ТВ ЕКРАН

„Машки свет“ – нова емисија, со уникатна и оригинална содржина наменета за мажи?! Марко Новески го изеде во првата епизода на „Машки свет“

Официјално е! Во понеделникот започна проектот„Машки свет“, најновата емисија со уникатна и оригинална содржина наменета „за мажи“?! Емисијата е конципирана да има најразлични содржини, од гостувања на познати личности и нивната дегустација на екстремно лутите ајвари, до совети на стил и начин на живот преку вежбање и исхрана. Сега може …

Повеќе »

(ВИДЕО) Влатко Лозаноски во „Еден на еден“: Искрен муабет, песни и малку магија!

„Еден на еден“ во недела, 8. декември, ќе го угости најдобриот и најпопуларниот македонски изведувач оваа година (ако не и неколкуте последни), Влатко Лозаноски… Малери го тераат Лозано последниве денови. Само во „1на1“, ќе открие дека го ограбиле за време на настап. И не само тоа. Погледнете ја најавата за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од 18.декември стартува новата сезона на најгледаната македонска ТВ серија: „Преспав“ ја најавува четвртата сезона!

Еден од најпопуларните и најгледани тв ситкоми, „Преспав“ наскоро ќе не забавува со четвртата сезона… Јунаците од „Преспав“ оставија голема трага кај македонските тв гледачи кои со нетрпение ги очекуваат новите авантури… По завршувањето на третата сезона на популарната македонска хумористична серија „Преспав“, гледачите со нетрпение го очекуваа новото продолжение …

Повеќе »

(ФОТО) Унгарија се повлече од Евровизија: Премногу е ГЕЈ!

Унгарија одлучила да не учествува на „Песна на Евровизија 2020“ поради тесната врска на фестивалот со ЛГБТ популацијата, пишува „Гардијан“, повикувајќи се на извор во државниот јавен сервис. „Иако официјалните причини за откажување од учество на фестивалот не се соопштени, одлуката е донесена поради растот на хомофобичната реторика во Унгарија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ ОТКРИВА – Што велат експертите за буџетот за 2020 година!?

„Фчерашни новости“ направи ексклузивно интервју со еден од експертите за буџет и распределба на државните средства се со цел да го добие неговото мислење за буџетот за 2020 година. Каков е ставот на експертот, ќе дознаете во најновата епизода на Фчерашни новости. Од други вести издвојуваме: – Алфа, од тимот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фамилија Марковски во „Еден на еден“: Силвија открива зошто била против името Ненад на внукот!

Најпопуларното македонско семејство, „Фамилијата Марковски“ се врати во „Еден на Еден“. В недела, од 18.30, на Канал 5 ќе ги гледаме Силвија Стојановска (Лиле), Александар Микиќ (Иван) и Петар Петковски (Бојан). Оваа недела, и еден добро познат глас ни се враќа во „Еден на Еден“, а тоа е гласот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Актерите од „Врба“ во „Еден на еден“: Рапување, анегдоти, балет – едно друго лице на глумата!

Хит филмот „Врба“ на Милчо Манчевски не ги полни само кино салите туку уште еднаш побуди интерес за македонските актери… Оваа недела, во „Еден на Еден“ гостуваат четири актери од хит-филмот „Врба“ на Милчо Манчевски: Сара Климоска, Никола Ристески, Наталија Теодосиева и Благоја Чоревски – Чоре. Сара и Никола, освен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НОВ УСПЕХ ВО „НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА“ – Македонскиот кандидат и пееше на својата сопруга: Неда Украден со комплиментот „Ова го можат само Македонците!“

 Не можеме а да не кажеме „СЕКОЈА ЧЕСТ„ за сите кои собираат храброст да се појават во шоуто „Никогаш не е доцна“ бидејќи после долги години само желба се добива вистинска шанса за настап и тоа пред милионски аудиториум…Еден од нив, секако е, Игор Ангелов од Струмица кој синоќа го …

Повеќе »

Денес започнува со емитување новата сезона на 5+ Фамилија

Денес, во 19:00 часот на првиот канал на Македонската Радио Телевизија започнува со емитување новата сезона од детската играна ТВ серија – 5+ Фамилија. Во новата сезона, дечињата повторно ќе другаруваат со нивните омилени ликови: Петко, Лина,Комшо, Комшито, Ана и Марија, кои се наоѓаат пред нови ситуации. Во новите 20 …

Повеќе »