(ФОТО) Познат Италијанец ги одбил Дилета и Георгина:„Не ме интересираат, ќе ја имаме Алесија Бонари која стана симбол на борбата против вирусот и на која маската и направи лузни на лицето!“

АМАДЕО СЕБАСТИАНИ, попознат како Амадеус, одбил да биде домаќин на Дилета Леота и Георгина Родригез на фестивалот во Сан Ремо, кој ќе се одржи од 2. до 4. март.
Најпознатата спортска ТВ водителка Дилета Леота и девојката на Роналдо, Георгина Родригез, биле игнорирани од Себастиани.
„Тие не се никакви sвезди. Јас дури и не ги разгледував”, рекол тој, објаснувајќи:

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Alessia Bonari (@alessiabonari_)


„Оваа година ќе имаме и жена која ќе зборува за статусот на жените. Тоа ќе биде медицинската сестра Алесија Бонари, која стана симбол на борбата против вирусот и чија маска предизвика повреди на лицето”.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessia Bonari (@alessiabonari_)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Падот на Масада“ вечерва во Драмски

Вечерва во Драмскиот Театар во Скопје, со почеток во 20:00 часот ќе биде изведена театарската …