мода и убавина

Што треба да внимаваат жените: Справување со хормоналното здравје 

Како да се регулира хормоналниот дисбаланс? Хормоналната рамнотежа е клучна за здравјето на жената, влијаејќи на сè, од расположение до плодност. Еве водич за тоа на што да се фокусирате: Препознавање на знаците: Хормоналната нерамнотежа често се појавува како раздразливост, промени во расположението, замор и нагло зголемување на телесната тежина. …

Повеќе »

dm Beauty o’clock:  Незаборавен beauty настан кој ги постави стандардите за убавина на едно ново, многу високо ниво!

На 14 мај, Ragusa Rooftop – 360 беше центар на светот за убавина за повеќе од 200 посетители кои ја почувствуваа моќта на инспирацијата и научија многу нови tips&tricks за нега и убавина!  Најголемиот европски дрогериски ланец dm drogerie markt со Школа за убавина Арт организираше незаборавен beauty настан кој …

Повеќе »

Вашата убавина добива нов сојузник: dm воведува стручни советници за убавина како услуга во одредени dm дрогерии

Најголемиот дрогериски ланец – dm дрогерие маркт отсекогаш бил место за инспирација, каде ги откривате новите трендови и уживате во нивниот разновиден асортиман. Сега makeup љубителите имаат уште поголема причина да го посетуваат ова нивно омилено место. Се прашувате зошто? Затоа што dm дрогерие маркт за сите љубители на шминката …

Повеќе »

Проекција на модни филмови во рамки на Неделата на модна револуција 2024

Денес во Europe House Скопје, со почеток во 18:00 часот, а во рамките на Неделата на модна револуција 2024, ќе се одржат проекции на модни филмови. Модна револуција, најголемото светско движење за моден активизам, ја одбележува 10-годишнината со Неделата на Модната револуција 2024 година. Неделата на Модната револуција е нашата …

Повеќе »

dm дрогерие маркт ја продолжува својата експанзија: Се отвора нова дрогерија во „Cevahir Mall“ во Скопје!

Континуираната експанзија на најголемиот дрогериски ланец во Европа – dm дрогерие маркт продолжува на домашниот пазар. На 29 март 2024 година, со почеток од 10 часот, dm ги отвора вратите на својата 25-та дрогерија и тоа во „Cevahir Mall“. Во новата дрогерија, покрај СЕКОГАШ ПОВОЛНО цените, купувачите ќе може да …

Повеќе »

Зошто е важно да се посветиме на себе?

Почетокот на годината е време кога се потсетуваме на целите поставени во годината што ја оставаме зад нас, барајќи совет како да ги исполниме, да ги спроведеме и да станеме најдобрата верзија од себе. Од сите страни често се слуша дека треба да бидеме подобри родители, партнери и колеги, дека …

Повеќе »

Како еден тинејџер да дојде до почиста и посјајна кожа ослободена од акни

Топлите денови знаат да “нѐ излажат” дека воздухот е чист, сонцето не е силно и дека немаме потреба од никаква нега на кожата или заштита. Честопати средношколците немаат време (особено наутро) да се погрижат за својата кожа пред да заминат на училиште и да се изложат на надворешните влијанија додека …

Повеќе »

Подарок ваучери од dm: Совршениот подарок за вашите колешки, соработнички или деловни партнерки за Денот на жената – 8 Март!

  Елегантен и практичен подарок кој никого нема да го остави рамнодушен: Подарок ваучерите од dm во износ од 350, 500 и 1.000 денари со 3 различни мотиви ги исполнуваат сите желби! Некои од нас уживаат да го искажуваат вниманието и благодарноста со зборови, но на некои тоа им е …

Повеќе »

Триумф на тинејџер над проблематичната кожа

Никогаш не мислев дека ќе го најдам спасителот на мојата кожа во малечка амбалажа на козметички производ. Сепак колекцијата DermoPure на Еуцерин ми покажа дека грешам, изјави Петар од Скопје. Да бидеме реални тинејџерскиот живот е тежок, а борбата со предизвиците на кожата додаваат уште еден слој сосема ново ниво …

Повеќе »