актуелности

Избрани десет најсмешни тв ликови: Некои ви се допаѓаат а некои ве иритираат

На порталот Ranker,помеѓу другото има и анкета за најсмешни ТВ ликови, на која првото место му припадна на Питер Грифин од цртаниот филм „Семеен човек”. Сепак, мала е разликата меѓу Грифин и Ерик Картмен од „Саут Парк”, кој се најде на второто место. На трето место е бебето Стиви Грифин, …

Повеќе »

ТЛЦ Балканс – „Мојата голема американска ромска венчавка“

Од Вторник, 3. Април во 21.часот Пред 150 години, ромите од Англија се населиле околу селата во Пенсилванија. Од тогаш напредувале многу, а оваа серија на гледачите ќе им го покаже нивниот живот и култура: шминката е неверојатна, косата преголга и такви венчавки неможете ни да ги замислите додека не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова македонска иницијатива на „Фчерашни“: „Образ за секој министер“

„Образ за секој министер“ е новата македонска иницијатива за која ексклузивно ќе известуваат „Фчерашни новости“. Во новата епизода на најгледаната хумористична емисија ве чекаат уште многу нови вести заедно со Ланчо, Мартин, Арчи и Јелисалфета. Не ги пропуштајте новите „Фчерашни новости“ оваа недела од 20. часот на „Телма“ или во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Петар Мирчевски во „Еден на Еден“ ќе ве насмее до солзи!

Битолска инвазија неделава во Еден на Еден. Покрај комичарот Марјан Ѓорѓиевски, кој му прави друштво на Жаре во текот на цела 9 сезона, во недела ќе гледаме уште неколку одлични битолски ликови. Петар Мирчевски, актерот кој сме го гледале во многу македонски, но и балкански филмови, како и во преку …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Совети и инспирации по примерот на светските дизајнери

Во ова издание на „Квадрат“ ке гледате – Ја заокружуваме сезоната и дочекуваме следната. – Пролет, одлично време за избор на мебел. – Како да го направите тоа најдобро што може. Подни ламби, тренд во осветлувањето. – Советуваме и инспирираме по примерот на светските дизајнери. „Квадрат“ со Ана Николовска во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од четврток стартува националната „1ТВ“: Откриваме што се’ ќе можете да гледате!

Борјан Јовановски, на нему својствен начин, реши да ги урне сите предрасуди околу новата национална телевизија „1ТВ“… Уште со првичната најава дека македонскиот етер ќе добие уште една национална телевизија внесе „немир“ и’ кај луѓето од тв куќите но и кај тв консументите, иако на „располагање“ веќе имаат повеќе национални …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“: Пет „must have“ фустани, чевли и чанти

Во ова издание на урбан блок ке гледате: – Пет „must have“ фустани, чевли и чанти без што едноставно не смее да помине плакарот на секоја жена. – Зимата и студеното време оставија последици на вашата кожа. Што сега? – Едно од решенијата е арганот. Како да го користите за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни новости: Еве што ќе дознаете последни неделава

Следува уште една епизода на најгледаната хумористична емисија „Фчерашни новости“. Гледајте ја епизодата 26 оваа недела од 20 часот на Телма и во живо на „Фесјбук“. Еве што последни ќе дознаете неделава: Додека ги чекате новите пародични вести, во тек е игра на нивната страница на „Фејсбук“, каде најсреќните и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Некст тајм“ гости во „Улица Македонија“

Братското дуо “Next Time”, близнаците Стефан и Мартин кои со својта музика обединија многу генерации… Од онаа тинејџерската публика во нивните почетоци, до највозрасните нивни обожаватели со прераработките и стилизацијата на македонскиот изворен фолклор во нивните последни песни. Во „Улица Македонија“ зборуваат за музиката, за својот живот, кариерата, сите подеми …

Повеќе »