Avtor Ekran

(РЕЦЕПТ) Жабуркајте ја оваа течност 60. секунди во устата и сите „наслаги“ од забите ќе исчезнат

Сите ние сакаме да ја задржиме хигиената на устата и да имаме што е можно поубави и побели заби. Еве како да направите здрава водичка за устата. Прв рецепт: неколку капки масло: – нане – пеперминт нане – лимон – анасон Ставете неколку капки од овие масла во чаша вода …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСЧЕЗНАЛА ЗЛАТНАТА ВЦ ШКОЛКА: Крадци упаднале во британска палата со два камиоони и однеле експонат вреден 5. милиони долари!

Крадци украле целосно функционална 18-каратна златна тоалетна школка од британскиот дворец Бленам, каде што беше изложена како уметничко дело, соопштила денес полицијата. ВЦ шоколката, вредна повеќе од пет милиони долари, беше дел од изложбата за работата на италијанскиот концептуален уметник Маурициус Кателано, која беше отворена пред два дена во прекрасна …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛ ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ДЕКА ОДЕЛ ТАМУ: Вдовицата на Оливер Драгојевиќ открила сериозна ТАЈНА на славниот пејач!

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ, Весна ги коментирала сликите на нејзиниот сопруг и открила некои непознати работи за него. Додека ја коментирала фотографија на која Оливер им потпишувал автограм на деца, Весна Драгојевиќ ја открила голема тајна на нејзиниот сопруг. “Оливер се дружеше со своите најмлади обожаватели во сиропиталиште. Тој беше …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПИЈАТ, ПУШАТ, НЕ СЕ ХРАНАТ ЗДРАВО И ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100. ГОДИНИ: Ова италијанско село е мистерија за научниците – во него го истражуават лекот за долговечност!

Оддалеченото село Ацароли во јужна Италија е познато по голем број на постара популација и покрај пушењето и дебелината, а токму нивната долговечност е загатка што ги збунува научниците – која е нивната тајна? Поминаа 4.000 години откако Гилгамеш, кралот на Урук, отиде во потрага по тајната на бесмртноста. Оттогаш, …

Повеќе »

ПОТРЕСНО ВИДЕО – ДЕТСКИ ВЕНЧАВКИ: Девојчето на својата свадба со двојно постар маж не престанувала да плаче!

Детските бракови се, за жал, вообичаена практика во многу делови на светот. Има милиони невести кои мораат да стапат во брак со двојно постари мажи и да стапат во брак со што ненадејно го прекинале своето детство и доживуваат најлоши облици на насилство. Новинарката Масих Алинеџа на својот профил на …

Повеќе »

(ФОТО) Момче (5) победило рак што му се проширил низ целото тело

Родителите Алис Филипс и Рики Ветерли биле шокирани кога дознале дека нивниот син Фреди има невробластом, редок облик на карцином. Лекарите им рекле на родителите на Фреди дека ракот се проширил низ целото тело, од носот до коленото. Шансите за него да преживее биле многу малечки. Сепак, тој сега е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бендот „Риплеј“ ја издаде новата песна „SAX COVER”!

Бендот „Риплеј“,Никола Велиновски-Црни – гитара и Столе Коцев – саксофон ја објави својата нова песна, овојпат „SAX COVER”, на светската песната „Senorita“. Предходно бендот го преработи хитот „Despacito”, а овој пат го преработија светскиот хит „Señorita”. Band Replay – Never Stops COVER Señorita Band Replay (MACEDONIA) Artist : Никола Велиновски-Црни …

Повеќе »

На „Браќа Манаки“ денеска разговори со кинематограферот на Алмодовар, Алкаине, Љупчо Константинов и Џим Шеридан

По вчерашното свечено отворање на јубилејното 40 – то издание на ИФФК „Браќа Манаки“, денеска имаше средби со големите филмски имиња како кинематограферот Хозе Луис Алкаине и ирскиот режисер и сценарист Џим Шеридан. Исто така, се одржа разговор со добитникот на наградата на ДФРМ „Голема ѕвезда на македонскиот филм“, композиторот …

Повеќе »

Јубилејното издание на „Браќа Манаки“ отворено со доделување на Златна камера 300 на Едвард Лакман и „ Голема ѕвезда на македонскиот филм“ на Љупчо Константинов

Битола започна да дише со фестивалот „Браќа Манаки“. На црвениот килим пред Центарот за култура поминаа бројни странски и домашни филмски работници, режисери, кинематографери, членови на меѓународното жири како и претставници на највисокиот политички врв на земјата, јавни личности и голем број битолчани. Пред да стигнат на црвениот килим гостите …

Повеќе »