серии

(ВИДЕО+ФОТО) „Фамилијата Марковски“ ги освои гледачите: Погледнете ги првите две епизоди доколку ги пропуштивте

Новата серија „Фамилијата Марковски“ чие дејствие е инспирирано од вистинити настани од секојдневието на македонските граѓани, од 23 септември (сабота) во 19.30 часот почна да се прикажува на телевизијата „Канал 5“. Првата сезона има осум епизоди во кои се претста       вени приказните на Иван, Лиле, Јана, Виктор и Бојан Марковски кои …

Повеќе »

Новата серија „Фамилијата Марковски”, инспирирана од вистинити приказни ќе почне да се прикажува од 23 септември

Новата серија „Фамилијата Марковски” чие дејствие е инспирирано од вистинити настани од секојдневието на македонските граѓани, од 23 септември (сабота) во 19.30 часот ќе почне да се прикажува на телевизијата „Канал 5″. Првата сезона има осум епизоди во кои се претставени приказните на Иван, Лиле, Јана, Виктор и Бојан Марковски …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сител најавува:Од вечерва старт на тв серијата „На терапија“

Од вечерва (понеделник) па секој ден, до петок на ТВ Сител во 22:20 часот ќе се емитува новата македонска тв серија „На терапија“… „На терапија“ е првата македонска ТВ серија снимена според странска лиценца, во продукција на КИНО ОКО. Емитувањето на серијата ќе започне во септември 2017 година. Серијата, во …

Повеќе »

На Телма, наскоро, втората сезона од „Преспав“

Долго време она што недостасуваше на нашиот пазар беше македонски ситком. Но, и на таквиот недостиг се чини дека му дојде крајот со снимањето на хумористична серија во македонска продукција веќе позната меѓу гледачите како „Преспав“. Телевизијата од секогаш играла важна улога во животот на човекот. Луѓето сакаат да гледаат …

Повеќе »

Од понеделник „Вљубениот ерген“ се враќа на ТВ екраните со нови епизоди

Омилените ликови на гледачите: Омер, Дефне, Нериман, Јасмин, Синан и Кореј се враќаат на малите екрани, и тоа секоја вечер. Во продолжение потсетете се на главната приказна за ергенот : „По смртта на родителите, сиромашната и весела Дефне не се предала и продолжила силно да се бори со сите предизвици …

Повеќе »

(ФОТО) Детективката Бекет во новата крими серија „Отсаство“

Откако седум години беше заштитно лице на телевизиската серија „Касл“, глумицата Стана Катиќ добила нова шанса – главна улога во новата американска крими серија „Отсаство“. Од 11. октомври на каналот AXN ќе започне со прикажување на првата сезона на американската крими серија „Отсаство“. Она според што на гледачите од ова …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од септември повторно на малите екрани: Ѕирнете во новите епизоди на серијата “Вил и Грејс”

Серијата “Вил и Грејс” за нешто повеќе од три недели се враќа на ТВ екраните, а фановите сега можат да ѕирнат и дел од новите епизоди. „Вил и Грејс“ со емитување започнала на 21.септември 1998. година и непрекинато се емитувала се’ до 18. мај 2006. година.Поради одличниот одѕиз на обожавателите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што мислат глумците од „Игри на престолите“ за сцената на секс со која е направен инцест?

Обожавателите на хит серијата во текот на шесте сезони видоа многу сцени на секс, а ги имаше и оние со кои се правеше инцест. Иако до минатата сезона приказните на ликовите од „Игри на престолите“ ниту еднаш не се испреплетувале, последната сезона не изненади со љубовна сцена. Кит Харингтон и …

Повеќе »

Погледнете го официјалниот трејлер за ТВ серијата „На терапија“

Во македонската верзија на хит серијата игра исклучителна актерска екипа предводена од Никола Ристановски во улогата на психотерапевт, заедно со Јелена Јованова, Амернис Нокшиќи, Тони Наумовски, Ангела Димитрова, Драгана Костадиновска, Висар Вишка и Бедија Беговска. И, уште еднаш да потсетиме дека серијата стартува на 4. септември во вечерниот термин на …

Повеќе »