астро

Среќата си е среќа но и Астрологијата има врска со тоа: Шансите за добивка на Лото за некои се големи, а еве кои знаци имаат помалку веројатности за џек пот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Светските медиуми објавија список на хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да добијат на лотарија. На прво место се Рибите, кои минатата година освоија повеќе добивки на лотарија од …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои се совршен спој а не можат да бидат заедно

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои знаци на Зодијакот совршено се вклопуваат по карактерот и често се споменуваат како идеални парови, но премногу сличности можат да бидат лоша работа, како што е случај во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 15.02.2021: Близнаците треба да ги надминат несогласувањата, Лавот заморува со бескрајните планови, Скорпијата ќе почувствува нови емотивни вибрации…

Овен Љубов: Партнерот изгледа сомничаво и ова се одразува на вашето расположение. Не сакате да се судирате за ситници што непотребно ве разделуваат. Работа: Ве очекуваат различни обврски, треба да бидете добро организирани. Секој вид на превенција на деловната активност ќе се покаже како драгоцена помош. Здравје: Избегнувајте стресни ситуации …

Повеќе »

Се’ мора да биде по нивно: Овој знак е најразмазеното „детиште“ во хороскопот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите велат дека Близнаците се најразмазените детишта меѓу хороскопските знаци. “Тие сакаат луѓето да работат за нив и постојано сакаат да ги опсипуваат со подароци. Тие сакаат да бидат …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 14.02.2021: Бикот посебно, емотивно, се зближува, Близнаците премногу храбри – но за нови проблеми, Јарецот покрај стандардното тајно бара ново друштво…

Овен Љубов: На состанок со блиска личност, овозможете си ја омилената забава или разни содржини кои го потврдуваат вашиот добар вкус. Работа: Ако не успеете, променете ја вашата деловна позиција во насока што повеќе одговара на вашиот интерес. Здравје: Нема причина за прекумерна загриженост и напнатост. Бик Љубов: Рецептот за …

Повеќе »

Три знаци на кои на Денот на вљубените им се подготвува „емотивна бура“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Венера, планетата на убавината, љубовта, пријателството и партнерството, е во знакот на Водолија, а на Денот на вљубените создава квадрат со страствениот Марс. Затоа ќе бидете исклучително привлечни и …

Повеќе »

Не можат да се контролираат: 5. хороскопски знаци кои „пукаат“ од љубомора!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако некои луѓе не обрнуваат внимание на успехот на другите луѓе, има и други кои веднаш завидуваат. Повеќето луѓе стануваат љубоморни во одреден момент од нивниот живот. Љубомората во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 13.02.2021: Бикот доживува голема страст, Лавот пред испит на издржливост, Скорпијата мора да биде трпелива – пред голем испит е…

Овен Љубов: Работите понекогаш изгледаат сосема поинаку од првиот впечаток што го имате. Во средбата со саканото лице постапувајте според вашата совест. Работа: Не мора да се грижите за различни критериуми. Секој од соработниците има свој начин на толкување на настанот. Здравје: Ослободете се од непотребни грижи, подобрете го расположението. …

Повеќе »

Некои љубови се невозможни! Овие комбинации на знаци НИКОГАШ НЕМА ДА УСПЕАТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Можеби сте помислиле дека ја пронајдовте љубовта во вашиот живот, но ѕвездите велат дека не е така … Поедини хороскопски знаци, по природата на значењето и толкувањето, лесно се …

Повеќе »