ТВ ЕКРАН

(ФОТО) Кристл од „Династија“ едвај се бранела од мажите, а потоа, поради несигурност, депресија и дрога, го допрела дното

Линда Еванс, актерката најпозната по улогата на Кристл Карингтон во серијата „Династија“, неодамна го прослави својот 78-ми роденден далеку од сјајот и луксузот со кој некогаш беше опкружена. Бројни обожаватели тешко дека би можеле да ја препознаат. Во средината на 1980-тите, благодарение на улогата на Кристл Карингтон во серијата „Династија“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Србите исмејуваат тв водителка поради тоа како го нарекла православниот свештеник

Водителката на српската телевизија Happy , Јована Јеремиќ, е главната тема на социјалните мрежи откако за време на најавувањето на гостите, наместо титулата црковен великодостојник, протоереј ставрофор, ја спомнала расата куче, стафорд. „Протојереј Стафорд и Рајко Đурчевиќ, новинар“, прочитала Јована од ливчето хартија. Снимката наскоро стана вирална, а многумина не …

Повеќе »

Починал 14. годишен натпреварувач во шоуто MasterChef Junior: Во 2017. година останал без двајцата родители

БЕН ВОТКИНС, 14-годишната sвезда на шоуто MasterChef Junior, во понеделникот починал од рак во детската болница Лури во Чикаго, објавило неговото семејство. На момчето во јули му бил дијагностициран ангиоматоиден фиброзен хистиоцит. Семејството на момчето за медиумите изјавило дека само пет други луѓе во светот ја имаат оваа ретка болест …

Повеќе »

(ВИДЕО) Српска водителка открила како се заразила со корона: „Не бидете глупави како мене!“

Српска водителка на своите следбеници на социјалните мрежи им рекла дека е позитивна на ковид-19, но и дека знае точно кога, со сопругот, се заразиле. Милица Кон, водителка на шоуто „Брак со невидено“ и сопруга на музичарот Марко Кон, открила дека парот е заразен со коронавирус. “Коронче, што правиш, како …

Повеќе »

(ФОТО) Очајната домаќинка се тестирала среде улица

Актерката Фелисити Хофман, позната по улогата на Линет во серијата „Очајни домаќинки“, беше фотографирана на улиците на Лос Анџелес заради тестирање за коронавирус. Таа го запрела автомобилот покрај една од болниците во Лос Анџелес, а здравствена работничка излегла од просториите на болницата, дошла до нејзиниот автомобил и направила брис од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шокантен почеток на новата сезона на хит серијата „Вовед во анатомија“

Пред два дена, телевизиската компанија ABC премиерно емитувала двочасовен почеток на новата, седумнаесетта сезона на серијата „Вовед во анатомија“. Сапунската опера, од која подолго траат само Симпсонови, имаше шокантен почеток што многу фанови на Мередит Греј, доведе, буквално до лудило. Ако сте љубител на серијата, и не сте ги гледале …

Повеќе »

(ФОТО) Роберт Дејвид Хол од серијата „ЦСИ“ го слави 73. роденден: Симпатичниот патолог не куца поради улогата – пред 40. години доживеал стравична несреќа па морале да му ги ампутираат и двете нозе!

И покрај сите несреќи што го следеле, sвездата на серијата „CSI“ најде време да ги инспирира другите. Роберт Дејвид Хол е роден на 9. ноември 1947. година во Источен Оринџ, Њу Џерси. Студирал во гимназијата Тустин во Калифорнија и во 1971. година дипломирал англиска литература на УЦЛА.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на легендарниот водител,Алекс Требек, ги открила неговите први симптоми на рак на панкреасот

АЛЕКС Требек, комичар, актер и водител на популарниот американски ТВ-квиз „Jeopardy“! (Предизвик!), почина на 81-годишна возраст. Лекарите сè уште не ја потврдија официјално причината за смртта, но Требек во март 2019 година откри дека му бил дијагностициран рак на панкреасот во фаза 4. На почетокот на годината тој се збогуваше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во новата серија на Нетфликс сплетки и скандали на високата класа

Нетфликс не го запрела ниту пандемијата на коронавируси, што ја зафати целата филмска индустрија, па најави нова серија базирана на популарните книги на Џулија Квин. Станува збор за историска драма „Бридгертон“, за која е објавен трејлер, а според сцените, се чини дека гледачите ќе уживаат во приказната полна со скандали …

Повеќе »