ТВ ЕКРАН

SkyShowtime најавува низа серии и филмови пред активирањето во осум нови пазари во Централна и Источна Европа

Новата европска услуга за стримување ќе биде достапна од 14 февруари во Северна Македонија, Албанија, Чешка, Унгарија, Косово, Полска, Романија и Словачка SkyShowtime дава вредност нудејќи разнолик избор на одлична забава – вклучително и изворни холивудски филмови и ексклузивни нови серии од најдобрите светски студија – за одлична цена SkyShowtime – следната одлична услуга за стримување во Европа – ќе продолжи успешно да се проширува во 2023 година.  Следната тура активирања ќе биде најголемото проширување на услугата досега, при што ќе се вклучат осум нови пазари во Централна и Источна Европа.  На 14 февруари SkyShowtime ќе им ја даде својата првокласна понуда на корисниците во Албанија, Чешка, Унгарија, Косово, Северна Македонија, Полска, Романија и Словачка. Со ова проширување на повеќе територии бројот на активни пазари на стриминг платформата ќе ја достигне бројката 20. Корисниците на овие новоактивирани пазари ќе имаат пристап до ексклузивни телевизиски премиери на филмови од продукцијата на Universal Pictures и Paramount Pictures, нови и ексклузивни серии по оригинални сценарија, детски и семејни содржини и избор на легендарни наслови и пакети од Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME®, Sky Studios и Peacock – сето тоа стримувано на едно место. На SkyShowtime ќе се прикажуваат и локални оригинални програми, документарци и посебни изданија од локалните пазари.  Компанијата неодамна објави дека склучила договор за преземање на 21 оригинални серии од HBO Max во Европа, вклучително и нови серии кои премиерно ќе се прикажат во 2023 година како оригинали на SkyShowtime. Со илјадници часови квалитетна забава за целото семејство,  SkyShowtime е домот на нови блокбастери што ќе бидат достапни на услугата по прикажувањето во кината и услугите за домашна забава. По активирањето, локалната публика ќе има пристап до: „Ambulance“, „Downton Abbey: A New Era“, „Jerry & Marge Go Large“, „Jurassic World: Dominion“, „Ray Donovan: The Movie“, „Redeeming Love“, „The Bad Guys“, „The Hanging Sun“, „The Northman” и „Top Gun: Maverick“. Освен тоа, претплатниците ќе имаат пристап до широка понуда на серии: вклучително и:„1883“, „1923″, „A Friend of …

Повеќе »

Што не сте знаеле за турската „Мајка“ – Вахиде Перчин?

Џенет или турската актерка Вахиде Перчин која ја гледаме во серијата „Мајка“ на Dizi е доста успешна актерка. Нејзиниот талент го има наследено дури и нејзината ќерка. Вахиде Перчин е родена во 1965 година во Измир, откако нејзините родители мигрирале од Грција. Нејзиниот татко бил возач на камион додека нејзината …

Повеќе »

Починала познатиот Среда Адамс: Актерката не напушти на 64 години по тешка борба

Лиза Лоринг остави неизбришлива трага во актерскиот свет Познатата актерка Лиза Лоринг починала во саботата, на 28 јануари, на 64-годишна возраст, како последица на мозочен удар. Таа се прослави со улогата на Среда во познатата серија „Семејството Адамс“, а нејзината пријателка ја сподели трагичната вест на социјалната мрежа Фејсбук. – …

Повеќе »

Манекенки, пејачки, спортисктки, инфлуенсерки во улога на водители на Голден Карпет!

Со нов концепт кој гледачите за прв пат ќе имаат можност да го видат и искусат во Македонија во февруари стартува најгледаниот ТВ магазин „Голден Карпет” на Канал 5 телевизија,концепт кој гарантира забава со најпознатите јавни личности од регионот. По разделбата со Ведрана која од оправдани причини го напушта магазиниот, …

Повеќе »

Адам Сендлер, Брендан Фејзер, Кира Најтли и други познати ѕвезди овој месец на малите екрани

По дочекот на Новата Година и Божиќните празници редно време e да се опуштите и заслужено да се релаксирате со вашите омилени филмови на малите екрани. „Најдолгиот“ месец од 2023-та година го завршуваме со најголемите ѕвезди на филмското платно. „Финална мисија“ Кога една девојка од Тајланд со мистична моќ исчезнува, …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на турската сапуница нема среќа ниту приватно во љубовта: Неверството довело до депресија

Кансу Дере (42) несомнено беше најдобриот избор за улогата на Асја која и беше доделена во серијата „Неверство“, улогата на измамена жена која е подготвена на се за да открие кој е љубовницата на нејзиниот сопруг. Имено, нејзиниот приватен живот е толку турбулентен што ниту една сапунска опера не би …

Повеќе »

(ФОТО) Фахрије и малиот Керем го напуштиле породилиштето, гордиот татко Бурак признал дека присуствувал на породувањето

Турската актерска двојка Фахрије Евџен и Бурак Озчивит пред неколку дена станаа родители по втор пат. Се родил уште еден син, на кого му го дале името Керем. Фахрије вчера го напуштила родилиштето и по тој повод кратко им се обратила на насобраните новинари. – Пораѓањето помина добро. И јас …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ВРЕМЕ НА ЕМИСИЈА ВО ЖИВО – Симпатичен гаф на Би-Би-Си: Водителката трчала по роботската камера во студиото

Водителката на Би-Би-Си, Викторија Валентин доживеала незгода за време на пренос во живо, а снимката од нејзината „трка“ со камерата ја споделила на Твитер. Необичен проблем и се случил на водителката на британскиот јавен сервис кога една од роботските камери решила да „тргне по својот пат“. Додека првично водителката била …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наскоро „Бистра вода“ – нова серија во македонска продукција

„Бистра вода“ – новата серија во македонска продукција наскоро на тв екраните. Продуцент, сценарист и режисер на серијата е Јани Бојаџи. Ова е првата серија по подолго време во земјава во жанрот трилер со сериозни драмски елементи на крими-драма. Актерската екипа вклучува плејада на македонски актери од сите генерации меѓу …

Повеќе »