мода и убавина

ОТКРИЕНИ ТАЈНИ: Младолики и после педесеттите: Јапонките се познати по затегната кожа на лицето, а еве што користат за тоа!

Иако со текот на годините стануваме помудри и поисполнети, во исто време се соочуваме со брчки, дамки на кожата, сива коса … Нема шеги со процесот на стареење. Иако со текот на годините стануваме помудри и поисполнети, во исто време се соочуваме со брчки, дамки на кожата, сива коса… На …

Повеќе »

(ФОТО) НИТУ МАСКАТА НЕ ГО НАРУШУВА ОДЛИЧНИОТ СТАЈЛИНГ: Кралицата Летиција не одолеала на водечкиот тренд на сезоната!

Уште еден одличен стајлинг на кралицата Летиција кој не е нарушен ниту од заштитната маска… По олеснувањето на мерките во Шпанија, кралицата Летиција и нејзиниот сопруг Фелипе се вратија на своите должности, а прва во редот била посета на театарот Teatros del Canal nakon, кој, како и многу културни институции, …

Повеќе »

(Рецепт) Алое вера и кокосово масло – природен крем за вашата кожа: Отстранува пеги на кожата, стрии и лузни!

Сите ние сме свесни за големите придобивки од алое вера и кокосовото масло и ги користиме во нашите секојдневни животи, но дали некогаш сте се запрашале што ќе се случи ако измешате алое вера и масло од кокос? Одговорот на тоа го научивме од народни билки. Во оваа статија ви …

Повеќе »

(ФОТО) Диво лето: Пејачката во чипкана долна облека попредизвикувачка од било кога!

Не можевме ни да замислиме колку пејачката Ријана неверојатно изгледа на новите фотографии за нејзината линија за долна облека Savage X Fenti. View this post on Instagram What’s not to love about this lace?! 💛 #SavageXSummer #SavageXAdamSelman A post shared by SAVAGE X FENTY BY RIHANNA (@savagexfenty) on Jun 18, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПО ПРЕПОРАКА НА ЛЕКАРИ – За шест месеци се ослободила од акните: „Го исфрлив глутенот од исхраната и секое утро пијам сок од целер!“

Мајка на пет деца на Инстаграм собрала многу следбеници со одлични идеи за фризура. Но, со текот на времето, таа почнала да се занимава со разни животни теми, па почнала да пишува и за нејзината борба против акните. „Моето срце чука како лудо од среќа! Лево е фотографија од ноември, …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата глумица објавила селфи без шминка: Фановите воодушевени како изгледа на 53. години

Убавата актерка Салма Хајек често објавува свои фотографии без шминка. Сепак, фановите и понатаму се воодушевуваат од тоа колку добро изгледа на 53. години. View this post on Instagram #selfiesunday #nofilter #nature A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on Jun 14, 2020 at 9:23am PDT Како што вели, …

Повеќе »

(Рецепт) Брише брчки, обновува оштетена коса и јакне нокти: Ова масло е најдоброто што една жена може да си дозволи!

Ова масло е заслужно за блескав изглед на секоја жена… Освен за подготвување вкусни оброци, маслиновото масло може да се користи и во ритуалите за убавина. Се покажал како одличен сојузник на женската убавина и добро негуваниот изглед. Маслиновото масло е богато со витамини, минерали и природни масни киселини, а …

Повеќе »

Без нив лицето забрзано пропаѓа и старее: Овие 3. витамини се задолжителни после 40.ттите години

Витамините играат клучна улога во забавување на процесот на стареење Витамини се неопходни за нашето тело, без оглед на возраста, но по 40-годишна возраст, мора да ги земате овие 3. редовно. За да се забави процесот на стареење, неопходно е да се дејствува на кожата во длабочина, а тоа најдобро …

Повеќе »

(Рецепт) НА КОЖАТА И ВРАЌА МЛАДОСТ, СЈАЈ И ЧИСТОТА – Маската за лице од квасец и белка е чудо: Моментален ефект кој симнува една деценија од вашето лице!

Оваа моќна комбинација длабоко ќе ја исчисти вашата кожа, ќе ја затегне и ќе ги врати нејзиниот сјај и еластичност, на еден потполно природен начин. Квасецот но и пивскиот квасец исто така, е богат со витамини Б, како што се витамини Б1, Б2, Б6 и Б12. Тие се многу важни …

Повеќе »