актуелности

(ВИДЕО) „Еден на Еден” специјал со Милан Лане Гутовиќ: Среќко Шојиќ требаше да има мустаќи како Гоце Делчев

Човекот кој стои позади ненадминливиот Среќко Шојиќ во недела гостува во „Еден на Еден”. Актерот Милан Лане Гутовиќ зборува за тоа како настанал легендарниот лик и кој беше колегата што ги направи незаменливите мустаќи и веѓи. Гутовиќ раскажува и доста интересни приказни од неговата петдецениска кариера. Не го пропуштајте Еден …

Повеќе »

Нова Акција на Тотал ТВ: 249 денари месечно за нови претплатници за 220. канали!

До 30.06.2019 година, Тотал ТВ на своите нови претплатници им овозможува по промотивна цена од 249 денари месечно, да следат преку 220 канали. Промотивната цена важи за претплатниците кои ќе одберат пакет Екстра или пакет Премиум. По завршувањето на промотивниот пакет, претплатниците продолжуваат да го следат избраниот пакет по редовна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни новости открива:Како пратениците ја користат теретаната во Собранието!?

Фчерашни новости ексклузивно влегоа во теретаната на Собранието за да видат како се искористени нејзините капацитети од страна на пратениците. Од нерешиви мистерии, Фчерашни откриваат зошто реизот на исламската верска заедница ги нарече Македонците дивјаци. Епизодата не би била тоа што е ако првата берберска ножица во градот, Путец, не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пендаровски и Силјановска во „Еден на Еден“: Претседателски избори во друго светло!

Гордана Силјановска Давкова игра рокенрол, а Стево Пендаровски прави квиз за НБА – во екот на политичката кампања, „Еден на Еден“ е местото каде што претседателските кандидати ќе може да ги видите во вакво светло. Во недела, професорите ќе ја покажат својата позабавна страна, која не е поврзана со политиката. …

Повеќе »

Што се случуваше вчера на UNDERFEST, а што не очекува денес?! (Фотографиии)

Вчера започна првото издание на урбаниот фестивал Андерфест. Фестивалот се одржува во просториите на Public Room (Јавна Соба) во Скопје и ќе трае до недела 07.04.2019 год. На првата вечер од фестивалот присуствуваа околу 300 луѓе и имаа можност да видат седум извонредни настапи на еден поинаков фестивал кој за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни новости открива: Што прават граѓаните за да го заштитат паркингот кај ГТЦ?

Граѓаните не останаа рамнодушни на информацијата дека на паркингот кај ГТЦ ќе се градат 60 катници и излегоа да го изразат својот револт. „Фчерашни новости“ први дознаваат на кој начин планираат граѓаните да ја спречат изградбата на висококатниците. Хуманоста е една од најпознатите карактеристики на Македонците. Додека се чека на …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на Еден“ го угости Неле Карајлиќ: „Во Македонија сопругата ме праќа со список!“

Легендата на југословенскиот рокенрол, Неле Карајлиќ доаѓа во „Еден на Еден“. Во едночасовниот специјал, кој ќе се емитува оваа недела на „Канал 5“, Др. Неле Карајлиќ зборува за неговата неодамнешна лична трагедија – загубата на неговиот брат. Жаре ќе го наврати Неле и во годините кога се формираше „Забрањено пушење“ …

Повеќе »

(ФОТО) Во „Еден со еден“ прв свадбен подарок за Саша Ковачевиќ!

Бројни обожавателки вчера чекаа пред студиото на „Еден на Еден“ каде се снимаше епизодата со Саша Ковачевиќ. Српскиот пејач беше пречекан со многу љубов од сите присутни во публиката, но не остана само на тоа. Две верни обожавателки, на Ковачевиќ му донесоа подарок за неговиот нов ресторан во Белград. Ковачевиќ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни новости во истрага во Охрид!?

Екипата на „Фчерашни новости“ тркна до бисерот на Балканот, Охрид, за да дознае каква мерка презела локалната власт и по кој повод. Со почетокот на пролетта, освен цвекињата, расцутеа и поетите, а фчерашни не би биле тоа што се ако не дознаат како помина денот на поезијата во Македонија. Од …

Повеќе »