астро

Дневен хороскоп за понеделник, 12.07.2021: Партнерот нема намера трпеливо да ја чека вашата одлука, туки прави изненадувачки чекор и иницијатива. Логично, сè има своја цена…

Овен Љубов: Вие ги насочувате своите желби кон погрешна личност. Непотребно критикувате личност до која не стигнува вашиот глас. Работа: Нема потреба да привлекувате внимание кон себе, ако претходно не сте дале нечија помош или поддршка. Здравје: Премногу обврски лошо влијаат на вашата ментална рамнотежа. Бик Љубов: Сè што ви …

Повеќе »

Астро и пари: На овие хороскопски знаци богатството им е запишано во ѕвездите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали сте меѓу нив? Скорпија За нив не е туѓо да се занимаваат со приватен бизнис, а правилото е дека целта ги оправдува средствата. Тие се вредни, сакаат пари …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 11.07.2021: Се чувствувате емоционално несигурно и барате некое помирно прибежиште за да размислите. Ускладете ги мислите и чувствата…

Овен Љубов: Не сакате да ја пропуштите ненадејната можност за емотивно зближување. Одговорете на нечии „сигнали“ или љубовна порака. Работа: Ве привлекуваат големи предизвици или можноста да ги тестирате своите способности под невообичаени услови. Здравје: Вие сте во одлична психофизичка форма. Бик Љубов: Ви недостасува нечие присуство или емотивен стимул. …

Повеќе »

Ѕвездите велат дека овие хороскопски знаци ќе пронајдат љубов во текот на летото

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Јарецот треба да внимава да не ја изгуби љубовта на својот живот. Овен Ѕвездите се на ваша страна и ќе го добиете она по што ви копнее срцето. Нема …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 10.07.2021: Нема потреба да бегате од вистината или да ги потиснувате своите емотивни желби…

Овен Љубов: Избегнувајте предизвици или личност со различни афинитети. Понекогаш е невозможно да се помират различните спротивности. Работа: Ако премногу се уживувате во улогата на „дежурен критичар“, ве очекуваат негативни реакции. Бидете реални во вашите проценки. Здравје: Ќе ви годат неколку часови здрав сон, обрнете внимание на соништата. Бик Љубов: …

Повеќе »

Три хороскопски знаци кои НЕ МОЖАТ да се ОСЛОБОДАТ ОД МИНАТОТО

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Претставниците на одредени знаци на зодијакот, дури и без астролошка позадина, постојано гледаат наназад и не знаат како да живеат во сегашноста, а за иднината, и да не зборуваме… …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 09.07.2021: Избегнувајте емотивни провокации што можат да ве наведат на лошо однесување…

Овен Љубов: На средбата со саканото лице ве очекува недоразбирање или нова дискусија. Вие сте поинаку ориентирани. Работа: Треба да завршите некоја започната работа, дури и кога има различни мислења меѓу соработниците. Здравје: Потрудете се да ги решите вашите внатрешни конфликти. Бик Љубов: Изгледате прилично вознемирено и потешко ги контролирате …

Повеќе »

Кои се најдволичните знаци на хороскопот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите сметаат дека овие три знаци се големи манипулатори. 1. Близнаци Близнаците се сметаат за најхаризматичниот знак на хороскопот. Тие се разговорливи, насмеани и секогаш пријателски расположени, изгледаат дека …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 08.07.2021: Сè повеќе, почнувате да ви недостасува нечие присуство или емоционално внимание. Нема причина да ги потиснувате вашите чувства и потреби…

Овен Љубов: Ако ви е важно некој близок да направите среќен, осмислете на начин да предизвикате ентузијазам и позитивна реакција. Работа: Некој ги поддржува вашите идеи, но тоа не гарантира деловен и финансиски успех. Треба да ги исполните сите потребни услови. Здравје: Важно е да ја канализирате вашата креативна енергија. …

Повеќе »