мода и убавина

Шарлиз Терон ја открива тајната на својата совршена линија:„Целото тело потполно ми се промени“

Актерката Шарлиз Терон (45) ја одржува својата одлична линија со пилатес, а меѓу омилените козметички ритуали истакнува дека користи серуми, креми за очи и формули со висок процент на хидратација. „Никогаш не сум бил тип на личност што лежи со часови на каучот“, признала Шарлиз во едно од интервјуата, додавајќи …

Повеќе »

Поглед во сегашноста и иднината  на текстилната индустрија во Македонија

Во организација на Текстилно Трговското Здружение – Текстилен кластер од Македонија и во соработка со Моден викенд Скопје и Концепт Моден кластер оваа сабота во домот за Млади во Штип се одржа модниот перформанс наречен “Денови на текстилната индустрија – промоција на младата  генерација” во склоп на проект од ИПА …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАНЕШНАТА ТЕНИСЕРКА Ана Ивановиќ изгледа подобро од било кога

Таа се одлучила за црно-бела комбинација, што ја истакнува негјзината одлична фигура и која предизвика море од позитивни реакции. Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ е доста активна на социјалните мрежи, а нејзините објави често привлекуваат големо внимание. Иако претежно им пренесува план за тренинг и слични работи поврзани со спортот на …

Повеќе »

(ФОТО) Ирина Шајк повторно има генијален стајлинг: Ефектен фустан споила со тренди јакна која морате да ја имате во орманот

Познатата манекенка Ирина Шајк е целосно посветена на својата мала наследничка Леи Де Сеин од врската со нејзиниот поранешен партнер, актерот Бредли Купер. Убавата Русинка работи напорно, па секој слободен момент се обидува да го помине со својата ќерка, а двете имаат омилена дневна рутина – прошетка до паркот. Ирина …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Долната облека на Ријана ја рекламираат жени кои победиле рак на дојка

Ријана од сезона во сезона со својата линија за долна облека „SavagexFenty“ прави мала револуција. Во најновата колекција, како модели, таа ангажираше жени кои го победија ракот на дојка. Брендот за долна облека на Ријана станува еден од најинклузивните во светот на модата, бидејќи создава простор за тела што ретко …

Повеќе »

Денови на текстилната индустрија  – промоција на младата генерација

Креативната работа на пет средни текстилни училишта и  Универзитетот “Гоце Делчев” Технолошко-технички факултет од нашата земја ќе биде презентирана преку модна ревија која ќе се случи на 24 октомври 2020 (сабота) во Домот за млади во Штип, во организација на Текстилно Трговското Здружение – Текстилен кластер од Македонија во соработка …

Повеќе »

(ФОТО) Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција на повеќе градски локации, претставувајќи ги креациите во сосема поинакво светло заедно со фотографот Сони Романов. По успешниот камбек што го доживеа со „Саndy Love“, нејзината повратничка колекција …

Повеќе »

Низ pop-up dance сензација, LISCA ја откри новата колекција на хулахопки

Компанијата LISCA со спектакуларна pop-up dance сензација, ја претстави новата колекција на хулахопки и чорапи во трговскиот центар „Сити Мол“. Настанот се одржа пред продажниот салон на LISCA, организиран според протоколите за заштита од Ковид-19. Посетителите на трговскиот центар, како и лојалните потрошувачи на LISCA уживаа вопрезентирањето на новата колекција …

Повеќе »

(ФОТО) Изберете ги најубавите: Топ 3. трендови за чизми оваа есен!

Пристигна најмодерната сезона! Иако сите не се радуваме на студените денови кои претстојат, секако се радуваме на модните парчиња што ни ги носат есента и зимата, како и мноштвото опции за нивно комбинирање. Ова е периодот кој го чекавме со нетрпение, бидејќи ни овозможува новини, ги открива трендовите што ќе …

Повеќе »