мода и убавина

Кој е подготвен да се чувствува убаво?

Секојдневно за сите, денот се намалува и станува сѐ пократок. Тоа не се должи на промената на часот туку на динамиката на модерното општество. Кога тоа изгубено време би можеле да го посветиме на себе, тогаш би ја имале енергијата за секој предизвик. Имајќи го ова во предвид, Капитол мол …

Повеќе »

Кензо Такада и AVON со нов, неодолив мирис на позитивноста

Avon Life Colour за НЕА и НЕГО е рефлексија на мотото на легендарниот јапонски дизајнер да се живее прекрасен живот Ноември, 2018 – Во несигурни и поларизани времиња, да се остане позитивен може да се доживее како голем предизвик, но вистината е дека животот ни нуди многу повеќе од она …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун во опуштено издание: Вонвременска убавина на која годините не и можат ништо

Убавата глумица веќе три децении владее со Холивуд. Шерон Стоун е синоним за комплетна глумица. Талентирана, одмерена, сензуална и убава. Токму таква е и понатаму. Има 60. години, а на недамнешното појавување во крајно опуштено издание, со едноставна комбинација, докажала зошто веќе со години важи за една од најубавите жени …

Повеќе »

Моден викенд Скопје објавува отворен повик за учество на „Шоурум“ – „Обединета мода“

Ако сте дизајнер од Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Србија, Бугарија, Грција, Романија и Турција и Вашата цел е меѓундародна презентација и развој на брендот, тогаш Вашето место е нашоурумот „ОБЕДИНЕТА МОДА“. ШТО СЕ СЛУЧУВА: Моден викенд Скопје кој е дел од интернационалното здружение кое …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жените воодушевени со овој трик: До фризура од соништата со помош на пластично шише!

Кој би рекол дека едно пластично шише може да ви направи ваква фризура. Заборавете на фенирање, виткање со витлери, фигаро, и т.н…Има многу полесен начин до локни од соништата, а за тоа ви е потребна само едно пластично шише. Се’ што треба да направите е да го исечете шишето на …

Повеќе »

(ФОТО) “Сите ние сме ангели”: Жените што носат големина 38. го посрамотиле брендот „Викторија Сикрет“

Но, иако опозициската страна во едно е во право, факт е и дека за плус сајз манекенки се сметаат и оние девојки кои го носат бројот 38., што ќе се согласите со нас, никако не претставува нездраво тело и прекумерна тежина. Кога ќе помислите на спектакуларната ревија на „Викторија Сикрет“, …

Повеќе »

Природен ботокс: Маска од само 3. состојки која ги брише брчките од лицето

Веќе после првото ставање ќе забележите импресивно влијание… Оваа маска е извонредна алтернатива на скапата пластична операција, идеално решение е за затегнување на кожата и има моќ да избрише дури 10. години од лицето… Веќе после првото аплицирање ќе забележите импресивно влијание. Оваа маска ќе стане алтернатива на многу методи …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ОСУМНАЕСЕТТИ МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕ ЕСЕН-ЗИМА 2018/2019: „Error Kolektiv“, Сара Реџиќ и Александра Јовановска за крај на есенскиот Моден викенд Скопје

Со ревиите на „Error Kolektiv“, Сара Реџиќ и Александра Јовановска во „Скопје Мериот Хотел“ вчеравечер заврши осумнаесеттото издание на Моден викенд Скопје за сезоната есен-зима2018/2019. „Error Kolektiv“ е заедничка хармонија на индивидуалното. Простор во кој „ATAMI“, „Em Ellephantski“ и „[0.10] error of harmony“ градат едно. „ATAMI“ го поддржува неконвенционалното, создава …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ОСУМНАЕСЕТТИ МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕ ЕСЕН-ЗИМА 2018/2019: Втор ден од осумнаесеттиот Моден викенд Скопје

Втор ден од осумнаесеттиот Моден викенд Скопје Вториот ден од Моден викенд Скопје започна со модната инсталација и перформанс од финалниот дел на проектот #sustainablestorymk , вчеравечер во „Скопје Мериот Хотел“. На капсулните колекции изработени од текстилен отпад работеа Емануела Трајческа, Сара Реџиќ, Ева Зарезанкова, Натали Наумова ,Радица Лазова, Катерина …

Повеќе »