љубов и секс

Топ 5. совети за водење љубов на +30. степени

Кога е лето, вашата кожа, мириса и потта влијае кај повеќето луѓе „да се разбуди” зголемена желба за секс. Е сега, за да навистина уживате, треба да направите неколку работи. Изладете ја собата За време на сексот и тоа како ќе се потите. Кој баш и не ја поднесува потта, …

Повеќе »

10. знаци кои откриваат НЕСРЕЌНО МАЖЕНА ЖЕНА

Ако жената не комуницира, тогаш има нешто во нејзиниот ум што е ја мачи Порано, жените беа домаќинки, репродуктивни машини кои беа задолжени за домот. Денес, жените се со потполно отворен ум. Тие се подготвени да излезат од брак ако не се третираани подеднакво и со почит. Ви претставуваме некои …

Повеќе »

9. лекции за сексот кои треба да ги знае секоја девојка

Вашиот сексуален живот ќе биде онаков каков сами ќе го направите. За да биде што е можно подобар и повозбудлив, обидете се да ги следите наведените упатствата. 1. Кажете што сакате Не треба да ви биде срам да ги изразите своите желби. Никој не може да ги чита вашите мисли, …

Повеќе »

Докажано зошто изневеруваат жените?

Жените со повисоко ниво на хормонот исто така покажале голема спремност на флерт, бакнување и вложување во посериозни сексуални односи со нов, до тогаш непознат партнер, но не биле особено склони за „секс за една ноќ”. Поради хормоните. Жените со зголемено ниво на естрадиол, „хормонот за секс” се доживуваат себе …

Повеќе »

5. работи кои мажите сакаат да ги видат на жената

Мажите сакале да видат црвен фустан на жената, но модел што не открива премногу… Онлајн истражување на веб-сајтот Zooks ја покажала разликата меѓу мажите и жените и открило што е убаво за мажите а што за жените. Иако повеќето луѓе мислат дека мажите ќе ги освои црвениот кармин, за нив …

Повеќе »

(ФОТО) Памела Андерсон открила пикантни детали од својот интимен живот

Познатата глумица неодамна ги коментирала своите искуства со групен и секс во тројка… За магазинот Dazed 51. годишната Памела Андерсон, позната по насловните на „Плејбој“ и улогата во тв серијата „Служба за спасување“ ги открила своите искуства со групен секс. „Никогаш не учествував во секс во тројка или групен секс, …

Повеќе »

Што мажите, всушност, бараат во жените

Точно е дека секој маж ќе се сврти по убава и убава жена,но тоа не мора да значи дека сака да биде во контакт со неа или да се ожени со неа. Повеќето жени мислат дека мажите бараат само убави и згодни и дека тие попрво на состанок ќе повикаат …

Повеќе »

На мажите им здодеало први да иницираат секс

Сите теории дека мажите се ловци, а жените плен, треба да паднат во вода, особено кога е во прашање сериозна врска. Конкретно за сексот, мажите понекогаш чекаат партнерките да го направат првиот чекор. Додворување, заведување, опседнатост и молење за секс… ова го очекуваат жените од своите партнери. Но, тие не …

Повеќе »

6. брачни тајни кои не се говорат на пријателите

Има некои работи од брачниот живот за кои ниту најдобрите пријатели не треба да знаат Убаво е да има пријатели на кои што можеш да им ја довериш секоја тајнаи со кои можете да споделите сè, но има некои работи од вашиот браченживот што дури и вашиот најдобар пријател не …

Повеќе »