мода и убавина

(ВИДЕО+ФОТО) ПРЕТЕРАЛА!!! Ова е Гинисовата рекордерка по број на пластични операции во светот: Нема да поверувате колку ги имала!

Погледнете како изгледа. Многу жени кријат дека направиле какви било корекции на лицето и телото, но тоа не е случај со Синди Џексон, пејачка од Охајо. Таа гордо истакнува колку операција направила, дава интервјуа и покажува слики од нејзината трансформација од неугледна девојка во привлечна, добродржечка 55-годишна жена. Таа и’ …

Повеќе »

(ФОТО) ХРАБРО НЕМА ШТО: Марго Роби на црвениот тепих прошета во бомбастично палто под кое не носеше ништо – и го покажа тоа!

Оскари или не работата продолжува понатаму па така се однесува и актерката Марго Роби… Холивудската актерка Марго Роби беше главна ѕвезда на претставувањето на својот нов филм „Birds Of Prey“ во Њујорк. Убавата русокоса се вивна во ѕвездите откако во 2013 година се појави со Леонардо ДиКаприо во филмот „The …

Повеќе »

(ФОТО) Суми од кои боли глава: 10. најскапи фустани во историјата на доделувањето на Оскарите

Пред нас е оскаровскиот викенд и е вистинско време да се потсетиме на впечатливите изданија од досегашните доделувања на престижните филмски награди. Најгламурозниот црвен тепих во годината никогаш не разочарува па не се сомневаме дека и оваа година по тоа прашање ќе биде нешто поинаку, а додека со нетрпение ја …

Повеќе »

(ФОТО) Ги обожуваме: 4. модели на јакни кои можете да ги носите преку цела година

Кога ќе се спои убаво со корисно… Кога купуваме јакна, освен што прво ја забележуваме нејзината естетика, многу ни е важна и нејзината практичност. Колку само јакни сте купиле во животот бидејќи естетски биле убави а практичноста им била нула? Издвоивме неколку модели кои се убави, практичнби и што е …

Повеќе »

Модна ноќ на невести во Скопје: Македонски блогерки во венчаници од соништата

Свадбените фантазии на познатата инфлуенсерка Никица Ацева и моделот и блогерка Ангела Ѓоргиева станаа реалност, во пресрет на гламурозниот настан што ќе се одржи на 8 февруари (сабота) во Skopje Marriott Hotel. Во специјално изработениот едиторијал, како најава за шоурумот и ревиите во склоп на програмата, тие блеснаа во ним …

Повеќе »

(ФОТО) Блејк Лавли блеснала на првиот црвен тепих после породувањето

Глумицата го украла шоуто на премиерата на својот нов филм “The Rhythm Section“. Иако, пред само половина година, го родила третото дете, Блејк Лавли ја вратила својата беспрекорна фигура која ја истакнала со црн кадифен фустан со „сирена крој“. Станува збор за креација со потпис на дизајнерскиот двоец Dolce&Gabbana, која …

Повеќе »

(ФОТО) Топ 5. фризури кои ќе доминираат во 2020:Така женствени!

Експертите за коса велат дека оваа година, кога станува збор за украси, важи правилото – колку повеќе, толку подобро… Трендовите на мода и убавина се кројат на пистите на четирите најголеми модни недела – во Милано, Њујорк, Париз и Лондон. За претстојната сезона, експертите за стилизирање на косата создадоа низа …

Повеќе »

Сувата и атопична кожа бара посебна нега!

Недостатокот на влага во кожата може да се манифестира на повеќе начини, од обична рапавост, перутање, мали пукнатини на кожата, па до воспалителни промени, затегнатост на кожата и јадеж. Симптомите се разликуваат зависно од тежината на состојбата и засегнатото место. Eucerin предлага 2 групи на производи за нега на сува …

Повеќе »

(ФОТО) Mrs. Universal Classic: Мајка на четири деца прогласена за најубава жена на светот!

Ксенија Вербицкаја од Санкт Петербург е победник на годинашниот натпревар за „Mrs. Universal Classic“, што се одржало во Бугарија. View this post on Instagram Друзья! С Наступающим Новым Годом! Пусть Новый станет Годом Новых Достижений, Свершений, Годом Исполнения Самых Заветных…. Будьте Счастливы, Любимы, Успешны! Любите Себя, свою Семью, Детей, говорите …

Повеќе »