ТВ ЕКРАН

(ФОТО) Го препознавате ли ова девојче? Со светска слава се здоби со улога во најпопуларната турска серија

Фотографијата објавена на профилот на турската телевизиска и театарска актерка најпозната по нејзината улога во серијата „1001 ноќ“ ги воодушеви обожавателите. Бергузар Гокче Корел на својата Инстаграм приказна објавила фотографија од своето детство и ги воодушевила обожавателите. Имено, оваа популарна актерка е родена на 27. август 1982. година во Истанбул, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Откриваме која е приватно Благородна, гостинката што го „запали“ Коста во „Преспав“ со својот телесен раскош и отворениот брак

Обожавателите на ситкомот „Преспав“ имаа можност во најновата епизода да ја запознаат Благородна – односно, македонската актерка Драгана Левенска… Во најновата 11. епизода од 5-тата сезона на македонскиот ситком „Преспав“, насловена „Отворен брак“, во пансионот се ширеа секс вибрации кои ги предизвика гостинката Благородна или актерката Драгана Левенска. Благородна се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Похотната професорка ќе ве натера „да се вљубите“ во оваа серија!

Новата мини серија, која има само десет епизоди, а е направена во продукција на FX, има голем потенцијал да стане вашиот нов омилен фаворит. Се вика „Учител“, „Наставничка“ или „Професор“, или едноставно – „A teacher”“, а ја режирала Хана Фидел, креаторка на истоимениот филм, кој доживеа голем комерцијален успех во …

Повеќе »

(ФОТО) Тврдат дека ова ќе биде петта најуспешна серија на Нетфликс, а сите зборуваат за сцените со секс

NETFLIX деновиве објави дека, судејќи според моменталниот број на прегледи, нивната нова серија Bridgerton ќе ја погледнат дури 63. милиони домаќинства за 28. дена. Серијата беше премиерно прикажана на Божик, а доколку се остварат овие предвидувања, таа ќе биде петта најуспешна серија на Нетфликс на сите времиња. Во моментов, Bridgerton …

Повеќе »

(ВИДЕО) Цртаниот филм на јавниот сервис ги шокирал родителите: Кога ќе ја видите темата, ќе ви биде јасно зошто

Преголемите гениталии на Џон Делерманд секогаш предизвикувале проблеми, што може да ги потврдат децата во Данска, откако гледале нова емисија за него на јавниот сервис. За некои родители, сепак, оваа комедија не била многу смешна. Анимираната серија премиерно била прикажана на данскиот канал за деца DR Ramasjang на 2. јануари. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како познатите Македонци преку ТВ24 ја честитаа Новата 2021. година?

Кој, во новогодишната ноќ, ги следеше македонските тв програми можеше да забележи дека се без никаква концепција, онака – дај нешто… Добро, МТВ имаше специјална епизода на „Преспав“, но… Сепак, најоригинални во таа новогодишна ноќ беа од ТВ24 кои сепак нешто осмислија и на јавноста и донесоа бројни честитки од …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот новинар Лери Кинг хоспитализиран поради корона вирус

СЛАВНИОТ американски телевизиски новинар Лери Кинг е хоспитализиран откако бил позитивен на тестот за вирусот корона, пренесува „Daily Mail“. Според британскиот весник, Кинг (87), кој е познат по интервјуата емитувани на Си-Ен-Ен, бил префрлен во болница откако еден од гостите на неговата емисија бил хоспитализиран во Лос Анџелес. Larry King, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како Колинда се снашла како глумица!

Поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ се обиде и како актерка во популарната хумористична серија „Дар мар“, која се прикажува во Хрватска. Колинда накратко го врати својот мандат поради потребата да учествува во хрватската серија „Дар мар“. Поранешната претседателка доби камео улога, а успешно го завршила снимањето. Наводно, таа одлично …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со хуморот на „Преспав“ во новата 2021. година – три часа новогодишна програма со многу песни и смеа!

Најпопуларната тв серија „Преспав“ и оваа година своите обожаватели ќе ги внесе во новата година…Од продукцијата најавуваат многу интересни и хумористични содржини со цел што повесело да ја заборавиме годината која ни го промени животот… Трета година по ред, најпопуларната ТВ серија Преспав подготвува специјално новогодишно издание што се емитува …

Повеќе »