уредување на домот

(ФОТО) ВЕРУВАЊА – Внесете ги овие три билки во домот и никогаш нема да ви НЕДОСТАСУВААТ ПАРИ!

Постојат верувања дека одредени растенија се особено привлечни за пари! Некои растенија се лековити, некои носат среќа, некои едноставно го одземаат здивот со својата убавина, а има и такви за кои се верува дека привлекуваат пари. Ви донесуваме три растенија за кои се верува дека носат пари, а за кои …

Повеќе »

(ФОТО) ГЕНИЈАЛНО – Стар автобус претвориле во простор за живеење: Ѕирнете во необичниот дом – кој се изнајмува!

Една ноќ во овој необичен автобус чини 30. долари Ема Хил (36) и сопругот Ник (41) одлучиле да инвестираат во простор за живеење, но малку поинаков од она во што луѓето вообичаено инвестираат пари. Тоа не е стан или куќа, туку автобус од 1985. година. Тие го платиле 5.760 долари, …

Повеќе »

(Рецепт) Најефтино и најдобро средство за чистење по дома: Чисти буквално СЕ’!

Безбедно, достапно и ефтино, можете да користите оцет на сто начини во вашиот дом, автомобил, градини … Кој би помислил дека „лошото вино“ може да биде толку добро? И може. Одлучете сами колку ќе го разредете. На пример, за чистење на дрвениот под, измешајте 225 мл од овој оцет со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Раскошен цвет на кој ладното и маглата не му можат ништо

Ако овие денови поминете низ некоја продавница, цвеќарница или поголем трговски центар, ќе наидете на мали цветни леи во бела, виолетова, розова и црвена боја, кои сега се поубави од било кога. Ова се многу убави вресови, кои сега, додека другите растенија се подготвуваат за зимскот одмор, доаѓаат до целосен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Самохрана мајка преуредила стара куќа во модерен простор за 3.000 фунти

Викторија Робинсон (34) од Хертфордшир ја претворила старата куќа во модерен и шик простор за само 3000 фунти. Викторија и нејзините две деца, Џесика (7) и Амбер (4) изнајмиле стара куќа со три соби за околу 600 фунти месечно. Куќата била темна, со стари дрвени површини, кафеав мебел и плакари. …

Повеќе »

(ФОТО) Оливер и Хана извеле шокантна трансформација на куќата за 10.000 евра

Старата, трошна и крајно неинтересна викторијанска зграда од 19. век, Оливер и Хана од Британија ја претвориле во шик дом во скандинавски стил за околу 10.000 евра. И тоа сами – без помош на мајстори. View this post on Instagram A post shared by Harnham House (@harnhamhouse) Хана Химсберген (28), …

Повеќе »

ПОЖОЛТЕНАТА ПЛАСТИКА ЌЕ ИЗГЛЕДА КАКО НОВА: Ќе ги избелите дури и старите приклучоци, прекинувачи, рамки на прозорците…

Пластичните работи како прекинувачи, приклучоци, далечински управувачи и слично често добиваат жолтеникава боја која не изгледа убаво и ги „боцка“ очите на многу домаќинки. Ако сте една од нив, имаме одлични вести за вас, со помош на едноставен трик можете да вратите прекрасна бела боја на овие предмети. Пред да …

Повеќе »

СОВЕТ НА БАБА ШТО ЗЛАТО ВРЕДИ: „Никогаш немој да дозволиш твоите ТАВЧИЊА да светат ПОВЕЌЕ ОД ТЕБЕ!

Не дозволувај чистењето да биде се’ што ќе мислиш за време на викендите Кога се омажив, минував најмалку 16. часа дневно, уверувајќи се дека се’ е чисто, во случај „некој да дојде кај мене“, но тогаш забележав дека овие луѓе, кои ги чекав да дојдат кај мене, не пристигнуваа затоа …

Повеќе »

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – СО ПРАВИЛОТО „50-30-20“ СЕКОГАШ ЌЕ ИМАТЕ ПАРИ: Ако штедењето баш и не ви успева пробајте го овој метод!

Храна, сметки, станбено прашање, школување… Ова се ставките за кои граѓаните од целиот свет трошат најмногу пари Каде и да работат, и колку и да заработуваат, луѓето треба да штедат. Освен ако не припаѓаат на тој мал процент (1%) од богатите, кои „трошат со тупаница и капа“, без да прашаат …

Повеќе »