мода и убавина

Одвојте време за себе и за сопствената нега – Дерма Фест 2.0 – Кажи ми што е нега на Капитол мол почнува денес!

Петок и сабота, 16-ти и 17-ти ноември, Капитол мол ги посветува на негата на кожата Минатата година илјадници посетители ја имаа шансата да се запознаат со начините како да ја негуваат својата кожа. Тие при посетата на Капитол мол воочија дека во модерното и динамично општество можат да одвојат време …

Повеќе »

(Рецепт) Влакната од лицето исчезнуваат преку ноќ: Природен рецепт за мазна кожа!

Предноста на оваа смеса е и што бргу се подготвува… Повеќето жени мака мачат со влакненцата над горната усна. Жените на блискиот исток со векови ја користат оваа смеса, а веќе некое време е популарна и во Америка. Нејзиниот состав е потполно природен а покрај тоа што ги отстранува влакненцата …

Повеќе »

(ФОТО) Како стресот влијае врз твојата кожа?

Можеби си една од оние личности чија кожа никогаш не се нафрла или можеби имаш акни уште од тинејџерските години. Без разлика на типот на кожата, кога се соочуваме со голем физички или емоционален стрес, нашата кожа исто така страда. Дали мислиш дека твојата кожа не изгледа најдобро во последно …

Повеќе »

Кој е подготвен да се чувствува убаво?

Секојдневно за сите, денот се намалува и станува сѐ пократок. Тоа не се должи на промената на часот туку на динамиката на модерното општество. Кога тоа изгубено време би можеле да го посветиме на себе, тогаш би ја имале енергијата за секој предизвик. Имајќи го ова во предвид, Капитол мол …

Повеќе »

Кензо Такада и AVON со нов, неодолив мирис на позитивноста

Avon Life Colour за НЕА и НЕГО е рефлексија на мотото на легендарниот јапонски дизајнер да се живее прекрасен живот Ноември, 2018 – Во несигурни и поларизани времиња, да се остане позитивен може да се доживее како голем предизвик, но вистината е дека животот ни нуди многу повеќе од она …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун во опуштено издание: Вонвременска убавина на која годините не и можат ништо

Убавата глумица веќе три децении владее со Холивуд. Шерон Стоун е синоним за комплетна глумица. Талентирана, одмерена, сензуална и убава. Токму таква е и понатаму. Има 60. години, а на недамнешното појавување во крајно опуштено издание, со едноставна комбинација, докажала зошто веќе со години важи за една од најубавите жени …

Повеќе »

Моден викенд Скопје објавува отворен повик за учество на „Шоурум“ – „Обединета мода“

Ако сте дизајнер од Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Србија, Бугарија, Грција, Романија и Турција и Вашата цел е меѓундародна презентација и развој на брендот, тогаш Вашето место е нашоурумот „ОБЕДИНЕТА МОДА“. ШТО СЕ СЛУЧУВА: Моден викенд Скопје кој е дел од интернационалното здружение кое …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жените воодушевени со овој трик: До фризура од соништата со помош на пластично шише!

Кој би рекол дека едно пластично шише може да ви направи ваква фризура. Заборавете на фенирање, виткање со витлери, фигаро, и т.н…Има многу полесен начин до локни од соништата, а за тоа ви е потребна само едно пластично шише. Се’ што треба да направите е да го исечете шишето на …

Повеќе »

(ФОТО) “Сите ние сме ангели”: Жените што носат големина 38. го посрамотиле брендот „Викторија Сикрет“

Но, иако опозициската страна во едно е во право, факт е и дека за плус сајз манекенки се сметаат и оние девојки кои го носат бројот 38., што ќе се согласите со нас, никако не претставува нездраво тело и прекумерна тежина. Кога ќе помислите на спектакуларната ревија на „Викторија Сикрет“, …

Повеќе »