серии

(ВИДЕО) КОНЕЧНО – Закажана првата клапа на „Пријатели“ и сите се изненадени кој ќе глуми

По многу одложувања, доцнење од една година, легендарниот тим од серијата „Пријатели“ конечно почнува! Кој чека тој и ќе дочека! Вака накратко може да се опише состојбата со култната серија „Пријатели“, чии актери со години најавуваа дека повторно ќе се соберат. Снимањето конечно започнува на 6 април во Калифорнија. Сите …

Повеќе »

(ФОТО) Пристигнува ТВ серија за Роки

СИЛВЕСТЕР СТАЛОНЕ не се откажува од легендарните ликови што ги создал, и откако скоро целосно исцрпи сè што може да се исцрпи филмски за легендарниот Роки, реши сè да пренесе на малите екрани. Имено, актерот открил дека има намера да снима серија за младите денови на Роки Балбоа, а приказната …

Повеќе »

СТРУЧЊАЦИТЕ ОТКРИВААТ: Што се крие зад неверојатната популарност на турските серии во светот? Интересна приказна или нешто многу помрачно!

Популарноста на турските ТВ серии има и друга страна на медалот Рецептот за успех на многу турски сапуници не е тајна – борба помеѓу доброто и злото во која доброто секогаш победува. И се чини дека таа формула добро се продава. Државната телевизија ТРТ наведува дека само САД ја надминуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Симпсонови како баба Ванга: Еве што се’ досега предвиделе!

Серијата „Симпсонови“ се емитува веќе 30 години и го насмева и воодушевува целиот свет со оригинални шеги. Покрај уникатниот хумор, „Симпсонови“ постојано ја зачудуваа јавноста со својата „способност“ да предвидат некои од најважните светски настани. Многумина веруваат дека во оваа серија се кријат „елементи на големи заговори“, додека други сè …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – ДЕЦАТА ИМ УМИРАЛЕ, ТИЕ СЕ ДРОГИРАЛЕ, ЖИВОТОТ ИМ СЕ РАСПАЃАЛ: Поради ова сите тврдат дека „Династија“ е ПРОКОЛНАТА СЕРИЈА!

Додека милиони луѓе ширум светот ги обожаваа и ги следеа нивните стапки, нивните животи не беа бајка Американската сапуница „Династија“ се емитуваше од 1981. до 1989. година и беше популарна низ целиот свет, вклучително и во нашата земја. Заплетот го следеше животот на богатото нафташко семејство Карингтон, чии членови ги …

Повеќе »

(ФОТО) Наградуваниот автор на „Симпсонови“ починал од корона вирус

За епизодата „Eternal Moonshine of the Simpsons Mind” nе награден со Прајмтајм Еми во категоријата за „Извонредна анимирана програма“ Марк Вилмор, продуцент и комичар, почина на 57-годишна возраст откако ја загуби битката со коронавирусот. Веста за неговата смрт ја објави на Твитер, во неделата вечерта неговиот брат, исто така познат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Амбер Херд, жената која му направи многу проблеми на Џони Деп, со новата сцена на секс ја возбудила светската јавност

Најновата сцена на секс во која глуми актерката Амбер Херд, деновиве позната и како жената која го уништи Џони Деп, ја разбранува светската јавност. Голата Амбер, која има секс сцена со згодниот актер Александар Скарсгард во калта, предизвика лавина реакции на социјалните мрежи, пред се поради експлицитноста на самата сцена.

Повеќе »

(ВИДЕО) Откриени хонорарите на актерките за продолжението на „Сексот и градот“

Веќе е потврдено дека Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис ќе снимаат нови епизоди од култната серија „Сексот и градот“, но без Ким Катрал, а сега протекоа информации за нивните хонорари. Римејкот на HBO Max ќе се вика „И исто како тоа“ и ќе има 10. епизоди, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен е првиот трејлер за новата сезона на серијата „Сексот и градот“

Веќе е потврдено дека американската серија „Сексот и градот“ ќе добие уште една сезона, а продукцијата, со презентацијата на трејлерот, реши да открие уште неколку детали за новите епизоди. Како што споменавме порано, во новите епизоди ќе се појават Сара Џесика Паркер, Ситнија Никсон и Кристин Дејвис. Продуцентите открија дека …

Повеќе »