актуелности

(ВИДЕО) Што не очекува на второто полуфинале на Евросонг

После возбудливата прва полуфинална вечер на Евровизија, која е одржана во вторникот, вечерва во 21. часот ќе го гледаме второто полуфинале. Денеска 17. земји ќе бидат во конкуренција за преостанатите 10. места во финалето, а изведувачите ќе настапат по овој редослед: 1.Сан Марино – Senit – Adrenalina 2. Естонија – …

Повеќе »

(ФОТО) Вечерва во Ротердам на „Песна на Евровизија“ се одржува првото полуфинале: Гарванлиев настaпува шести

Вечерва во Ротердам ќе започне 65. издание на „Песна на Евровизија“. Директниот пренос од првата полуфинална вечер е на МРТ од 21. часот. Нашиот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи вечерва,на првото полуфинале на изборот на песна за Евровизија во Ротердам, Холандија шести по ред. Васил вечерва ќе ја …

Повеќе »

(ФОТО) Утре почнува Евросонг – нови правила поради корона вирусот

Околу 3.500 навивачи со негативен тест за ковид ќе учествуваат во финалето на 22. мај во салата „Ахој“ Се враќа кичестиот гламур на Евровизија. Откако минатата година беше откажана поради пандемија, Холандија ќе организира европски телевизиски натпревар во вторник и четврток, за кога е закажано полуфиналето, а големото финале е …

Повеќе »

(ФОТО) Елен ДеГенерис после 19. сезони најавила простување од публиката

Познатата водителка Елен ДеГенерис одлучи претстојната 19-та сезона на нејзиното ток-шоу „The Ellen Degeneres Show“ да биде последна, оваа одлука водителката ја разгледувала веќе неколку години. Попрепознатливата ТВ личност одлучила нејзината претстојна сезона да биде нејзината последна, а тимот ја објавил својата одлука на 11-ти мај. „Кога сте креативна личност, …

Повеќе »

(ФОТО) Сообраќајна несреќа му го уништила лицето: Каде се сега Анита и Дрезик од „Непослушни години“?

Во средината на 90-тите години, на малите екрани се појави серијата „Непослушни години“, што влијаеше на животот на многу тинејџери.   View this post on Instagram   A post shared by Heartbreak High Fans (@heartbreakhighfans) Цела една генерација ја гледаше австралиска ТВ-серија за група средношколци и нивните љубови, проблеми, пакости. …

Повеќе »

(ФОТО) ГОРДОН РЕМЗИ ОЧАЕН: Ќерка му влегува во реално шоу а еве како се подготвува во бикини!

Холи Ремзи, ќерка на познатиот готвач, донела одлука да влезе во реално шоу. Холи, ќерката на Гордон Ремзи, се појавила на аудиција за британското реално шоу „Остров на љубовта“. Славниот готвач е очаен, но неговата ќерка веќе потпишала договор, се пакува и чека снимањето да започне во јуни. Познатиот готвач, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителка на РТС во програма во живо го згрешила името на Тито

По повод годишнината од смртта на Јосип Броз Тито, водителката Анета Ковачиќ прочитала сегмент посветен на доживотниот претседател на Југославија, па му го згрешила името. Наместо Јосип, рекла Јосиф и разбеснила некои корисници на социјалните мрежи. Видео од нејзиното лизгање, кое стана вирално, се споделува на Твитер, а луѓето се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РЕАЛНО ШОУ КОЕ ЈА ЗГРОЗИЛО ПУБЛИКАТА: Гледал снимка од ИЗМАМА, не можел да им верува на сопствените очи! Срцето му се скршило!

Реалното шоу „Остров на искушението“ (Temptation Island) стана една од најкоментираните телевизиски емисии, предизвикувајќи зачуденост и неверување кај публиката.   View this post on Instagram   A post shared by Casey Starchak (@cstarchak) Островот на искушенијата собира неколку парови и луѓе кои се слободни. Секој пар се согласува да живее …

Повеќе »

(ФОТО) „Никогаш не вели никогаш“: Демпси за враќањето во „Вовед во анатомија“

Актерот Патрик Демпси секогаш ќе им биде познат на обожавателите на серијата „Вовед во анатомија“ како д-р Дерек Шепард, иако неговиот лик почина во 11-тата сезона. Сепак, тој не ја исклучува идејата да се врати во серијата во иднина, што особено ги израдувало обожавателите. Доктор Шепард направи изненадувачко враќање оваа …

Повеќе »