актуелности

(ВИДЕО) ВОДИТЕЛКИ ПРЕД ВАЖНО ИНТЕРВЈУ ДОЗНАЛЕ ДЕКА СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНА: „Вие две ќе морате да го напуштите студиото!“

Две водителки на емисијата „The View“ на американската телевизија ABC биле изненадени кога требало да го напуштат студиото среде емисија. Имено, пред американската потпретседателка Камала Харис, Ани Наваро и Сани Хостин да пристигне на интервјуто, им било кажано дека мора да ја напуштат програмата, бидејќи се позитивни на корона вирусот. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во ТВ емисија гостувала потполно гола:„Важно е луѓето да ја слушнат пораката!“

Лора Амхерст се појавила во емисијата „Ова утро“ без ништо на себе, единствено што имала бил натпис посветен на зачувување на Земјата. Водителите на емисијата, Филип Скофилд и Холи Вилаби, со неа разговарале 8. минути, зборувале за климатските промени, а Лора изразила „загриженост, особено за помладите генерации“. На прашањето зошто …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРЕМЕТО ОНАКА – САМО ВОЈНА ДА НЕМА: Лапсусот на црногорската водителка станал ХИТ – ваква верменска прогноза немате слушнато ДО СЕГА!

Црногорската водителка станала хит на социјалните мрежи поради необичната временска прогноза, односно нејзиното толкување на истото. Имено, Билјана Станковиќ, која е вработена во РТЦГ, прочита какво време ги чека Црногорците за викендот и направила симпатичен лапсус после кога никому не му било јасно какво ќе биде времето. – Утре облачно, …

Повеќе »

Утринска програма на Телма се враќа на ТВ екраните

Почнувајќи од утре (среда, 22 септември) повторно стартува попопуларната Утринска програма на Телма со нови, атрактивни содржини, познатиот водителски пар, но и со нови ТВ лица кои го засилуваат тимот на „утринците“. Секој работен ден од 6:55 часот, па се до 12:30 часот, гледачите на Телма ќе може да се …

Повеќе »

(ФОТО) Обвинувања на сметка на ѕвездата на „Вовед во анатомија“: „Ги тероризираше колегите, добија ПТСП!“

АКТЕРОТ Патрик Демпси се стекна со светска слава со улогата на др. Дерек Шепард во популарната серија „Вовед во анатомија“. Според книгата со наслов „How to Save a Life: The Inside Story of Grey’s Anatomy“ (Како да се спаси живот: Внатрешната приказна за Аанатомијата на Греј), актерот на своите колеги …

Повеќе »

Од 19. септември „Проект куќа со Кристина“ на ТВ Телма

Долг и тежок беше патот на Кристина Арнаудова со нејзината хуманитарна организација „Проект среќа“ до реализација на куќи за оние на кои им се потребни… Храбра и превземлива Кристина со „Проект среќа“ успеа во тоа, го реализира и сними стореното а сите сето тоа ќе го имаме на увид од …

Повеќе »

Mozzart ги собра регионалните ѕвезди – Погледнете како изгледа средбата на Биковиќ, Северина и Шербеџија

Што имаат заедничко Северина, Милош Биковиќ и Раде Шербеџија? Поглед назад, во нивните богати кариери, јасно ни говори дека тие тројца се победници во она што го прават, а поглед напред ќе ви открие дека овој пат се најдоа на заедничка задача – низ целиот регион да ја пренесат пораката …

Повеќе »

ВРЕМЕ Е ЗА SHOWTIME! ВРЕМЕ Е ЗА ЗАБАВА НА МАЛКУ ПОРАЗЛИЧЕН НАЧИН!

Од 19-ти септември како дел од новата програмска тв шема на JingleTV започнува новата телевизиска емисија во која ќе продефилираат најпознатите личности од целиот балкан. Од продукцијата ги најавуваат хрватската-поп дива Јелена Розга, како и ексклузивно интервју со нашата единствена Каролина Гочева која одамна ја немаме видено на малите екрано …

Повеќе »

Незаборавни комедии со FilmBox

„Акционен парк“ е американска комедија од 2018-та година режирана од Тим Киркби. Инспирацијата за филмот доаѓа од актерот во главната улога, Џони Ноксвил, по гледањето на документарниот филм „Најлудиот забавен парк на сите времиња“, за еден акционен парк во Њу Џерси. Самото име на паркот, кој официјално е затворен во …

Повеќе »