астро

Хороскопски знаци кои не се поднесуваат!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие имаат различни карактерни црти, а некои карактери едноставно не се согласуваат. 1. Близнаци и Близнаци Ова е еден знак што тешко може да “сам со себе”. Тие носат …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 05.05.2021: Ако ве оптеретуваат некои емотивни сомнежи, разговарајте со вашата сакана личност и инсистирајте заедно да ја докажувате вистината…

Овен Љубов: Обидете се да ја израдувате вашата сакана личност со необична идеја, сè изгледа поинаку во романтично расположение. Работа: Користете ја вашата практична духовитост и искуство до потребниот степен за да ги заштитите деловните интереси. Здравје: Вие сте во одлична форма. Бик Љубов: Партнерот ги разбира вашите намери и …

Повеќе »

Овие 3. знаци во мај ги чекаат големи предизвици

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Мај е месец на цвеќето, сонцето и пролетната убавина. Сепак, нема да биде толку убаво за сите знаци на Зодијакот. На кои знаци хороскопот им е неповолен? „Крвавата“ Месечина, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 04.05.2021: Вашето однесување одразува емоционална слабост или „неможност“ да ги остварите своите намери. Бидете поискрени кога ги искажувате своите чувства…

Овен Љубов: Во духот на емоционална инспирација, испланирајте романтична забава или нова љубовна средба. Ќе уживате во нечие внимание и приврзаност. Работа: На вас е да ги создадете основните услови и да ја покренете главната иницијатива, а на некој друг е успешно да ги реализира вашите идеи. Здравје: Поттикнете добро …

Повеќе »

Ова се 3. најдобри заводници во хороскопот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Терезијата важи за неодолив знак затоа што ќе стори сé за да заведе припадничка на понежниот пол, но… Лав Вистински предатор меѓу знаците. Додворувањето е директно, гламурозно и со …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 03.05.2021:Во емотивниот живот, партнерот изгледа енигматичен и задоволен. На вас останува да ја откриете „вистинската причина“…

Овен Љубов: Партнерот има свои планови и не обрнува внимание на вашите потреби. Сепак, не се откажувате лесно од своите намери. Работа: Забележувате дека работите одат во погрешна насока. Кога чувствувате дека некој ги крши вашите права и интереси, станувате нервозни. Здравје: Избегнувајте стресни ситуации, задржете ја присебноста. Бик Љубов: …

Повеќе »

Во блиска иднина овие 3. знаци ги чека убав период

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… До 20. мај, за време на владеењето на Бик, овие хороскопски знаци ги очекува убав период. Бик Сонцето во вашиот знак носи убави можности, а Меркур е во соработка …

Повеќе »

ЉУБОВЕН хороскоп за мај: ПЕТ знаци ќе запознаат љубов, но мај е во знакот на Скорпија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Слободните Терезии ќе запознаат некого преку социјалните мрежи… Овен Почетокот на месецот ќе биде обележан со хармонија и разбирање во врската. Врската помеѓу Плутон и Венера ќе донесе многу …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 02.05.2021:Планирајте романтична забава за двајца. Пред вас е „мистериозен код“, кој позитивно влијае на вашето расположение и мотивација…

Овен Љубов: Не бидете наивни или попустливи кон партнерот. Понекогаш вашиот збор треба да се слушне гласно. Работа: Избегнувајте деловен ризик. Нема причина да се истакнувате во ситуации кога има отежнувачки околности. Здравје: Ќе ви годат неколку часови здрав сон. Бик Љубов: Планирајте романтична забава за двајца. Пред вас е …

Повеќе »