мода и убавина

(ФОТО) Mrs. Universal Classic: Мајка на четири деца прогласена за најубава жена на светот!

Ксенија Вербицкаја од Санкт Петербург е победник на годинашниот натпревар за „Mrs. Universal Classic“, што се одржало во Бугарија. View this post on Instagram Друзья! С Наступающим Новым Годом! Пусть Новый станет Годом Новых Достижений, Свершений, Годом Исполнения Самых Заветных…. Будьте Счастливы, Любимы, Успешны! Любите Себя, свою Семью, Детей, говорите …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон прошетала во здолниште од „Зара“ кое моментално чини 600. денари

ВОЈВОТКАТА од Кембриџ во еден ден успеала да воодушеви во дури две стилски изданија. Откако со својот прв аутфит се лансирала во седумдесеттите години на минатиот век, се преслекла во црна ролка и плисирано здолниште со леопард принт кој го потпишува, верувале или не, популарниот хај-стрит бренд, „Зара“. За да …

Повеќе »

(ФОТО) Интернет „се вљубил“ во руската Ангелина Џоли – но сепак, некои и забележуваат!

Додека некои корисници на социјални медиуми го фалат неверојатниот изглед на руската убавица и се восхитуваат на нејзината сличност со славната холивудска актерка, Ангелина Џоли, има некои кои и нашле маана. Sвездата на Инстаграм, Алина Карахова, по потекло од Северна Осетија, неодамна го привлече вниманието на неколку корисници на Интернет …

Повеќе »

(ФОТО) 4. дами доминирале на SAG наградите: Кој би рекол дека ги имаат тие години?

Синоќа се доделени SAG наградите каде се собрале најголемите имиња на Холивуд. View this post on Instagram Oh okkkkkk, @jenniferaniston. 🔥🔥🔥 See all the stars arriving to the 2020 #SAGawards at the link in bio. ✨ (📸: Shutterstock) A post shared by Us Weekly (@usweekly) on Jan 19, 2020 at …

Повеќе »

(ФОТО) Пејачката ги разочарала фановите: Ова не е првпат!

Пејачката не успеала да ги задоволи сите фанови. Иако Бијонсе ја објави најновата колекција за спортска облека, која е наменета и’ за мажи и’ за жени, таа сè уште добива критики на фановите. Пејачката постојано истакнува дека нејзиниот бренд е насочен скоро кон сите, но тоа ја негира големината на …

Повеќе »

(ФОТО) Војвотката изгледа прекрасно: И нема рамна кога станува збор за модата!

И’ додека страстите и понатаму не се смируваат во врска со аферата Мегзит, остатокот од кралското семејство се враќа на нивните дневни обврски. Братот на принцот Хари и неговата снаа, принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон, го посетија Бредфорд, а Кејт, како и секогаш, внимавала што ќе облече. Таа одбрала …

Повеќе »

(ФОТО) Во тој фустан изгледа подобро дури и од манекенката: Пејачката предизвикала вистинска мешаница на црвениот тепих!

Овој пат, нејзиниот изглед предизвикал многу внимание… Бидејќи поминува часови вежбање во теретана и ја донесе линијата до совршенство, таа има луксуз да може да облекува штприсуствувала на доделувањето на филмските награди во Лос Ангелес, а фустанот во кој се појавила привлекол големо внимание. Многумина забележале дека на неа изгледа …

Повеќе »

(Рецепт) НАПРАВЕТЕ САМИ – ПРИРОДНО А ДЕЛОТВОРНО: 4. едноставни маски за лице за ЗИМА!

Зимата е најлошото време во годината за кожата, затоа треба да се хидрира и да се храни… Студот и ветерот можат да и наштетат на кожата на лицето, особено на чувствителната. За да го заштитите вашето лице, не треба цело време да купувате готови маски, само одвојте неколку минути и …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ИМА СЕ МОЖЕ – Пеколно скап стајлинг на Меланија Трамп: Кога нешто и се допаѓа не прашува колку чини!

Кога станува збор за модата првата дама на САД не штеди… Таа е позната како некој кој е секогаш беспрекорно стилизирана, и да остане во чекор со сите трендови, издвојува суми пари од која може да ви се сврти во глава. За последното појавување, првата дама мораше да потроши околу …

Повеќе »