ТВ ЕКРАН

(ВИДЕО+ФОТО) На ѕвездата на турските серии „Истанбулска невеста“ и „Судбина“ и се заканува затвор затоа што ја тепал сопругата

Ѕвездата на сериите „Истанбулска невеста“ и „Судбина“, Озџан Дениз, може да заврши во затвор за насилство врз неговата поранешна сопруга Фејза Актан, која е 20 години помлада. Според турските медиуми, истрагата за случајот е завршена и обвинителството покренало тужба против Озџан, барајќи затворска казна од минимум шест месеци до максимум …

Повеќе »

(ВИДЕО) Настап на Кејтлин Џенер од кој ќе ви крварат очите и ушите

Кој и да сметал дека е добра идеја Кејтлин Џенер да биде гостин изведувач во „The Masked Singe“ во американската шоу програма, направил катастрофална грешка. Кејтлин не само што изгледа сосема глупаво во костумот што го носела на сцената – што веројатно не била нејзина одлука, туку дел од ова …

Повеќе »

СТРУЧЊАЦИТЕ ОТКРИВААТ: Што се крие зад неверојатната популарност на турските серии во светот? Интересна приказна или нешто многу помрачно!

Популарноста на турските ТВ серии има и друга страна на медалот Рецептот за успех на многу турски сапуници не е тајна – борба помеѓу доброто и злото во која доброто секогаш победува. И се чини дека таа формула добро се продава. Државната телевизија ТРТ наведува дека само САД ја надминуваат …

Повеќе »

Не е се така прекрасно: Се појавиле детали од договорите во натпреварувањето на Ѕвездите на Гранд – пејачите како РОБОВИ!

Музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“ постои од 2003 година. Таа изроди многу популарни пејачи и сериозни sвезди, кои го остварија својот сон кога стигнаа до финалето и потпишаа договор со продукцијата „Гранд“. Бидејќи постојано се шпекулира за тоа колку заработуваат ѕвездите на „Гранд“ и се шпекулира дека овие договори се …

Повеќе »

Васил Гарванлиев оди на „Евровизија“ – Комисијата на МРТ за утврдување одговорност не нашла никаква грешка

После долго молчење и преиспитување, Комисијата на МРТ за утврдување на одговорност за спотот и спорните моменти кои јавноста ги коментираше на социјалните мрежи, неговото признавање дека 20. години има бугарски пасош како и петицијата Гарванлиев да не учествува на Евровизија, денес конечно ја донесе својата одлука. Нивната изјава ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО ЕМИСИЈА ВО ЖИВО ВОДИТЕЛКАТА НАПАДНАТА, ОД ГОЛА ЖЕНА, СО ТУЛА: Хаос во студиото, можело да заврши ТРАГИЧНО!

Новинарството може да биде стресно, но судбината на една романска телевизиска водителка го крева сето тоа на повисоко ниво. Имено, на снимањето на емисијата „Acces Direct“ се случил голем и незапаметен инцидент. Станува збор за романската телевизија А1, и сè се случило кога водителката Мирела Вајда била нападната во програма …

Повеќе »

(ФОТО) Направил сите да заборават на Бали бег: Кој е турскиот глумец кого жените го ОБОЖУВААТ?

Отпрвин го споредувале со славниот Бурак Озџивит, но наскоро ги надминал сите турски актери. Младиот турски актер Кан Јаман целосно ги маѓепса припадничките на понежниот пол и сите едногласно велат дека го надминал славниот Бали бег, кој важеше за голем заводник и „шмекер“ по кој лудуваа жените во Македонија и …

Повеќе »

„Врба” на Mанчевски почнува да се емитува на HBO Go

Трофејниот филм „Врба” на режисерот Милчо Манчевски постигна уште еден значаен успех – утревечер во 20.30 часот филмот ќе има премиера на најреномираната стриминг платформа за прикажување филмови Ејч-Би-О Гоу (HBO Go) на каналот Синемакс 2 (Cinemax 2). „Врба” ќе биде емитуван повеќе пати пред публика во 18 земји во …

Повеќе »

(ВИДЕО) На водител паднал огромен „видео ѕид“! Минал без повреди!

Иако изгледало страшно водителот на колумбискиот ESPN, Карлос Ордуз минал без посериозни повреди. На него паднал огромен видео ѕид, а колегите во студиото занемеле. Безгрижно ги редел хартиите, а потоа – ТРАС! Огромен видео ѕид го „покрил“ несреќниот колумбиски водител а колегите останале во шок. Тие само со неверување погледнале …

Повеќе »