астро

Дневен хороскоп за сабота, 03.06.2023: Во голем занес, желбите ги насочувате кон погрешна личност. Погледнете наоколу пред да донесете нова или важна одлука…

Овен Љубов: Важно е да се подготвите за романтична средба. Некој дополнително ја поттикнува вашата имагинација и позитивното расположение. Работа: Понекогаш е тешко да се усогласат спротивставените гледишта што постојат во справувањето со деловните интереси. Не дозволувајте некој да ви наметне инфериорна позиција. Здравје: Нема причина многу да се грижите, …

Повеќе »

МАРС ВО ЗНАК ЛАВ ве поттикнува да уживате: Фокусот е на овие датуми, а нè очекува огромна количина КОСМИЧКА ЕНЕРГИЈА

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Од 20 мај до 10 јули планетата Марс е во огнениот Лав Со оглед на тоа што планетата Марс и хороскопскиот знак Лав не поттикнуваат да наоѓаме задоволство и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 02.06.2023: Планирајте излегување или емотивен состанок, ќе уживате во друштво на блиски луѓе. Важно е да се чувствувате пожелно покрај некого…

Овен Љубов: Не дозволувајте некој да ве измами. Потребни ви се подобри критериуми при изборот на ново друштво или забава. Работа: Чувствувате негативно расположение во кругот на соработниците, задржете ја присебноста при средба со личност која го поткопува вашиот деловен статус. Здравје: Обидете се да ја подобрите вашата концентрација. Бик …

Повеќе »

ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО СТРЕЛЕЦ ОД 4 ЈУНИ 2023 ГОДИНА: Ја нарекуваат и „Месечина на јагоди“ затоа што носи просперитет и среќа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тоа носи вистинска летна енергија Следната полна Месечина ќе се случи помеѓу 3 и 4 јуни во 5:41 часот и ни носи многу работи од специфичен карактер. ќе биде …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 01.06.2023: Избегнувајте нови емотивни провокации, изберете познато друштво или личност која ви е посветена…

Овен Љубов: При средба со саканата личност, осмислете забава што одговара на вашите заеднички потреби и вкусови. Сакате емотивно зближување. Работа: Ако се грижите за подобрување на односите со деловните партнери, прифатете нечиј совет и сменете ја стратегијата. Здравје: Важно е да се усогласат мислите и чувствата. Бик Љубов: Работите …

Повеќе »

Два хороскопски знаци кои ќе добијат ПАРИ до ЈУЛИ 2023: Пари ќе им дојдат од сите страни, ИМ ПРИСТИГНУВА ВИСТИНСКО БОГАТСТВО…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Два хороскопски знаци ги чекаат многу убави нешта до месец јули, а особено им одговара периодот за финансии. Според предвидувањето на астрологот, големата среќа им се насмевнува на одредени …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 31.05.2023: Понекогаш е тешко да се повлече јасна линија или да се постави знак за еднаквост помеѓу гласот на разумот и неконтролираните емоции…

Овен Љубов: Нема потреба да имате големи илузии или емотивни очекувања од личност која не ја познавате доволно добро. Лесно се занесувате. Работа: Важно е да не зборувате премногу пред личност која може да ве окарактеризира на погрешен начин. Бидете дискретни. Здравје: Подобрете ја вашата психофизичка кондиција. Бик Љубов: Полесно …

Повеќе »

4 хороскопски знаци за кои јуни 2023 година ќе биде месец за паметење

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ЛЕТОТО е веднаш зад аголот и носи авантури, љубов и незаборавни моменти. За некои хороскопски знаци, јуни 2023 година ќе биде месец кој ќе остави неизбришлива трага во нивните …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 30.05.2023: Треба да ги „ускладите“ мислите и чувствата, но и да го зачувате личното достоинство пред личност која добро ве познава…

Овен Љубов: Понекогаш во љубовната врска посакувате повеќе отколку што е можно, но нема причина да се жалите на вашата сакана личност. Прифатете го она што го добивате. Работа: Околината позитивно реагира на вашите идеи и некој ве поттикнува да преземете активна улога или на дополнителна креативност. Заштитете ги деловните …

Повеќе »