актуелности

(ВИДЕО) ВООДУШЕВИЛ СО ИЗВЕДБАТА – Десетгодишно момче расплакало член на жирито со својот настап во Хрватски суперталент

Десетгодишниот Мауро Јакиќ воодушевил со својот настап во првата аудиција на Хрватски Суперталент, а по тој повод расплакал многумина. Мауро го отпеал хитот на британската пејачка Адел „Easy On Me“, а солзи можеле да се забележат во очите на членот на жирито Мартина Томичиќ, родителите и братот на момчето, како …

Повеќе »

Барак Обама освоил Еми награда

Поранешниот американски претседател Барак Обама ја доби наградата Еми на американската телевизија како најдобар водител во документарната серија „Нашите големи национални паркови“, објави во саботата вечерта Американската телевизиска академија. Церемонијата на доделувањето на Еми наградите е закажана за 13 септември, но некои награди се доделуваат порано. Обама е вториот американски …

Повеќе »

„Милионер“ повторно се враќа на малите екрани! Проверете си го знаењето!

Во пресрет на новата телевизиска сезона, по многу години повторно на малите екрани се враќа најголемото и најгледано квиз шоу на светот „Милионер”, во соработка со United Media групацијата од оваа есен покрај емитувањето во Србија на Nova S TV, ексклузивна можност ќе имаат и македонските гледачи да уживаат во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМА ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО – ВОДИТЕЛКАТА ПАДНАЛА ВО НЕСВЕСТ: Гледачите слушнале силен удар, соговорниците веднаш дотрчале!

Преносот бил прекинат откако водителката се онесвестила! Втората телевизиска дебата во живо меѓу Лиз Трас и Риши Сунак, која требало да им даде одговори на ториевците на прашањата за наследникот на Борис Џонсон, ненадејно завршила откако водителката Кејт МекКен се онесвестила за време на преносот. Кејт МекКен, политички уредник на …

Повеќе »

(ФОТО) На социјалните мрежи се шири веста дека Симпсонови предвиделе и мајмунски сипаници

На социјалната мрежа Твитер се појави клип од култната серија Симпсонови, а епизодата од 1998. година наводно се вели дека е за мајмунски сипаници, кои се актуелни денес. Иако Симпсонови досега „предвидуваа“ многу работи – од доаѓањето на Трамп на власт во САД, појавувањето на Лејди Гага на Суперболот, но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Убиен член на филмската екипа на снимањето на серијата „Ред и закон“

Џони Пизаро, член на екипата на телевизиската серија „Закон и ред: организиран криминал“ бил застрелан и убиен на снимањето на серијата во Њујорк, потврдила полицијата за американските медиуми. View this post on Instagram A post shared by Law & Order: SVU Germany (@law_order_special_victims_unit) Триесет и едногодишниот Џони бил пронајден во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимката открила: Шпанската претставничка на Евровизија бакнува девојка!

Пејачката и танчерка Шанел Тереро годинава ја претставуваше Шпанија на Евровизија со песната „Slomo“, а за време на бодувањето била снимена како се бакнува со девојка. Шанел ја воодушеви публиката со својот огнен настап, а атмосферата во Торино, освен со атрактивниот изглед, ја загреа и со страстен бакнеж со девојка. …

Повеќе »

(ВИДЕО) По победата на Украина, коментаторот на Евросонг скока од радост низ скривницата

Екипата на украинската телевизија направила импровизирано студио во скривницата за преносите од Торино, а Мирошченко добро се снашол без оглед на околностите. Големата победа на Украина на синоќешната Евровизија беше проследена со посебно внимание во Украина. Тамошната државна телевизија го емитуваше натпреварот, кој го коментираше Тимур Мирошченко, кој се наоѓаше …

Повеќе »

(ФОТО) Еве каде синоќа бил украинскиот евровизиски коментатор

Мирошниченко ја коментирал Евровизија од импровизирано студио во засолниште… Украина синоќа се пласираше во финалето на Евровизија, а „Оркестарот Калуш“ ги воодушеви гледачите ширум Европа. Изборот за „Песна на Евровизија“ синоќа беше следен во дел од Украина, а на Твитер се појави фотографија од нивниот коментатор Тимур Мирошниченко, кој го …

Повеќе »