мода и убавина

Природен ботокс: Маска од само 3. состојки која ги брише брчките од лицето

Веќе после првото ставање ќе забележите импресивно влијание… Оваа маска е извонредна алтернатива на скапата пластична операција, идеално решение е за затегнување на кожата и има моќ да избрише дури 10. години од лицето… Веќе после првото аплицирање ќе забележите импресивно влијание. Оваа маска ќе стане алтернатива на многу методи …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ОСУМНАЕСЕТТИ МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕ ЕСЕН-ЗИМА 2018/2019: „Error Kolektiv“, Сара Реџиќ и Александра Јовановска за крај на есенскиот Моден викенд Скопје

Со ревиите на „Error Kolektiv“, Сара Реџиќ и Александра Јовановска во „Скопје Мериот Хотел“ вчеравечер заврши осумнаесеттото издание на Моден викенд Скопје за сезоната есен-зима2018/2019. „Error Kolektiv“ е заедничка хармонија на индивидуалното. Простор во кој „ATAMI“, „Em Ellephantski“ и „[0.10] error of harmony“ градат едно. „ATAMI“ го поддржува неконвенционалното, создава …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ОСУМНАЕСЕТТИ МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕ ЕСЕН-ЗИМА 2018/2019: Втор ден од осумнаесеттиот Моден викенд Скопје

Втор ден од осумнаесеттиот Моден викенд Скопје Вториот ден од Моден викенд Скопје започна со модната инсталација и перформанс од финалниот дел на проектот #sustainablestorymk , вчеравечер во „Скопје Мериот Хотел“. На капсулните колекции изработени од текстилен отпад работеа Емануела Трајческа, Сара Реџиќ, Ева Зарезанкова, Натали Наумова ,Радица Лазова, Катерина …

Повеќе »

Make up совети од Орифлеим-најефективна шминка за бринети, црвенокоси и русокоси

Не е секогаш лесно да се погоди она што е најдобро за вас, па затоа пробајте една од овие веќе проверени комбинации …Понекогаш шминкањето е навистина тешка задача, без разлика колку и да ви се чини дека може набрзина да се направи, тоа не е така. Полесно е ако знаете …

Повеќе »

ОСУМНАЕСЕТТИ МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕ ЕСЕН-ЗИМА 2018/2019: „МИЛИОН МИЛЈИ ВРЕМЕ“ ЗА СТАРТ НА МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕ

Со јубилејната колекција „Милион милји време“ на познатата дизајнерка Лидија Георгиева, вчеравечер започна осумнаесеттиот Моден викенд Скопје, за прв пат на ексклузивната локација „F.A.M.E.’S“. По повод 20 години од создавањето на брендот Георгиева ја претстави роденденската колекција за која вели „Приказната се одвива во атмосфера на патување, целиот креативен процес …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скоро го урнала интернет: Фустанот на Џенифер Лопез го шокирал светот!

Скоро две децении откако познатиот зелен фустан на Версаче го носела на доделувањето на Греми наградите, во 2000. година, Џенифер Лоепз одлучила повторно да крене прашина, исто така со зелен фустан. Овојпат во познатиот „Инстајл“ магазин се појавила во фустан во смарагрдно зелена боја кој предизвикал бурни реакции. Овој долг …

Повеќе »

Во четврток старт на 18. Моден викенд Скопје: „Модата како дел од екосистемот. Одржлива приказна“

Во четврток,од 1 до 4 ноември, 2018 година Моден викенд Скопје ќе ги донесе најновите колекции на домашни и дизајнери од регионот со темата „Модата како дел од екосистемот. Одржлива приказна“ на две локации во Скопје. Четиридневното модно случување ќе го отвори дизајнерката Лидија Георгиева во „F.A.M.E.’S“ и по повод …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ноќен кошмар за секоја жена: Погледнете што ѕиркало од фустанот на Меган Маркл!

Во склоп на својата кралска турнеја Меган Маркл и принцот Хари ја посетиле островската држава Тонго каде се сретнале со тамошното кралско семејство. From earlier video of the Duke and Duchess of Sussex’s arrival in Tonga #RoyalVisitTonga pic.twitter.com/5in11hhAeQ — Rebecca English (@RE_DailyMail) October 25, 2018 Меган од авионот излегла во …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија Трамп првпат ја гледаме во вакво издание: Совршена есенска модна комбинација!

Иако често ја гледаме во елегантна и гламурозна облека, првата дама на Америка Меланија Трамп овојпат покажала дека совршено ги комбинира секојдневните предмети за облекување. Многу модни магазини нејзиниот стајлинг го истакнале како совршен за есенски денови. Smoke Fills Cabin on Melania Trump’s Flight, Plane Forced To Turn Back – …

Повеќе »