Марина Поп Панкова за желбата од мала да биде пејачка

Изминатата недела во емисјата посветена на главниот град „Скопје Але Але“, готуваше еден од најопоуларните гласови во моментов преку популарните играни серии Марина Поп Панкова.

Таа покрај тоа што зборуваше за својот живот, улогите во кои играла, како и за тоа во какво Скопје сака да живее, Марина раскажа за својот животен пат на кој застанала мајка и.
Таа откри дека имала можност да научи за хорското пеење од еден од најдобрите професори кај нас маестро Запро Запров.
Но, за тоа како нејзината мајка била советувана од Запро, какви таленти поседува Марина слушнете во продолжение:


 

View this post on Instagram

 


A post shared by Скопје Але Але (@skopjealeale)


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Презентација на Балканскиот анархистички саем на книгата во СЦ Дуња

Денес од 19:30 часот, во СЦ Дуња ќе биде презентиран Балканскиот анархистички саем на книгата …