љубов и секс

Еве колку често среќните парови водат љубов!

Истражувањето дало неочекувани резултати… Да, сексот не е најважна работа во врската, потврдиле резултатите на 40. годишното истражување објавено во стручното американско списание Social Psychological and Personality Science. Тема на истражувањето била поврзаноста на зачестеноста на сексуалните односи со задоволството во врската, а сознанијата до кои дошле научниците би можеле …

Повеќе »

Три причини поради кои немате среќа во љубовта

Иако можеби сте прочитале неколку книги во кои љубовни експерти ви објасниле што морате да правите, среќата не ви се насмевнала. Некој ќе ви каже дека малку сте се трудиле, а ретки дека премногу се трудите. Сепак, главнината на проблемот поради кој немате среќа со мажите се крие во следните …

Повеќе »

Топ трикови на писателки на еротски романи за повеќе страст

Замена на улогите внесува возбудување во сексуалниот живот, слично како и сцените од еротските романи. Секс играчките можете да ги направите сами – да кажеме, вратоврска може да послужи за врзување на партнерот за креветот… Три од четири писателки на еротски романи инспирации за своите романи наоѓаат во работите кои …

Повеќе »

10. работи на кои мажите обрнуваат внимание кога размислуваат за брак

Бракот претставува најголем животен ризик за поголемиот дел од мажите и поради тоа многумина од нив одолговлекуваат околу тоа кога е потребно да се постави „најважното животно прашање“. Сепак, добар брак повеќе добро прави на мажите отколку на жените. Затоа, со текот на времето многумина застануваат на лудиот камен. Ако …

Повеќе »

Шокирало чудно барање од бившата жена на мажот:„Таа не е нормална!“

Да се биде во врска со разведено лице понекогаш не е лесно, особено ако сеуште постои комуникација со бившиот партнер. Една жена споделила необично барање на бившата сопруга на својот маж и побарала мислење на други корисници на фоумот Mumsnet. „Мојот партнер пред неколку години се разведе од својата бивша …

Повеќе »

Научниците конечно одговориле на прашањето дали постојат машко-женски пријателства

Расправата за тоа дали постојат машко-женски пријателства трае со години,а научниците од Универзитетот во Висконсин одлучиле да пронајдат одговор на тоа. Професорката по психологија Ејприл Блеске-Решек спровела анкета на 200 доброволци прашувајќи ги дали чувствуваат привлечност кон своите пријатели од спротивниот пол. Резултатите покажале дека мажите почесто чувствуваат привлечност кон …

Повеќе »

Непотребни секс грижи кои ги има апсолутно секоја девојка

Кога водите љубов со вашето момче едноставено препуштете се на атмосферата и заборавете на овие работи бидејќи тој апсолутно не размислува за нив. Колку повеќе обрнувате внимание на овие работи толку повеќе ги правите ненамерно. Поради тоа ова се трите најнепотребни секс грижи кои речиси сите девојки ги имаат. Како …

Повеќе »

Зошто некои ги оставаат партнерите кои ги сакаат?

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и сами сте го иницирале Љубовта е се, само не едноставна. Но, најтежок дел од секој љубовен однос секако е прекинувањето, дури ако и самите сте го иницирале. Кога говориме за него, често прво помислуваме на неверство, голема кавга или …

Повеќе »

(ФОТО) Славни мажи кои, можеби, немаат сантиметри, но имаат нешто „непроценливо“!

Разликата во сантиметри не биле пречка за нивната врска. Иако славните сопруги се за „глава“ повисоки од нив, ниските мажи секогаш се снаоѓаат па понекогаш обуваат и „штикли“ Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана е повисока од својот сопруг, кој наводно е висок 1,83 м. Сепак, тоа ниту малку не …

Повеќе »