мода и убавина

(ФОТО) Фармерки кои ќе бидат хит на есента

Добрите фармерки се основа на секоја гардероба и клучно парче за есенските аутфити – проверивме кои модели ќе се носат во сезоната што следи. Модните ревии на колекциите за сезоната есен/зима донесоа неколку возбудливи трендови кога станува збор за фармерките – се враќаат силуетите и кроевите од осумдесеттите години, како …

Повеќе »

(ФОТО) Адел во бикини покренала лавина од омраза на Инстаграм

Пејачката Адел продолжува да ја промовира својата нова, витка фигура, со фотографии на Инстаграм и никако не сфати дека луѓето секогаш можат да најдат нешто за што ќер ја прозиваат. Во овој случај, тие дури и не можат да одлучат што ги мачи повеќе – нејзината фризура, бојата на бикинито …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЈНА НА ДОБРИОТ ИЗГЛЕД – Верувале или не, оваа жена има 70. години: Благодарение на оваа едноставна навика изгледа 2. децении помладо!

На изгледот и завидуваат и многу помлади жени. На 70 години ги краси насловните страници на многу списанија и гордо се шета по модната писта Кога ќе ги погледнете фотографиите на оваа жена, тешко дека би помислиле дека има над 50.години. Со својот изглед и широка насмевка привлекува големо внимание …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ЛУДНИЦА – ИСКИНАТИ ХУЛАХОПКИ НАМЕСТО ФУСТАН: Светот говори за модните креации на холивудските ѕвезди, еве како ИЗГЛЕДАЛЕ!

Откако ги пропуштивме сите важни настани во шоу-бизниси и церемонии за награди во претходните месеци, а со тоа и модните спектакли, синоќа мразот конечно беше скршен и светот уживаше во првата церемонија за доделување награди на МТВ, преку интернет. Виртуелната церемонија се одржа во неделата вечерта во Њујорк и покрај …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЛСКА ЕЛЕГАНЦИЈА СО ДОЗА НА ЛЕЖЕРНОСТ – Во вакво издание ја немаме видено: Меган Маркл во бохо стил!

Војвотката од Сасекс пленела за време на нејзиниот последен јавен настап. Стилот на Меган Маркл уште еднаш се покажа како непогрешлив, кога се појави во бохо издание како гостинка на познатата феминистка и активистка Глорија Стеинем. За оваа посета Меган избра широки бели панталони со длабок струк, кои ги искомбинирала …

Повеќе »

(ФОТО) Модните стручњаци пресудиле: Ова ќе биде водечка боја на есенската сезона!

Оваа нијанса одлично му стои на секого Според модните експерти, беж ќе биде апсолутен есенски хит. Секоја дама со стил ќе мора да има барем неколку парчиња од оваа нијанса или инаку начин нема да биде во тренд. Беж стана многу популарна во текот на минатата година, и нема да …

Повеќе »

Сода бикарбоната е добра за вашата коса, кожа и тело

Сода бикарбона често се користи во печивата. Без неа, многу печива и колачиња не би биле меки и воздушни. Со сода бикарбона, можете да направите многу работи како чистење, а може да направи чуда и а вашата коса, кожа и тело. Сода бикарбона е исто така одлична алатка за орална …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јелена Ѓоковиќ потсетила на старинскиот начин на виткање коса – едноставно а ефектно со само неколку крпчиња!

„Убава си“, „Леле, добар трик“, „Природна убавина“, „Ви благодарам што не потсетивте на ова“, „Убава, обична, нежна“, „Секогаш носете локни“, се неколку од коментарите на видеото на Јелена Јелена Ѓоковиќ се забавувала на свој начин, додека нејзиниот сопруг, најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, го победил Рикардас Беранкис, 30-годишен Литванец. …

Повеќе »

(ФОТО) Брижит Макрон покажала како се носи „гол фустан“

Брижит и Емануел Макрон неодамна биле домаќини на германската канцеларка Ангела Меркел во замок во југоисточна Франција. Во таа пригода, Брижит покажала како се носи славниот „гол фустан“ Ангела Меркел го посетила францускиот претседател на разговори за зајакнување на врските меѓу Германија и Франција, како и голем број на тековни …

Повеќе »