актуелности

(ФОТО) Несудените водителки на „Еми“ позитивни на корона

Во ноќта помеѓу неделата и понеделникот се одржа престижната церемонија на доделување на наградите „Еми“, а двајцата презентери не присуствуваа на настанот поради позитивни тестови за коронавирус, пишува Daily Mail Познатата американска водителка Џулијана Ранчиќ на социјалните мрежи откри дека целото нејзино семејство е позитивно на Ковид-19. „Работам како презентер …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРЕМЕ НА КОРОНА – Џенифер Анистон го спасила доделувањето на Еми наградите: Гасела пожар во студиото

Актерката Џенифер Анистон му помагала на Џими Кимел да ги води наградите „Еми“, кои оваа година се одржаа на Интернет, за да се спречи ширењето на инфекцијата со вирусот корона. Внимавале на социјална дистанца, се’ дезинфицирале, а можеби и малку претерале. Кетрин О’Хара, Линда Карделини, Иса Реј, Кристина Еплгејт, Трејси …

Повеќе »

(ФОТО) 72. доделување по ред – Прв пат во историјата доделувањето на Еми наградите онлајн: Џенифер Анистон се појавила со ДВЕ и нема кого не го воодушевиле!

Доделувањето на наградите „Еми“ овој пат беше „онлајн“, за прв пат во историјата, а имаше 130. номинирани. Ејми, 72-ро по ред, сите го следеа од дома, а домаќинот Џими Кимел ја водеше церемонијата во празна сала. Многумина го забележаа изгледот на актерката Џенифер Анистон, која со години носи црно на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Годинашните Еми награди ќе бидат радикално поинакви: Ѕвездите, од своите домови, ќе се појават во пижами!

Овогодинешните „Еми“ радикално ќе се разликуваат од претходните, но продуцентите дадоа се од себе да го одржат првото големо холивудско шоу за време на пандемијата Комичарот Џими Кимел ќе биде домаќин на 72-та церемонија на доделувањето на Еми наградите во недела и ќе ја води од празниот театар во Лос …

Повеќе »

(ФОТО) Нетфликс платил 30. милиони долари за карантинскиот филм на Зендаја

Нетфликс платил 30. милиони долари за да ги добие правата за светската дистрибуција на филмот „Малком и Мари“, во кој играат Зендаја и Џон Дејвид Вашингтон. Тоа е филм што младата актерка го снимила за време на карантинот, и се чини дека нема да оди во киносалите, туку ќе го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Професор победил во британскиот „Милионер“ – го знаете ли вие одговорот на прашањето кое му донело 1. милион фунти?

Еден маж од Велика Британија стана само шести натпреварувач кој успеа да одговори точно на сите прашања во британската верзија на квизот „Дали сакате да станете милионер“, пренесуваат тамошните медиуми. Доналд Феар успеал во ова со користење само на една помош, пола – пола. „Како да седите покрај интернет“, кратко …

Повеќе »

Жика Јакшиќ открива кога ќе стартува новата сезона на „Никогаш не е доцна“

Авторот на шоуто „Никогаш не е доцна“, вели дека првите емисии од новата сезона на музичкиот натпревар за постари лица кои немале можност да пеат на голема сцена, ќе бидат снимени кон средината на септември. Авторот на големото музичко шоу „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ, тврди дека сè е …

Повеќе »

ОД НАРЕДНАТА ГОДИНА ЕВРОВИЗИЈА ПРИСТИГНУВА ВО САД: Во американската верзија ќе учествуваат сите 50. сојузни држави

По повеќегодишни гласини, полупотврди и изјави на анонимни извори, конечно и официјално е соопштено дека најпопуларното музичко натпреварувањето во Европа, Евросонг, пристигнува во Америка. Американското музичко натпреварување – „The American Song Contest“ – ќе биде одржанo во текот на празниците во 2021-ва година. Правилата ќе бидат слични со веќе постоечките, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХАОС ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Српска водителка водела ДНЕВНИК а потоа ја снашла грда неволја!

Водителката Роксанда Бабиќ се однесувала навистина професионално… Видеото кое стана апсолутен хит се споделува на социјалните мрежи, покажувајќи колку може да биде професионален еден презентер. Имено, водителката Роксанда Бабиќ имала лоша среќа во програмата во живо, но храбро се соочила со „неочекуван гостин“. Во програмата во живо, додека таа им …

Повеќе »