април 1986. година и на луѓето кои херојски го жртвувале своето здравје за да ги санираат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Конечно објавен трејлерот за последната сезона на „Игри на престолите“

Се појавил трејлер за осмата, последна сезона на „Игри на престолите“ која фановите на мегапопуларната серија ја очекуваат со големо нетрпение. Обожавателите чекале повеќе од една година за да дознаат што ги чека во новата сезона, најисчекувана до сега. Трејлерот започнува со сцена во која Арја Старк говори „Знам смрт“. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавиле детали за осмата сезона на „Игри на престолите“

Ако не сте ја гледале последната, седма сезона, на „Игри на престолите“, внимание, следат спојлери. Имено, се појавила листата на глумци и глумици за премиерата на осмата сезона, која открива кого се ќе го гледаме – има ликови за кои сме претпоставиле дека се мртви, но и „заборавени“ бидејќи не …

Повеќе »

Ексклузивни фотографии од последната сезона на „Игри на престолите“

HBO вчера ги објави првите фотографии од осмата, последна сезона, на „Игри на престолите“, која со емитување почнува во април оваа година. Ако може да се суди според фотографиите не очекува навистина неверојатна сезона. Фановите на серијата „Игри на престолите“ со нетрпение ја чекаат премиерата на осмата и последна сезона, …

Повеќе »