актуелности

(ФОТО) Познат Италијанец ги одбил Дилета и Георгина:„Не ме интересираат, ќе ја имаме Алесија Бонари која стана симбол на борбата против вирусот и на која маската и направи лузни на лицето!“

АМАДЕО СЕБАСТИАНИ, попознат како Амадеус, одбил да биде домаќин на Дилета Леота и Георгина Родригез на фестивалот во Сан Ремо, кој ќе се одржи од 2. до 4. март. Најпознатата спортска ТВ водителка Дилета Леота и девојката на Роналдо, Георгина Родригез, биле игнорирани од Себастиани. „Тие не се никакви sвезди. …

Повеќе »

(ФОТО) ТВ-серијата „Зоки Поки“ ќе се емитува на Шведската национална телевизија

Телевизиската серија „Зоки Поки“ работена според култната книга на Оливера Николова е откупена од шведската национална телевизија и ќе се прикажува на нивниот национален канал „СВТ“, соопшти продуцентот на „Кино Око“ Роберт Насков. ТВ-серијата „Зоки Поки“ е во продукција на „Кино Око“, во копродукција со Македонската радио телевизија и со …

Повеќе »

Утринската програма на МРТ1 добива „засилување“ со нов но и познат лик

Јована е позната по нејзиниот ведар и позитивен дух, секогаш подготвена на високо ниво на својата задача, која што веќе долги години го задржува вниманието на гледачите на телевизиските екрани. Познатата македонска ТВ водителка, Јована Костадиновска која што досега беше дел од утринската програма на Сител Телевизија, отсега ќе ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Црно белата драма на Нетфликс има најмногу номинации за Златен глобус

Црно-белата драма на Нетфликс „Манк“ на режисерот Дејвид Финчер има најмногу номинации за Златен глобус, шест, вклучувајќи ги и најважните, за најдобра драма. „Манк“ е приказна од златното време на Холивуд за сценаристот Херман Ј. Манкиевич, коавтор на сценариото за „Граѓанинот Кејн“, кого го игра Гери Олдман. Во категоријата најдобра …

Повеќе »

И’ оваа година ништо од класичниот Евросонг: Организаторите понудиле неколку сценарија

Европската унија за радиодифузија (ЕБУ) објави вести поврзани со годинашниот натпревар за Песна на Евровизија, што треба да се одржи во Ротердам, Холандија. Откако минатата година беше откажан Евросонг, среде пандемијата на коронавирусите, организаторите се погрижија ваквиот исход на ситуацијата да не се случи и оваа година. The @EBU_HQ, @PubliekeOmroep, …

Повеќе »

United Group ја презеде бугарската Нова ТВ

United Grоup, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, објави дека ја заврши аквизицијата на Nova Broadcasting Group, најголемата бугарска мулти-платформска медиумска компанија. Tелевизија сo национална фреквенција  NOVA TV, 10 телевизиски канали, најголемата онлајн платформа Net Info, која секој месец просечно ја посетуваат дури 80% од населението на Бугарија. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Цртаниот филм на јавниот сервис ги шокирал родителите: Кога ќе ја видите темата, ќе ви биде јасно зошто

Преголемите гениталии на Џон Делерманд секогаш предизвикувале проблеми, што може да ги потврдат децата во Данска, откако гледале нова емисија за него на јавниот сервис. За некои родители, сепак, оваа комедија не била многу смешна. Анимираната серија премиерно била прикажана на данскиот канал за деца DR Ramasjang на 2. јануари. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како познатите Македонци преку ТВ24 ја честитаа Новата 2021. година?

Кој, во новогодишната ноќ, ги следеше македонските тв програми можеше да забележи дека се без никаква концепција, онака – дај нешто… Добро, МТВ имаше специјална епизода на „Преспав“, но… Сепак, најоригинални во таа новогодишна ноќ беа од ТВ24 кои сепак нешто осмислија и на јавноста и донесоа бројни честитки од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со хуморот на „Преспав“ во новата 2021. година – три часа новогодишна програма со многу песни и смеа!

Најпопуларната тв серија „Преспав“ и оваа година своите обожаватели ќе ги внесе во новата година…Од продукцијата најавуваат многу интересни и хумористични содржини со цел што повесело да ја заборавиме годината која ни го промени животот… Трета година по ред, најпопуларната ТВ серија Преспав подготвува специјално новогодишно издание што се емитува …

Повеќе »