фитнес

(ФОТО) Шварценегер тренира по час и половина секој ден. Дознаваме како изгледа неговиот режим!

Шест децении откако почна да се занимава со бодибилдинг, Арнолд Шварценегер сè уште вежба секој ден. Легендата на бодибилдингот, актер и поранешен политичар на 30. јули ќе наполни 75. години, а секој ден вежба по час и половина. Тој вози велосипед од 45. до 60. минути и крева тегови 30. …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон на витката линија може да се заблагодари на активност која е потполно бесплатна

МНОГУМИНА и се восхитуваат на фигурата на Кејт Мидлтон и се прашуваат како војвотката од Кембриџ е во толку добра форма. Новото истражување од Bed Kingdom сугерира дека тоа можеби е благодарение на спиењето. Имено, добриот сон го подига нивото на енергија и обезбедува сјајна кожа, а помага и при …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакате да ги изгубите мастите од стомакот? Ќе се изненадите која вежба е најефикасна за тоа!

На многумина од нас им е тешко да одвојат време за редовно вежбање. Некои се презафатени, други се мрзливи, па го прескокнуваат тренингот. Но, важноста на секојдневното вежбање не може да се нагласи доволно. „За да ослабеме, мораме да бидеме физички активни и во исто време да се храниме добро. …

Повеќе »

(ФОТО) ЗДРАВЈЕТО ПРЕД СЕ: Шварценегер објавил снимка од теретана, никој не му верува дека има 75. години

Со месеци ги стимулираше фановите да почнат со вежбање а сега познатиот „Терминатор“ објавил фотографија како вежба и на следбениците им дал увид во неговата фитнес рутина. Тој ги воодушевил корисниците на Инстаграм со фотографија од теретана каде ги пумпа бицепсите и добил повеќе од 450.000 лајкови. На црно-белата фотографија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џенифер Лопез во бикини покажала сериозни стомачни мускули

ЏЕНИФЕР Лопез ја подигна температурата на Инстаграм со нова фотографија и видео кое ги остави фановите без зборови. Таа позира во црно бикини со златни детали и се пофали со извајаниот стомак. „Летен режим: активиран“, напишала таа. View this post on Instagram A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) „Се …

Повеќе »

Изненадувачки навики за вежбање за намалување на холестеролот, според доктор Мајк Бол

Високиот холестерол може да не стави на поголем ризик од развој на кардиоваскуларни болести. Според клиниката Мајо, вишокот холестерол може да создаде масни наслаги во артериите, нарушувајќи го природниот проток на крв. Ако масните наслаги се згрутчуваат, може да доживеете мозочен удар или срцев удар.Иако високиот холестерол може генетски да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вежбајте го телото во вашиот дом: Вежби против целулит и масните наслаги на колковите

За само еден месец ќе забележите сериозни разлики… Јадете здраво цел ден, спанаќ, пилешко и брокула. Апсолутно сте се откажале од брзата храна. Трчате додека ја туркате количката и не внесувате вишок калории. Ретко кога јадете надвор и ги приготвувате оброците на пареа. Сепак, секој ден кога се мерите, ситуацијата …

Повеќе »

Зошто веќе утре треба да почнеме да трчаме? Тоа директно влијае на овие четири работи!

Трчањето е омилена вежба за многумина… Трчањето е одличен начин да дојдете во форма, но исто така може да биде од корист за речиси секој дел од нашето тело и да ни го подигне духот. Ако размислувате да започнете со трчање кога ќе прочитате сè за придобивките од оваа активност, …

Повеќе »

Ротационата диета е главниот ХИТ ОВАА ПРОЛЕТ: Трае 3. недели и не бара исфрлање намирници… а килограмите исчезнуваат

Иако ротационата диета не е најнова, таа повторно стана популарна оваа пролет благодарение на брзите резултати. Кога станува збор за слабеење, за жал, нема магично решение. Редуцираната исхрана и физичката активност се единствените вистински начини да го доведете телото во ред, а во мноштвото диети оваа пролет се истакна таканаречената …

Повеќе »