серии

Најекстремната форма на потрага по злато- под речните брзаци на Аљаска!

Дискавери каналот ви ја претставува серијата Златна грозница: Брзаци, од недела, 18. Февруари во 21. часот Длабоко во срцето на дивината на Аљаска се крие злато, а можат да го пронајдат само оние што се доволно храбри да ја прифатат таа опасна и валкана работа. Во серијата, фаворитите на публиката, …

Повеќе »

ХБО ќе ја снима серијата „Успех“ по сценарио на Марјан Алчевски

Оригиналната серија ќе има шест епизоди, македонскиот автор ќе биде сценарист, а режисер на серијата е Данис Тановиќ. Загрепскиот сценарист од Скопје, Марјач Алчевски, е автор на нова серија на ХБО со наслов „Успех“ и победник на натпреварот „ХБО фирст драфт“. Оригиналната серија ќе има шест епизоди, македонскиот автор Марјан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бандерас во серијата „Генијот Пикасо“

Шпанскиот актер Антонио Бандерас ќе го толкува ликот на славниот сликар Пабло Пикасо во серијата „Генијот Пикасо“ но и’ во филмот „Герника 33 дена“. With Poppy Delevingne, #MarieThérèseWalter in #Picasso, shooting #Genius. I'll keep you posted! #ComingSoon 🎬 👨🏻‍🎨 🎨 #Repost @poppydelevingne ・・・ @natgeochannel A post shared by Antonio Banderas …

Повеќе »

(ФОТО) Ако пропуштивте:Во недела на Сител „Карасевда“ со три епизоди!

Бали бег после само три епизоди повторно ја освои Македонија! Турската серија “Карасевда” по првите три прикажани епизоди, успеа да стане најгледана телевизиска програма во Македонија, симнувајќи ја од тронот мегагледаната “Парампарче”. Љубовната приказна за Кемал и Нихал ги освои македонските гледачи, а Сител телевизија пружа можност за повторно уживање …

Повеќе »

(ФОТО) Мини серијата „Титаник“ секое утро на Телма

Од понеделник до петок во 7 наутро – “Титаник – крв и челик” „Титаник: Крв и челик“ е телевизиска серија, снимена со буџет од 30. милиони долари за 12. епизоди, која премиерно и ексклузивно во Македонија беше прикажана во 2013. година на Сител телевизија. Сител телевизија успеа меѓу првите телевизии …

Повеќе »

(ФОТО) „Игри на моќ“ – политичка мини драма секоја недела на Телма

Провокативна драмска мини-серија која се занимава со заткулисниот живот на една елитна политичка династија. Што се крие зад сјајните реклами и шарени билборди. На што се подготвени политичарите за исполнување на своите политички амбиции. На крајот семејството секогаш е жртва на амбициите. Добитничката на Оскар, Златен глобус, БАФТА и номинација …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавила снимка од снимањето на „Игри на престолите“

Откако се дознало дека осмата сезона ќе се прикажува дури во 2019. година, на интернет се појавила снимка која открива многу за тоа како ќе се одвива дејствието во последната сезона. Серијата фотографии и видеоснимки од имотот Moneyglass од Северна Ирска, каде се снима делот од серијата кој се случува …

Повеќе »

Кетрин Хејгл ја заменува Меган Маркле во „Костуми“

Кетрин Хејгл доби главна улога во осмата сезона на серијата „Suits“ откако Меган Маркле и нејзиниот пријател од екранот, Патрик Џеј Адамс, ја напуштија. Снимањето на осмата сезона на серијата ќе започне во април во Торонто, Канада. „Да се ​​приклучам кон „Suits“, беше совршен и природен начин не само да …

Повеќе »

Продолжува снимањето на серијата „Куќа од карти“, екипата се проширува…

Американските глумци Дајана Лејн и Грег Кинер ќе се придружат на снимањето на последната сезона на популарната серија „Куќа од карти“, соопштила компанијата „Нетфликс“. Тие ќе играат близнаци во последната, шеста сезона, чие снимање продолжува во среда. Снимањето на „Куќа од карти“, првата оригинална серија на „Нетфликс“, а запрено во …

Повеќе »