астро

Дневен хороскоп за петок, 16.07.2021: Потребно ви е нечие присуство и внимание. Само личност која е емотивно блиска до вас може да ве расположи на вистински начин…

Овен Љубов: Партнерот ви поставува логични прашања, но вие делувате неубедливо. Сакате да се оствари она што го сакате. Работа: Сакате да се изборите за подобар пласман или за вашето место во кругот на влијателни соработници. Имате големи амбиции. Здравје: Воспоставете подобра рамнотежа помеѓу вашите желби и можности. Бик Љубов: …

Повеќе »

Забави за памтење: За овие три хороскопски знаци летото ќе биде исполнето со фантастични авантури

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Лето е. Сонцето сјае, деновите се долги, живееме послободно и се обидуваме да се забавуваме што е можно повеќе. Ако им се верува на sвездите, овие три хороскопски знаци …

Повеќе »

ТРИ хороскопски знаци кои ќе го ЗАПАМТАТ август: Два ги чека пекол, а РИБИТЕ се победници на летото!

ТРИ хороскопски знаци кои ќе го ЗАПАМТАТ август: Два ги чека пекол, а РИБИТЕ се победници на летото! обратете се на стручњак… Ова е месец на вртоглави промени, но дефинитивно ќе мора да се прилагодите на нив. Астролозите велат дека месецот август ќе биде многу специфичен за сите хороскопски знаци. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 15.07.2021: Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, вниманието насочете го на вашата сакана личност. Уживајте во заедничката среќа…

Овен Љубов: Партнерот добро ги препознава вашите намери, без оглед на позата или емотивната игра што ја играте. Не можете да ја скриете вистината. Работа: Некој се обидува да ве охрабри да размислувате поинаку или да ги проширите вашите когнитивни хоризонти во различни насоки. Здравје: Обрнете внимание на поздравата исхрана. …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци понекогаш се нечувствителни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали некогаш сте сретнале личност која изгледа како да нема никакви емоции и не и е гајле за никого? Ако се верува на хороскопот, овие хороскопски знаци се издвојуваат …

Повеќе »

Што порачуваат ѕвездите до крајот на јули: Скорпиите ќе имаат лош љубовен период, Рибите се под стрес на работа…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Слободните Ракови ќе станат многу поактивни, а Девиците во последната недела од месецот можат да очекуваат вистински резултати, како и добри можности за напредување. Овен Љубов На слободниот Овен, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 14.07.2021: Партнерот премногу се потпира на вашата добра волја, што дополнително ве оптеретува. Ништо не може да се заврши без ваше учество…

Овен Љубов: Нема потреба да се гради нова илузија за емоционална среќа. Сакате работи што изгледаат далеку од сегашната перспектива. Работа: Важно е да не зборувате премногу за вашите деловни намери. Некој може да ве карактеризира погрешно. Здравје: Потребна ви е нечија поддршка, опуштете се. Бик Љубов: Среќата е потенцијално …

Повеќе »

Благослов или проклетство? Жената во овој знак чувствува многу длабоко!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Таа е тврдоглава, но љубезна, прави сè што прави со целото свое срце, а нејзиното сочувство достигнува до најскриените агли на Земјата. Во своето срце носи сè: радост и …

Повеќе »

Се’ се открива: Што на секој знак ќе му донесе младата Месечина во Рак?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Со Месечината во Рак, важно е да се договориме за работите од минатото за да се движиме непречено напред, најпрво да си ги објасниме емоциите, а потоа и на …

Повеќе »