актуелности

SkyShowtime најавува низа серии и филмови пред активирањето во осум нови пазари во Централна и Источна Европа

Новата европска услуга за стримување ќе биде достапна од 14 февруари во Северна Македонија, Албанија, Чешка, Унгарија, Косово, Полска, Романија и Словачка SkyShowtime дава вредност нудејќи разнолик избор на одлична забава – вклучително и изворни холивудски филмови и ексклузивни нови серии од најдобрите светски студија – за одлична цена SkyShowtime – следната одлична услуга за стримување во Европа – ќе продолжи успешно да се проширува во 2023 година.  Следната тура активирања ќе биде најголемото проширување на услугата досега, при што ќе се вклучат осум нови пазари во Централна и Источна Европа.  На 14 февруари SkyShowtime ќе им ја даде својата првокласна понуда на корисниците во Албанија, Чешка, Унгарија, Косово, Северна Македонија, Полска, Романија и Словачка. Со ова проширување на повеќе територии бројот на активни пазари на стриминг платформата ќе ја достигне бројката 20. Корисниците на овие новоактивирани пазари ќе имаат пристап до ексклузивни телевизиски премиери на филмови од продукцијата на Universal Pictures и Paramount Pictures, нови и ексклузивни серии по оригинални сценарија, детски и семејни содржини и избор на легендарни наслови и пакети од Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME®, Sky Studios и Peacock – сето тоа стримувано на едно место. На SkyShowtime ќе се прикажуваат и локални оригинални програми, документарци и посебни изданија од локалните пазари.  Компанијата неодамна објави дека склучила договор за преземање на 21 оригинални серии од HBO Max во Европа, вклучително и нови серии кои премиерно ќе се прикажат во 2023 година како оригинали на SkyShowtime. Со илјадници часови квалитетна забава за целото семејство,  SkyShowtime е домот на нови блокбастери што ќе бидат достапни на услугата по прикажувањето во кината и услугите за домашна забава. По активирањето, локалната публика ќе има пристап до: „Ambulance“, „Downton Abbey: A New Era“, „Jerry & Marge Go Large“, „Jurassic World: Dominion“, „Ray Donovan: The Movie“, „Redeeming Love“, „The Bad Guys“, „The Hanging Sun“, „The Northman” и „Top Gun: Maverick“. Освен тоа, претплатниците ќе имаат пристап до широка понуда на серии: вклучително и:„1883“, „1923″, „A Friend of …

Повеќе »

Манекенки, пејачки, спортисктки, инфлуенсерки во улога на водители на Голден Карпет!

Со нов концепт кој гледачите за прв пат ќе имаат можност да го видат и искусат во Македонија во февруари стартува најгледаниот ТВ магазин „Голден Карпет” на Канал 5 телевизија,концепт кој гарантира забава со најпознатите јавни личности од регионот. По разделбата со Ведрана која од оправдани причини го напушта магазиниот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ВРЕМЕ НА ЕМИСИЈА ВО ЖИВО – Симпатичен гаф на Би-Би-Си: Водителката трчала по роботската камера во студиото

Водителката на Би-Би-Си, Викторија Валентин доживеала незгода за време на пренос во живо, а снимката од нејзината „трка“ со камерата ја споделила на Твитер. Необичен проблем и се случил на водителката на британскиот јавен сервис кога една од роботските камери решила да „тргне по својот пат“. Додека првично водителката била …

Повеќе »

(ВИДЕО) Откривањето на полот ја засенило песната: Натпреварувачот во „Ѕвездите на Гранд“ убавата вест ја дознал на сцената

Прекрасна и несекојдневна сцена е видена синоќа во новата емисија на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“. Пејачот Ненад Костов од Ниш се нашол во дуел со колешката Сара Миливојевиќ од Брчко, а иако по заедничка одлука на сите членови на жирито и двајцата отишле директно во следната фаза од натпреварувањето …

Повеќе »

(ФОТО) Екипата на „Бекстејџ“ на Светско првенство во Полска заедно со македонските ракометни репрезентативци

Само неколку дена не делат од Светското првенство во ракомет за мажи во Полска. Екипата на „Бекстејџ” секојдневно ќе ве известува ов Светското првенство, директно од Краков. Нашите ракометари ги очекува сериозен предизвик во групата во Краков против Норвешка, Холандија и Аргентина. Лазаров задоволен од своите избраници Подготвени сме да …

Повеќе »

(ФОТО) Каролина Гочева со шоу на МРТ за новогодишната ноќ!

Како по обичај нема најави од МРТ што подготвија за новогодишната ноќ, но затоа Каролина Гочева на нејзината страна на Фејсбук среќна соопшти дека во сабота невечер, на дочекот на новата 2023 година ќе имаме можност да се дружиме со неа и нејзините гости….Што се’ ќе видиме и слоушнеме покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОТПОЛНО НЕВЕРОЈАТНО – Телевизиска куќа направила огромен скандал, Мароканците, поради нивните мајки, ги споредувале со мајмуни

Данската телевизија ТВ 2 се извинила на Твитер за погрдните коментари кои ги споредуваат мароканските фудбалски репрезентативци и нивните семејства со мајмуни. Водителот на ТВ 2, Кристијан Хог Андерсен, ги споредил снимките од прославата на мароканските играчи и нивните мајки со фотографии од неколку мајмуни како се гушкаат. Danish channel …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Украина избра претставници за Песна на Евровизија 2023: Пренос на настапите од засолниште со гас-маски

Украина ги избра своите претставници за Евровизија 2023 година. Поп дуото наречено „Творчи“ ќе биде новиот претставник на оваа земја. Настапот се емитувал од засолниште во Киев, а победничката песна „Срце од челик“ била првата што официјално била потврдена за натпреварот. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО) Денеска е денот за Јуниорски Евросонг 2022 – Да ги подржиме Лара, Јован и Ирина

Во недела на 11-ти декември со почеток од 16:00 часот, гледачите на МРТ ќе имаат можност во живо да го следат јубилејното 20-то издание на Јуниорскиот Евросонг. View this post on Instagram A post shared by Eurovision Macedonia (@eurovisionmacedonia) Во недела на 11-ти декември со почеток од 16:00 часот, гледачите …

Повеќе »