мода и убавина

(ВИДЕО+ФОТО) Ова е најубавиот маж на светот: Јутјубер кој им пркоси на стандардите

Популарниот, а понекогаш и контроверзен јутјубер PewDiePie, беше прогласен за маж со најубаво лице во 2020 година, според традиционалната листа на TC Candler и Независни критичари.   View this post on Instagram   A post shared by PewDiePie (@pewdiepie) Два дена по католичкиот Божиќ, TC Candler објави список со најубавите …

Повеќе »

(Рецепти) Регенерира, отстранува неправилности, „симнува“ години: Ова се најдобрите маски за раце кои можете да ги направите дома!

Во зимската сезона, не смеете да заборавите на нега на кожата. Кога е ладно надвор, на нашата кожа и треба посебна хидратација – и ако скоро секогаш се сеќаваме на лицето, тогаш честопати забораваме на рацете. Со цел кожата на рацете да биде убава и негувана, ќе ви помогнат не …

Повеќе »

(ФОТО) Нова слика, нова брука: Бившата тенисерка Ана Ивановиќ нападната дека е послаба од Анџелина Џоли

Најубавата српска тенисерка Ана Ивановиќ објавила фотографија во гламурозен фустан во кој ја дочекала Новата година – но повторно наишла на лоши коментари. Изгледот на секоја славна личност е детално „сециран“ во општеството, во медиумите, на озборувања и забави … Затоа многумина се изненадени кога некој ќе се оддалечи од …

Повеќе »

(ФОТО) 4. фризури кои ќе ја одбележат 2021. година: Бидете во тренд!

Меѓу наведените опции се и оние кои заговараат драстични промени, како и оние што носат освежувачки изглед Фризурите се менуваат, а кога пловиме кон 2021 година, доаѓаат нови вибрации кога станува збор за популарните фризури. Тогаш ќе пристигнат одредени промени, а подолу ви донесуваме предлози за каприциозни фризури кои ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГЕОРГИНА ВО ДУБАИ ГО ЗАСЕНИЛА РОНАЛДО: Сите очи биле вперени во нејзиниот шлиц!

Асот на Јувентус, Кристијано Роналдо беше прогласен за најдобар фудбалер на векот на церемонијата на доделувањето на „Globe Soccer Awards“ во Дубаи.   View this post on Instagram   A post shared by Ale 🤍 (@crisgina.7_italy) Португалецот дојде на доделувањето на наградите со својата свршеница Геороргина Родригез, која со својот …

Повеќе »

Еве зошто некои жени изгледаат и’ до 10. години помлади: Тие ги почитуваат овие 5. едноставни правила!

Ако сте се прашувале како некои жени успеваат да изгледаат толку младолико, го имаме одговорот Сите младолики жени имаат едно нешто заедничко. Тие строго се придржуваат до овие правила. Убавиот и негуван изглед на лицето може да се одржува без да одите кај пластичен хирург, само следејќи ги овие едноставни …

Повеќе »

(Рецепти) Состојка на која и нема рамна: Квасецот е благодет за кожата, косата, ноктите – еве како да го употребите и да блесенете!

Од античко време, квасецот не се користел исклучиво при готвење, но исто така и за природна нега на лице и коса. Во античко време, жените користеле квасец за да ја одржат кожата мазна, чиста и нежна и да спречат појава на акни и брчки. Пекарскиот и квасецот за пиво се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Адидас патики од милион долари – прескапи поради детали

Познатиот спортски бренд исфрлил вистински колекционерски примерок на патики, кој поради необичните детали може да достигне цена од еден милион долари. Не би можеле да трчате во овие патики, но би можеле да ги изложувате во вашата прекрасна вила – секако, да сте милионер. Адидас и германскиот производител на порцелан …

Повеќе »

(ФОТО) Ах, тој „песочен часовник“: Ова се убавиците поради кои облините се во мода

Можеби на модните писти засекогаш ќе доминираат „слабите“, но во реалниот свет фигурата на песочен часовник е симбол на сексепил. Овие 15. жени се посебно заслужни за тоа дека облините се засекогаш во мода. Ракел Велч   View this post on Instagram   A post shared by Jeff Clayton (@antiseenjc) …

Повеќе »