уредување на домот

(ФОТО Галерија) Тука е роден Џемс Бонд: Идилична куќа за уживање!

Вистинското место за уживање и фантазирање! Вилата во Јамајка била рај за славниот британски писател Иан Флеминг. Рајска вила на Јамајка, поглед на океаниот и прекрасна градина! Вистинското место за создавање на легендарниот филмски лик Џемс Бонд.Стрејнџвеј сега е на продажба за нешто помалку од пет милиони долари, а во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Брачен пар купил стар железнички вагон и од него направиле куќа: Луѓе од цел свет доаѓаат да се восхитуваат на ова чудо!

Малечките куќички се се’ попопуларни во САД, од две причини: штедат пари и се во потполна сопственост… Ден и Анабела се уметници, глумци, кои сакале да создадат простор за живот кој совршено би го осликувал нивниот талент и карактер. View this post on Instagram This wonderful roof cutout and glass …

Повеќе »

(ФОТО) Како во домот да внесете празничен дух без китење елка: Послушајте совети на дизајнер!

Сопствениците на животни или родителите на малите деца најдобро знаат како китењето елка пред празниците може да се претвори во кошмар. Сепак, заобиколите го непотребниот стрес со многу други украси што подеднакво ќе го внесат празничниот дух во вашиот дом. Ако ви недостасува имагинација и креативност, едноставно побарајте помош од …

Повеќе »

Бабите се колнат дека овој трик проверено делува: Сите флеки од белите алишта исчезнуваат!

Подолу, прочитајте како со помош на една состојка да им ја вратите белината на алиштата и да ги исчистите… Веројатно ви се случило да купите бели алишта, кои по неколку перења ќе ја променат бојата и ќе станат сивкасти или жолти. Тогаш мора да сте се фатиле за главата и …

Повеќе »

(ВИДЕО) КРЕАТИВНО – СНЕГУЛКИ ОД ХАРТИЈА НА 5. НАЧИНИ: Научете да направите најубави новогодишни украси!

Одвојте време да го украсите вашиот дом пред Нова година Сите правевме снегулки од хартија како деца, и покрај сите модерни новогодишни украси, тие сè уште се составен дел на овој празник. Иако веројатно се сеќавате како да направите едноставни снегулки од хартија, обидете се да научите како да направите …

Повеќе »

(ФОТО) Најскапиот стан на сите времиња во Португалија, од 400 м2, го купил Кристиано Роналдо: Погледнете што се има!

Новиот стан е во близина на паркот Eduarda Sedmog кој пак се наоѓа во близина на квартот во кој Кристиано како скромен играч на Спортинг ги поминал скромните денови од неговиот живот. Од станот на Кристиано Роналдо на дланка се гледа Лисабон, а се протега на 399. метри квадратни. Во …

Повеќе »

(ФОТО) Џорџо Армани за 17,5 милиони долари купил историски пентхаус со поглед на Централ Парк

Легендарниот моден дизајнер Џорџо Армани станал сопственик на целиот последен кат на историската зграда на Менхетен со поглед на Централниот парк во Њујорк. Според пишувањето на Wall Street Journala, 85-годишната модна икона има близу 300 м2 простор, со четири спални соби и четири купатила. Цената на пентхаусот е 17,5 милиони …

Повеќе »

Комплексот Лимак Дајмонд ќе има силен придонес во развојот на Скопје и локалната економија!

Во тек е изградбата на модерната Лимак подземна сообраќајница, како и подготвителните работи за комплексот Limak Diamond. Во истиот реон во завршна фаза е изградбата на хотелот на Лимак, кој по се изгледа ќе биде првиот објект кој ќе биде финализиран во овој дел од градот. Станува збор за инвестиција …

Повеќе »

АКО ИМАТЕ ПВЦ ПРОЗОРЦИ МОРАТЕ ДА ЈА ЗНАЕТЕ ЗИМСКАТА ПОЛОЖБА: Поради овој трик во станот ќе ви биде многу ПОТОПЛО!

ПВЦ прозорците имаат летни и зимски позиции што ги прилагодувате според вашите потреби. Сепак, многумина не го знаат тоа. Повеќето мајстори ќе го остават прозорецот во средна положба кога ќе го постават, и од вас зависи да го прилагодите понатаму ако сакате. За оваа цака, прво мора да проверите дали …

Повеќе »