ТВ ЕКРАН

Ова се сериите кои секој мора да ги погледне

Порано чекавме една недела да гледаме нова епизода од нашата омилена серија на телевизија. Сезоната ќе траеше со месеци, а за таа една епизода зборувавме со денови. Со доаѓањето на нови серии, односно нови платформи за гледање, тоа едноставно веќе не е возможно. Со популаризацијата на Нетфликс, се гледаат комплетни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Преслатка саботажа: Двегодишен син на метеоролог ја прекинал прогнозата на времето

Главниот метеоролог на ABC News, Џинџер Зи, за време на нејзиниот извештај за времето била посетена од неочекуван (но симпатичен) гостин. Тоа се случило во емисијата „Добро утро Америка“, а тоа бил нејзиниот двегодишен син Мајлс Меклин. Додека неговата мајка била зафатена со пријавување на опасност од пожар во Калифорнија, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најголемиот латино заводник ја добил титулата на „најголем прељубник“: Сопругата ја измамил со 80. жени!

Американскиот актер со кубанско потекло Вилијам Леви се здобил со титулата омилен кај жените штом првпат се појави во светот на шоу-бизнисот, најпрво како модел, а потоа и како актер во теленовели. 40-годишниот и ѕвездата од серијата „Претпазливо со ангелот“ веќе неколку пати беше прогласуван за најсекси маж на светот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хит серијата „Вовед во анатомија“ добива 17. сезона!

Објавен е тизер за новата сезона од серијата „Вовед во анатомија“. Веќе на 12. ноември, новата сезона ќе започне да се емитува на телевизијата АБЦ, а премиерата ќе трае два часа. Покрај оваа серија, на малите екрани доаѓа уште една што се занимава со слични теми – новата сезона на …

Повеќе »

(ФОТО) Серијата „Круна“ на Нетфликс важи за најскапа до сега

Официјално е објавен нов трејлер за серијата „Круната“ на Нетфликс, а според првите реакции, фановите се повеќе од воодушевени. Американските медиуми наведуваат дека ова е најскапата серија што овој стриминг гигант ја има направено досега. Серијата ја следи приказната за кралицата Елизабета Втора во нејзините млади денови, а прикажани се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Четири сценарија за Евровизија 2021. во Ротердам

Следната година, на 22 мај, во Ахој Арената во Ротердам, ќе добиеме нов победник на Евровизија, а како ќе се одржи натпреварот ќе зависи од здравствената состојба во светот. Евровизија ќе се одржи следната година и покрај сè, а Холанѓаните конечно ќе добијат можност да се покажат како домаќини, после …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе се снима продолжување на „Сексот и градот“!? Ѕвездата на култната серија открила кој ќе ја игра Саманта во третиот дел од филмот!

Синтија Никсон размислува кој би можел да биде во екипата на култната серија „Сексот и градот“. Популарната актерка гостуваше во емисијата „Гледај што се случува“ со Енди Коен и реагирала на предлогот на обожавателка нејзината колешка Шерон Стоун да ја преземе улогата на Саманта Џонс. Ким Катрал, која ја играше …

Повеќе »

(ФОТО) 40. дена поради сепса била во кома и го видела „другиот свет“: Исповест на познатата новинарка Маја Жежељ и нејзиниот сопруг

Познатата белградска новинарка и водителка на Дневник на TV N1 Србија паднала во кома поради тешка сепса и се борела за својот живот цели 40. дена. Во емисијата „Преживеани“ на К1 телевизија, таа раскажала детали за нејзината тешка и болна борба. Нејзиното семејство минувало низ пекол, бидејќи лекарите не давале …

Повеќе »

(ФОТО) Славна глумица, после неколку дена брак, го мамела сопругот со неговиот татко: „Ги фатил!“

Бракот на ѕвездата на турските серии, Гокче Бахадир со актерот Али Сандал навистина бил како „сапуница“. Иако бракот и разводот се години зад нив, медиумите се распишувале за брачната заедница, која траела само една година, а тогаш актерката рекла дека се развеле мирно затоа што не им одело. View this …

Повеќе »