уредување на домот

(ВИДЕО+ФОТО) Уникатен дизајн на куќа во Исланд: Необична структура во форма на превртен контејнер

Шведската компанија LYX Arkitekter минатата година претстави уникатен дизајн на куќа на Исланд која има облик на превртен контејнер со стакло наместо неговите страни. На веб-страницата Amazing Architecture е наведено дека споменатата шведска компанија од своето основање станала пионер во областа на архитектурата правејќи одлични проекти во различни концепти почнувајќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – ИСТУРИЛА СОДА БИКАРБОНА ПО ДУШЕКОТ И ИЗЛЕГЛА ОД СОБАТА: Кога се вратила по ПОЛОВИНА ЧАС, не можела да им верува на очите!

Спиењето и излежувањето на многу луѓе им е омилен дел од денот, а ретко кој човек не поминува барем половина час на ден лежејќи. Некои луѓе сакаат да гледаат филмови во кревет со нивните омилени грицки, а поради сето горенаведено, креветот на многумина им е омилено парче мебел. Затоа, одржувањето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) САКА ДА УЖИВА ВО МИРОТ – Ѓоковиќ продолжил со уредувањето на имотот на Фрушка Гора, кој го купил за да се одмори подалеку од соседите

Новак Ѓоковиќ продолжил со уредувањето на имотот што го купил минатата година во село Павловци, т.е. на падините на Фрушка Гора.             View this post on Instagram                         A post shared by Barok Kraljkamena …

Повеќе »

(ФОТО) Како јас и дечко ми целосно ја трансформиравме цела куќа за 10.000 евра – Промена од под до плафон

Старата трошна куќа од 19 век добила нов изглед, во скандинавски стил. Имено, Хана Хемсберген (28), графичка дизајнерка и нејзиниот партнер Оливер Маршал (28), кој работи како инженер, не можеле да си дозволат да купат нов дом во Солсбери. View this post on Instagram A post shared by Hannah (@harnhamhouse) …

Повеќе »

(ФОТО) НА МЕНХЕТЕН – Ѕирнете во најтенкиот облакодер на светот: Не недостасува луксуз

Дизајнерите кои ја создадоа внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот споделија фотографии на кои е прикажан неговиот луксузен ентериер.Њујоршката фирма Студио Софилд ја открила внатрешноста на кулата Steinway, новоизградениот облакодер висок 435 метри со поглед на Централ парк. Објавата го најави завршувањето на раскошната градба во центарот на Менхетен, која …

Повеќе »

Го отстранува БИГОРОТ и го враќа првобитниот сјај: Заборавете на СКАПАТА хемија – ОВОЈ производ ќе го реши проблемот, а вие сигурно го имате во вашиот дом!

Колку средства за чистење имате дома? Најверојатно најмалку пет, а нивната цена секако не е помала од 600 динари. Иако многу луѓе мислат дека поскапиот производ е поквалитетен, тоа не е секогаш случај, особено кога производот кој може да ви помогне да ја исчистите вашата куќа е веднаш пред вашиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Архитекти пронашле генијално решение: Погледнете ја најмалата куќа во Лондон!

Архитектите Нина Толструп и Џек Мама ја реконструирале поранешната такси канцеларија од само 13. метри квадратни, земајќи инспирација од дизајнот на кампери и помали јахти. Минијатурните станови од само неколку метри квадратни станаа секојдневие во бројни светски метрополи каде што трошоците за живот се високи, а побарувачката е исклучително висока. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ’ ШТО ИМАЛА ЗАГУБИЛА ВО ЗЕМЈОТРЕС, А ПОТОА ИЗГРАДИЛА КУЌА НА КОЈА СВЕТОТ СЕ ВОСХИТУВА: „Не ти треба многу за да бидеш среќен!“

Вики се издигнала од невозможна ситуација и успеала да го сврти својот живот на подоброВеќе во неколку наврати пишувавме за луѓе кои решиле да живеат во мали куќички направени од контејнери, но денес ви ја пренесуваме приказната за храбрата Вика која својот живот го изградила од пепел.Откако изгубила се што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рита Ора ја отворила вратата од својот дом во Лондон и го покажала луксузниот ентериер на вилата вредна 8. милиони долари

Рита Ора ја отворила вратата од својот дом и дозволила да ѕирнете во вилата од 1877. година што ја поседува. Таа ги отворила вратите од својата луксузна вила за списанието Architectural Digest и го покажала луксузот што го живее во Лондон. Пејачката минатата година ја купила викторијанската палата со шест …

Повеќе »