актуелности

Канал 5 ја најавува „Само вистина“ – втора сезона!

„Го засиливме тимот за никој да не може да побегне од вистината! Очекувајте жестоки соочувања и безмилосни дебати“ велат од Канал 5. Елизабета Галевска и Мирјана Трпеска најавуваат дека нема да ги остават „да дишат“ нивните соговорници ! Како и дек ќе одговараат на сите прашања и за се! Но, …

Повеќе »

Утринската програма на „Канал 5“ ќе трае од 7. до 14. часот – рај за дежурните „јавувачи“

„Канал 5“ со изненадување за своите гледачи. Отворена програма во живо секој ден од 7. до 14. часот. Додека светот емитува тин содржини, лајфстајл емисии и документарци во текот на денот, на нашата национална „Канал 5“ ќе оди контактна емисија од седум часа. Од најавеното се чини дека не е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Недела – 11:30: „Квадрат“ со нови идеи и совети за вашиот дом

Во недела во 11:30, можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска. Во најновото издание на „КВАДРАТ“ – инспирација, совет, идеја, тренд се’ што во треба за уредување на домот – меѓу другото ќе можете да видите: …

Повеќе »

(ВИДЕО) Денес во 12:30: „Урбан блок“ со нови содржини

Во денешното издание на „Урбан блок“ ќе гледате: – што е габична инфекција, како се лекува и како да ги препознаете симптомите Разговор со доктор Анете Кајсторовска. – што е ново и актуелно во светот на убавината, како да го корегирате недостатоците без да „легнете“ под нож. Разговор со доктор …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рибари уловиле грдосија од 1.100 килограми

Рибри од островот Сахалин во Русија дефинитино не очекувале примерок од џиновската риба „буцањ“ од 1.100 килограми кога во саботата се затресла нивната мрежа. Огромната риба, која се смета за вистинска посластица во поедини култури, за жал не го „преживеала“ транспортот. Наместо да ја извадат од морето рибарите три дена …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Морничави сведоштва на жртвите на терористичкиот напад во Лондон: Видов жена на која што огнот и’ ја запали кожата на нозете

Лондонската полиција и натаму е во потрага по бомбашот кој што сакал да ја разнесе станицата од подземната железница во британскиот главен град и според некои информации, тој е вооружен и можеби зад себе оставил и други експлозивни направи. Still unclear but very scary – extremely heavy armed police presence …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка или измачувачка:Ги чувала децата во валкани кафези, а кога ги пронашле најмалечките испуштале звуци како змии

Малиста Нес – Хопкинс од Вирџинија, мајка на пет деца е обвинета дека, наводно, ги чувала своите деца во кафези. Против 38.годишната Малиста поднесено е обвинение дека ги злоставувала и занемарувала своите деца, а две од нив, на возраст од 2. и 3. години, ги држела затворени во кафези, кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Влегле во напуштена вила на наркобос, пронашле „болни“ сцени полоши и од филмовите

Екипата која ги истражува напуштените и помалку познати места одлучила да се впушти во нова авантура – посетиле напуштена вила на наркобос, а призорите кои таму ги пронашле ги споредиле со сцени од криминалистички серии и филмови. Вилата во Лондон била во сопственост на сопругата на Клиф Ричард а ја …

Повеќе »

(ФОТО) Каков татко, таков син – синот на Стив Ирвин е награден за најдобар фотограф на дивината а неговите фотографии тоа и’ го докажуваат

Луѓето често велат „каков татко, таков син” и тоа е неверојатно точно кога станува збор за синот на Стив Ирвин, Роберт Ирвин. Тој ги следи стапките на својот татко, кој е починат, и му помага на светот да се вљуби во природата. Уште од многу рана возраст, Роберт бил фасциниран …

Повеќе »