астро

Дневен хороскоп за вторник, 16.03.2021: Бикот треба да планира романтична забава, Ракот е неопходно да ги реши своите емотивни дилеми, Стрелецот иако се труди не може да го измами партнерот/ката…

Овен Љубов: Вие ги насочувате своите желби кон погрешна личност. Непотребно ја критикувате личноста до која не стигнува вашиот глас. Работа: Нема потреба да привлекувате внимание кон себе, ако претходно не сте дале нечија помош или поддршка. Здравје: Премногу обврски лошо влијаат на вашата ментална рамнотежа. Бик Љубов: Се грижите …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 15.03.2021: Бикот треба да го користи претчувството пред да започне „емотивна искра“, Лавот нема да може да игнорира нечие незадоволство, Стрелецот во отворен дијалог но има начин да се помират желбите и можностите…

Овен Љубов: Вашите љубовни желби можете да ги остварите во заобиколен пат. Уживајте во убави работи со блиска личност. Работа: Некој ги загрозува вашите деловни интереси, но нема причина за поголема загриженост. Почекајте подобар момент кога ќе ги реализирате своите намери. Здравје: Вечерта ќе ви годи излегување или прошетка, опуштете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 14.03.2021: Лавот мора да делува за взаемна среќа, Скорпијата претерува со изливи на емоции, Јарецот се залажува за решавањето на горливите проблеми…

Овен Љубов: Изгледате задоволни и расположени да излезете или за нова средба. Саканата личност прави се што е потребно за да ги исполни сите ваши очекувања. Работа: Важно е да се постигнат позитивни резултати, но не по цена на прекинување на деловната соработка. Прифатете нечиј корисен совет. Здравје: Ќе ви …

Повеќе »

ВЕЧЕРВА НЕБОТО ЌЕ ГО ОСВЕТЛИ МЛАДА МЕСЕЧИНА И НА СИТЕ ЌЕ НИ ГИ „ЗАМРСИ КОНЦИТЕ“: Еве какви промени не очекуваат!

Во одреден момент, ќе се чувствувате како да сте на вистинскиот ролеркостер од емоции… Младата Месечина на 13 март, паѓа на истиот ден како и спојот на Венера со Нептун, и тие се оддалечени само три степени. Токму оваа астро комбинација ни носи еден предизвикувачки период, а влијанието на оваа …

Повеќе »

ОВИЕ 3. ЗНАЦИ ВО АПРИЛ ГИ ОЧЕКУВА ГОЛЕМА СРЕЌА ВО ЉУБОВТА: Ги очекува радост, изобилство и романтична енергија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Квадратот на Уран и Сатурн носи голема трансформација овој април. Во првата недела, Марс се спојува со Сатурн и нè мотивира да бидеме решителни и вредно да им се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 13.03.2021: Бикот мора да ја потисне суетата и да ги покаже чувствата, Лавот во страв од нечија реакција, Стрелецот „да се приземји“ и да не ги преценува личните способности…

Овен Љубов: Покажете дека имате доволно доверба во нечии намери. На сите им треба емоционална поддршка и разбирање. Работа: Понекогаш различните обврски се голем товар, но не можете да имате убедлив изговор или оправдување. Здравје: Обрнете внимание на правилната исхрана. Бик Љубов: Ви недостасува емоционална поддршка, потиснете ја суетата и …

Повеќе »

Овие особини овие 4. хороскопски знаци ги кријат „како змијата нозете“: Озборуваат, лажат и себични се!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Еден знак со задоволство дава лажна поддршка, друг сè граба за себе, третиот се премислува три пати, а четвртиот се храни од стравот на некој друг. Никој не е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 12.03.2021: Близнаците повторно нестабилни, Лавот е пожелно да биде поправеден во односите, Стрелецот ќе се соочи со нови емотивни дилеми…

Овен Љубов: Вашите зборови не звучат искрено пред саканата личност. Претерувате со нов излив на емоции или во театралното однесување. Работа: Наместо дарежливо да им нудите помош на другите, обрнете внимание на вашите проблеми и побарајте нечија поддршка. Здравје: Обрнете внимание на правилната исхрана, избегнувајте некои лоши навики. Бик Љубов: …

Повеќе »

Ова се најнаивните знаци на Зодијакот – Секој може „да ги изманипулира“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кога сте лековерни, луѓето ве земаат здраво за готово, ве користат и манипулираат со вас, што ве прави крајно ранливи. Лековерните луѓе имаат големо срце и затоа е лесно …

Повеќе »