мода и убавина

(ФОТО) Мистериозна смрт на 25. годишна манекенка чие тело е пронајдено во лифт!

Мистерија ја опкружува смртта на еден млад модел, чие безживотно тело било пронајдено во лифт на станбена зграда во Бангкок. Тетим ’Бел’ Норафанпифат(25) била пронајден мртва во фоајето на зградата во вторникот наутро, но полицијата соопштила дека е рано за именување на осомничените, пренесува Daily Mail. На социјалните медиуми се …

Повеќе »

(Рецепт) Народна медицина – ЛЕК ЗА ПОТПОЛНА ПРЕРОДБА НА ТЕЛОТО – СЕ КОРИСТИ ПРЕКУ ЗИМА: Загубете килограми, зајакнете ги коските и имунитетот, а косата и кожата ќе блескаат!

Подгответе се за зимата. Зајакнете го вашиот имунитет на време… Овој стар рецепт се користи со векови за зајакнување на физичките и менталните способности и за лекување на многу заболувања. Рецептот од само две состојки, го подобрува варењето на храната, помага во губење на тежината и ги отстранува токсините од …

Повеќе »

(ФОТО) „ЖИВА БАРБИКА“:Оваа девојка е толку убава што луѓето не верувале дека е стварна!

Австралиската манекенка со потекло од Јужна Судан, Најдак Даки Тот, го одзема здивот во убавината каде и да се појави, а заради нејзиното прекрасно лице и совршен тен, локалните медиуми ја нарекле „жива барбика“. View this post on Instagram Merry Christmas everyone! 💋❤️ A post shared by Duckie Thot (@duckieofficial) …

Повеќе »

Орифлеим “Magnetista”– Време е да земете контрола врз процесот на заведување!

Шведската козметичка компанија Орифлеим, организираше невообичаен и магичен настан на кој го промовираше “Magnetista”единствениот мирис на светот за кој научно е докажано дека има моќ да ја зголеми привлечноста на жените кај мажите. Викторија Лоба која воeдно е и заштитно лице на Орифлеим истакна дека: “Magnetista”како што кажува и неговото …

Повеќе »

(Рецепт) СЛАВНА БЛОГЕРКА ТВРДИ: Поради оваа СМЕСА килограмите се топат брзо – отстранува првут, косата побрзо расте а кожата е затегната

Ако сакате вашата кожа да биде без акни, а косата да ја ослободите од првут, како и да го поттикнете растот на косата, доволно е само една домашна мешавина од само 4. состојки. Блогерката Фара Дукаи, една од највлијателните во светот, тврди дека ги оживеала косата и кожата благодарение на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Самодоверба на ниво – ЖЕНА ОД 127. килограми шетала по модна писта: Морала да с еотпише од школо бидејќи сите ја мачеле поради дебелината а сега ги дочекала своите 5. минути!

Американскиот плус сајз модел Тес Холидеј (34) прошетала по пистата на Модната недела во Њујорк, стискајќи ги градите. Таа ги покажа своите килограми во тесен бел фустан и ја испровоцирала публиката,а многумина се воодушевени со нејзината самодоверба. Со бел фустан таа комбинирала папучи со иста боја, а од шминка користела …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН ИЗГЛЕД – ЖЕНА (56) престанала да старее уште пред 26, години благодарение на една намирница: Таа е медицински феномен!

Иако го обожава својот младешки изглед, најмногу и пречи кога оди со својот син (25), па луѓето мислат дека таа му е девојка, а не неговата мајка… Кога ќе ја видат, луѓето прво мислат дека Памела Џејкобс е стара околу 30. години. Сепак, нејзината лична карта покажува дури 26. години …

Повеќе »

Eucerin® Hyaluron-Filler Витамин Ц Бустер: Моќен антиоксиданс за свеж и сјаен изглед за само 7 дена

Eucerin® – експертот во медицинската нега на кожата, ја откри својата последна иновација – Hyaluron–FillerВитамин Ц Бустер. Серумот комбинира три активни состојки коишто заедно ја зајакнуваат кожата и ги пополнуваат брчките. Пред првото нанесување, активираниот витамин Ц се меша со лихохалкон А за да се добие антиоксиданс со засилено дејство …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДНОСТАВНА УБАВИЦА – Овие тајни за убавина на Ирина Шајк вреди да се испробаат!

Манекенката Ирина Шајк, која го освои модниот свет со својата грациозна фигура и егзотична убавина, сигурно ја носи титулата на една од најубавите жени во светот Заводливата 33-годишна девојка, која неодамна ја прекина својата долгогодишна врска со актерот Бредли Купер, и покрај распадот на љубовната афера, во секоја пригода, изгледа …

Повеќе »