ТВ ЕКРАН

(ВИДЕО) На водителка среде пренос и паднал заб: Нејзината реакција станала хит!

Гледачи на украинската телевизија TCH доживеа неочекувана претстава кога водителката Маричка Падалко изгубила заб среде извештај во живо. Камерата, се разбира, снимила сè, а видеото брзо започнало да се споделува на социјалните медиуми. Она што го привлекло вниманието на многумина не бил само фактот дека нејзиниот заб испаднал, туку нејзината …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТЕМНАТА СТРАНА НА ХОЛИВУД – Проколнатиот „Glee“: Оваа серија ја одбележаа скандали, дрога и трагични смртни случаи …

Но, смртта на Неја не е првпат некој од серијалот „Glee“ стравично да настрада. Првата епизода се емитуваше во 2009 година, а оттогаш починаа неколку актери и со нив се поврзани бројни скандали … По смртта на актерката Неја Ривера, продолжува приказната за проклетството што се надвило над серијалот „Glee“, …

Повеќе »

„Налеј, Налеј“, љубовна приказна која ги руши сите рекорди

Спотот за водечката нумера на серијата „Македонија“ – “Налеј, налеј“ која ја доживеа својата промоција пред само 24 часа ги запали социјалните мрежи и во буквална смисла ги руши рекордите по гледаност! Резултатите од мерењето на аналитичката платформа MEDIA TOOLKIT објавениденес во 14 часот, покажуваат дека вкупно 544.201 македонски гледачи …

Повеќе »

(ФОТО) ХЕР ФЛИК БИЛ ФРИК, НИКОЈ НЕ ГО ПОДНЕСУВАЛ: Глумецот за Нова година наполнил 66. години, а ДЕНЕС никој не би го препознал!

Актерот Ричард Гибсон, кој стана познат по улогата на гестаповецот Хер Флик во популарната серија „Ало, ало“, наполнил 66. години ноќта помеѓу 31. декември и 1. јануари. Гибсон е роден во Уганда, каде неговиот татко работел како државен службеник, а како дете пеел во црковниот хор во Лондонската катедрала. Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се откажала од глумата: Мерјем Узерли има нова професија!

Турската актерка Мерјем Узерли, која стана позната по улогата на Хурем во мега популарната серија „Сулејман Величествениот“, ги изненади фановите со нејзината нова животна одлука. Имено, актерката моментално живее со својата ќерка во Берлин и одлучила да започне нов бизнис. View this post on Instagram 🌳 🍟 🧃 ☀️ 💕 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ БОРИ СО ИНФЕКЦИЈА – „КОРОНАТА Е КАКО ТОРНАДО, СЕ МИ ПАЃА ОД РАЦЕ И ПАЃАМ“: Водителот открил низ каква АГОНИЈА минува!

Ричард Квест со вирусот корона се заразил кон средината на април. Сепак, неговата кашлица се вратила, без предупредување и навидум без причина, рекол тој. Истото важи и за заморот. Тој истакнал дека е понесмасен од порано. “Станав неверојатно несмасен. Би истакнал понесмасен од порано. Никогаш никој не ме нарекол грациозен, …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ОЧЕКУВАЛ – СЕ’ ШТО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ НА НОВАТА BATWOMAN: Еве која глумица ќе ја игра, една работа се случува првпат во историјата!

Џавасија Лезли (33), која претходно глумеше во познатата драматична комедија, е новата „Бетвоман“. Таа треба да се оствари во оваа улога во јануари 2021 година, а сега ги сподели своите впечатоци. „Јас сум крајно горда што сум првата афроамериканска актерка што ја игра култната улога на Бетвоман на телевизија. Како …

Повеќе »

(ФОТО) УЖАСНИ КРИТИКИ – ШЕХЕРЕЗАДА СЕ СОБЛЕКЛА 4 МЕСЕЦИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО: Турските медиуми ОСТРО ја осудиле глумицата, а се поради нејзиното ТЕЛО!

Бергузар Корел, која стана позната по улогата на Шехерезаде, се породи пред само четири месеци и роди уште едно дете, а осудите на сметка на убавата актерка многумина изненадиле. Актерката отиде на море со семејството, и ја покажа линијата по раѓањето, поради што турските медиуми напишале дека таа го привлекува …

Повеќе »

(ФОТО) Водителка позирала покрај мурал посветен на Марадона: Но, вниманието го одвлекло нешто друго!

Италијанската спортска презентерка со колумбиско потекло позирала покрај мурал посветен на Диего Марадона, а фотографиите и видеата што ги објави на Инстаграм ги воодушевија нејзините фанови. View this post on Instagram Maradona es Dios , Maradona es el fútbol !!! Nadie como tú … siempre con nosotros. Tengo un sueño …

Повеќе »